Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Někdo by mohl říct, že právě viděl odfláknutej mix Harryho Pottera a Pána prstenů, ale já to tak tragicky nevidím. Koncept nekonečné dětské fantazie zasazený do válečné Anglie podle mě funguje.. Prvky boje dobra se zlem jsou 100% zastoupeny a zvrácení bitvy sice nemusí být k radosti pesimistů dokonalé, ale pohádky to tak občas mívají. Za mě 4 z 5 s čistým svědomím, že jsem nic nenadhodnotil. Maucta

Drive Angry (2011)

Námět dobrej, herci dobří, do toho takovej mile přisprostlej (tu a tam šukačka) šmrnc.. Teoreticky si není nač stěžovat, ale přitom je to takový nerealistický. Ptáte se od kdy podle toho hodnotím? Od té doby co ujíždí Cage s panem Mahonem po mostě do pekla a za nima se rozpadá most. Já chápu, že jinak peklo asi neznázorníš, ale urazil bych všechny slušný filmy za 4*. S vyplým mozkem tudíž ano, jinak asi spíš ne.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Atmosféra na jedničku. Herci sympatičtí, ovšem jakej nešvar shledávám u hororů už delší dobu? Nelogičnost. Přece se nevrátím do domu hrůzu pro kamarádku když mi právě SPOILER motorovkou otevřeli mýho přítele na stole ve sklepě :D a nevim jestli by to stihl na tom konci uplným do auta dřív než ona a ještě být potichu, nesmrdět, dýchat skrz masku ze skalpu onoho přítele a zůstat nepovšimnut tak jak ve filmu bylo uvedeno. Despite this, excelentní horor s mrazivou atmoškou. Must see ;)

Výkupné (1996)

Nevím no, 3 hvězdy asi za průměr, ale že by mi nějak tahali Mel s Garym trenky dolů, to se asi říct nedá. Pěknej thriller o únosu, ale kromě New Yorku let devadesátých, tu nevidím většího zvlnění na oné pověstné ranveji průměrnosti.. :( 3 z 5

Pomsta (1990)

Nedokážeš zaujmout do 40min? Pak asi nejsi dobrý film :( bohužel

Equilibrium (2002)

Zdá se mi to, nebo jsem právě viděl těžkou sračku? Přiznávám, že jsem párkrát usnul během reklam, ale sci-fi který si mě opakovaně do 30min nedokáže získat a zaujmout mě, asi není hodno mé pozornosti ;) Čiže 2 z úcty k červenému zabarvení filmu a lítost, že jsem nešel spát dřív :(

Našrot (2013)

No, nebudu říkat, že jde o něco víc, než jen další běžnou teenage comedy. Nejde. Čili s jasně vymezenými hranicemi můžeme pokračovat v hodnocení. Tu a tam koukne prso, tu a tam zadek (občas i chlapskej) a místy se i zasměješ např. Scéna kdy 3 lidi a opilej jedou ve smart for two 😂 :D jako výplň večera dobrý, s mozkem tou dobu už dávno spícím jde o nenudící komedii, která utíká (3z5)

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Moderní, dneska se dá říct už klasická pohádka se šťastným koncem. To hádám pro pohádku celkem sedí, místama ale zároveň takovej hlod nebo hláška, že se usměje i dospělej a teď se volně dostávám k tomu, co animák Shrek zavedl jako tradici. A řekl bych, že to bylo právě přitáhnout dospělé k animovaným filmům. Toy Story to řekl bych ještě nedokázal. Tady po zásluze 4*

Pád Bílého domu (2013)

Já se bavil na výsost kvalitně a o to teda aspoň mě u filmu jde. Že nejde o inovativní a scénářem originální dílo, dokážu přehlédnout. Napětí akce a myšlenkově ne zas tak náročný kus. Takže přiměřená očekávání a zklamání se nedostaví, true story!

Titanic (1997)

Klasika všech klasik. Speechless. 11 Oscarů. Zas a znova (naposledy 3.7.2017)