Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

V té době (kdy Hlídka běžela v TV) jsem ještě ani nerozuměl tomu, proč všichni opakují Pamela Andersonová a slintají nad jejími mléčnými vaky.. Dnes zpětně musím poznamenat, že mě jakákoliv zápletka přikovala k TV na těch 45min a já tak byl příležitostným divákem Baywatche. Z úcty k tomu co tehdy ovládalo televizní obrazovku 3 hvězdy ;)

Sin City - město hříchu (2005)

Jasně originální zpracování a tématika noir komiksu. Ale co dál? Podle mě nic dál. Až na pár scén normální vyvražďovačka bez hlubšího smyslu nebo příběhu. A vyvrcholení? Příběhy pár postav se prolnou v baru? WOW tak to teda čumím.. Za dvoje slušný kozy (jedny té lesby a druhý jak říká ten týpek "pevný prsa jeho Goldie") jsou to 2 hvězdy a to jen proto, že bych se cítil divně s odpadem ve společnosti samé čtyřhvězdnaté oblohy na místním CSFD vysvědčení..

Dárce (2014)

Zdravím a opět bych všechny (jednoho) čitatele svých komentářů rád přivítal u semináře na téma "Oprávněnost použití a nepoužití "pětihvězdy" jako vhodného hodnotícího prostředku" Tak za 1. Pět vynechávek za písmenko ve sprostém slově uděluji, pokud jsem filmem unešen - check! 2) Plný počet u mě dostává dílo, které pro mě má psychologický přesah a nutí mě zamyslet se na tématem i druhý den po zhlédnutí. Done! 3) A závěrem: musím si to uvědomit už během sledování. Jak kvalitní film jsem viděl a komu všemu ho doporučím. Yep! Tímto bych se rozloučil a pozdravil Verbala, s jehož hodnocením se dnes neztotožním a vydám se bohužel přesně opačným směrem od "Hranice nevědění" :D :-p

Hooligans (2005)

Tak přidal bych se na stranu střízlivě uvažujících a dovolil své schopnosti otevřeně kritizovat i ty nejmenší detaily, aby zhodnotila tenhle film: Na jednu stranu není to jen vypatlaná fotbalová bitkárna a má to i děj! Nicméně. Přijde mi, že režisér příliš onanuje nad krví cákající z huby týpka, kterej dostal futrem na žegrově kdesi za městem. Nevím jestli tolik lidí z prostředí hooligans je tak čestných aby ctilo hrdost a mstilo se za rodinu svého švagra, že Frodo?! :D A závěrem: proměnlivá postava bastarda Majora kterak chrápající s flašou vodky u Temže je vzbuzen "bobíkem", aby si uvědomil kam patří a rozběhl se rozdávat rány na smeťák?! To mi přišlo taky už dost. 3,44* a ani o fous víc. Ale dívat se na to dá.. ;)

Svůdné zombie (2008)

Nechápu, jak přesně si takovej škvár může držet hodnocení vyšší, než 10%.. :-o je to bezmoc amatéra za kamerou naslouchajícího ještě zoufalejšímu režisérovi. Atmosféra filmovacího panictví tu stříká z každé rány a žvýkání náhražky střev ničemu nepomáhá. Film není sexy, není strašidelný, není ani k zasmání - je prostě tupej a je to na něm znát každou jeho minutu. Nebrat!

Vzpoura (2001) (TV film)

Film jako mnojo jiných válečných, těží z ultrasilné tématiky pronásledování Židů. Vše co se stalo, je skutečné. Dnes tolik oceňovanou nálepku "podle skutečné události" nese nespočet zvěrstev z té doby. Proto je třeba tato díla hodnotit jinak. A i za myšlenku "umřít s hrdostí, namísto se skloněnou hlavou" dávám plný počet. Zachoval bych se stejně. Čest památce lidí, kteří bojovali ve varšavském ghettu!

Plastic (2014)

Vcelku napínavé dílko na téma velké krádeže malými zlodějíčky. Co mě ale pokaždé zaručeně nasere, je xicht Willa Poultera. Jeho mimická nevyspělost spolu s opičí frňákovitostí mě strašně ruší pokaždé, když se tento synek zjeví v záběru. Jinak fajn film, Emmě Rigby to docela sluší na pár záběrech a jak říkám - děj a spád to má. Odhlédneme-li od jejich otřesné ostrovní angličtiny, dá se na to i koukat..

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Místy nechutné joky, které můžou leckomu vadit, ale za mě lepší než průměr ;) je to důstojný pokračovatel série a když jsem viděl Betu poprvé, přál jsem si alespoň na chvíli vyzkoušet prostředí US kolejí :-p

Co jsme komu udělali? (2014)

Na filmu jsem byl v kině a to i kvůli zpočátku vábně vyhlížejícímu skóre 80%. Celkově se jedná o průměrnou komedie ve které filmový Asterix, co by otec od rodiny vdává své 4 dcery. Naneštěstí každou si jako náhodou vybral příslušník jiného náboženství / rasy. (popravdě toto téma se poměrně stereotypně táhně celým dílem. Místy jsem se smál, ale postavit hodinu a půl dlouhý film na jednom vtipu? Za mě průměr.. Kinonávštěva s E. však výborná :)

Bílé peklo (2001)

Výborný film plný kruté nefalšované a uvěřitelné sibiřské zimy :) napětí tohoto dramatu by se dalo krájet a tak není lepší doby na sledování tohoto díla než tuhá zima někde pod teplou peřinou a u vyhřátého topení. Jinak chápu, že slabší povahy si už před polovinou musí vyrazit uvařit čaj. V německém originále by možná byl lepší, ale i tak jsem se bavil. Happyend na konci celkem předvídatelný a nereálný ale to dojem z filmu nekazí. Doporučuji zhlédnutí tak jako tak.