Díra (2009)

Tak ted nevim, ale podle toho co jsem viděl, tak nevim. Z počátku hodně slušně vyhlížející thriller byť s otřepanou tématikou "stěhujeme se, protože nás fotr mlátil". SPOILER najdou díru - pohoda, jenže zde se nám to začíná lámat. Nejen, že na videu vidí E.T.ho, kterak vegetuje na zavařeninách paní domácí, ale i loutka kašpara začne malýho slušně nahánět po baráku.. Právě to je moment kdy se z fajn hororu stává groteska. Korunu všemu nasadí představa otce, kterého lze zahnat postavením se strachu. Opět evergreen všech hororů. Za mě slabší polovina, protože to bylo už moc i na mě a to zkousnu hodně :D

Přenašeči (2009)

Posledních 15min jsem z důvodu únavy zaspal :( jinak to ale nebyl špatnej film. Vcelku napínavé, klasicky nalajnované drama (nemoc, pravidla, umírání), které udržuje napětí. Bohužel nedodržování pravidel a jiné "dnes tě neodprásknu, ale zítra mě popliveš a to už nebudu mít problém" scény táhnou film dolů někam do průměru.. Takže za mě 60% přesně jak tu svítí na CSFD.

Letec (2004)

Tak to pojďme shrnout.. Lákavý popis u filmu mě ohromně navnadil, ale jaké pak bylo moje zklamání, když po uplynutí 2h 50min jsem si neřekl wow :( pan Hughes byl asi bezesporu velikánem své doby a na poli kinematografie i za knyplem leccos dokázal. Nicméně toto biografické dílo mě nikterak zvlášť neobohatilo a hlubší pocity ve mě taky nezůstaly. Půl hodinka kterou z filmu tvoří jeho kaskadérské testovací lety, nemůže zachránit celý navíc tak dlouhý film. A neustálé zdůrazňování jeho obsedantně-kompulzivní poruchy jakož i celkové psychické nevyrovnanosti bylo taky vcelku rušivé. Za každou z jeho žen jednu hvězdu dolů a to i proto, že žádná nevypadala ani v 1080p na televizi nějak moc super :) tak příště pane Scorsese..

Velkolepé století (2011) (seriál) odpad!

Parodie a lehký odvárek telenovely Tisíc a jedna noc, nad kterou jsem se zde už rozplýval. Důrazně varuji před vymýváním mozku, které vám tento rádobyseriál zajisté způsobí. Už jen to, že mezi pravidelné sledující patří jistá emočně nestabilní Mársy z jisté Rudice a její starší dcerka Ivuška je značně rozrušivé. Chraňte před Stoletím vlastní děti a sami se taky nenechte zaslepit..! peace

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Není se vůbec nad čím smilovávat :D Šeherezáda ani Onur Aksal si nic než odpad nezaslouží. Chápu, že pouze televize Hovna může zařadit 2x týdně do vysílání tuto pecku v primetime. To hovoří za vše. Nebrat vůbec.

Digimon (1999) (seriál) odpad!

Co dodat.. napodobeninu klasického Pokémona nebrat! Naše peněženky už se podruhé nenechají napálit 3:-)

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Takhle u mě vypadá kvalitní animák ;) je poučnej, je tam geg pro zasmání dospělých a děcka to taky baví asi.. Zkrátka když čtu animovaný film, tak se chci takhle bavit a má to naprosto zasloužené 4 hvězdy. Možná bych zařadil více historických událostí dle mého gusta ale líbilo se mi moc.. doporučuji!

Tři králové (1999)

4,5 hvězdy přátelé! Tohle je u mě kvalitní film který chci potkat večer v televizi! Akce, ironie, vtip napětí, typická americká "jsmeVEsračkách" situace. A armáda co je z toho vyseká. Jasně viděl jsem ho už potřetí, ale jeho hodnoty jsou pro mě důležité, neotřelé a líbivé! :) na pětihvězdu to není. To by ten film musel zasáhnout do mé mysli i jinak než, že se mi zdálo o arabských holkách, které otec drží na uzdě :D

Zmije (1994) (seriál)

Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka).

Odpadlík (1992) (seriál)

Možná poslabší přikování k TV než třeba pobřežní hlídka, ale v žánru pravěkých seriálů si myslím, že si zaslouží o hvězdu míň. Přece jen nadutých hrudí aby tady jeden pohledal a tak nám zbývá jen bohapustá nostalgie.. Boby Sixkiller, Lorenzo Lamas - psanec, který loví psance a boj za jakousi spravedlnost. To je definice Odpadlíka :) (jinak samozřejmě cokoliv bylo lepší než učení takže 3/4 hodinka středoškolského gymnaziálního prokrastinování byla čas od času zneužita 3:-)