Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Ťažko tejto sérií (a tomuto filmu)  niečo vyčítať. Je totiž presne tým, čo od nej možno čakať. O triedu slabší "súrodenec" veľkolepej a mega úspešnej značky. Fantastic Beasts 3 ide trochu inou cestou ako jeho dvaja predchodcovia a ťažko povedať či je lepšou alebo nie. Nový Grindelwald do role pasuje omnoho lepšie, film nie je taký roztrieštený a dobre plynie. Nemá to však dušu a čaro pôvodných Potteroviek. A v podstate tak na mňa celý film pôsobil. Neurážajúci, šedý priemer. A to je trochu málo na fiktívny svet, na ktorom som vyrastal a ktorý mám tak veľmi rád.

Batman (2022)

Nie je to dokonalé a posledná hodina začne škrípať, avšak skutočnosť, že Reeves sa nebojí Batmana držať pri zemi, nepokúša sa výrazne pretlačiť fakt, že je to superhrdinský film a je s tým úplne v pohode, dáva najavo, že ďalší reštart série má zmysel. Batman by v tomto filme vôbec nemusel byť Batmanom ale úplne neznámou postavou a filmu by to vôbec neubralo. A rovnako by to mohlo byť aj u ďalších ikonických postáv. Toto totiž nie je komiksovka ale poctivá detektívka typu Zodiac alebo Seven, ktorá si komiksové postavy len vypožičiava. A za tento odvážny prístup palec hore. Obzvlášť preto, ako veľmi to Reevesovi vyšlo.

Smrt na Nilu (2022)

Omnoho lepšie ako prvotina. Je pravda, že samotný prípad tak trochu hrá druhé husle a nie je veľmi dobre spracovaný, ale druhý Branaghov Poirot je omnoho osobnejší, civilnejší a emocionálnejší, vďaka čomu vyniká. Preto ma veľmi mrzí, že kvôli kontroverznostiam okolo filmu (Armie Hammer) a skutočnosti, že nejde o blockbusterovú látku pre širokú verejnosť, zrejme ďalšie pokračovanie nevznikne. Branagh totiž Poirotovi veľmi dobre rozumie.

Mass (2021)

Zaujímavá téma, dobre zahrané a napísané. K dokonalému zážitku však filmu bráni to, že je príliš...obyčajný, napriek silnej téme v ňom niet jedinej strhujúcej scény, ktorá by divákom zamávala.

Ray Donovan: The Movie (2022)

Veľmi dobré zakončenie jedného z mojich najobľúbenejších seriálov. Síce nie som so všetkým úplne spokojný, ale Ray Donovan je pre mňa nesmiernou srdcovkou, ktorú sledujem od pilotu v lete 2013, čiže s hodnotením nemôžem inak.

Není čas zemřít (2021)

Posledný Craigov zárez do bondovskej ságy sa od tých predošlých odlišuje najmä svojou ľudskosťou, citom, nie je skrátka taký chladný a strohý. Pasuje sem aj humor a odľahčené scény. Fungujú aj odkazy na predchádzajúce časti a sú fajn spestrením. Ostatné postavy sú celkom fajn a v podstate mám z filmu veľmi dobrý dojem. Len je škoda veľmi fádneho záporáka a myslím, že aj tá veľkoleposť by mohla byť v rámci deja predsa len o niečo väčšia.

Red Notice (2021)

Jednoduchý film, plný chýb a nedostatkov, no zároveň je tak sympaticky vtipný, plynulý a zábavný, že mu je možné tieto chyby odpustiť.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Veľká spokojnosť, ohlasy po premiére neklamali. Škoda, že sa z toho ku koncu stane digitálny bordel, ktorý (aspoň mňa) veľmi nebavil.

Addamsova rodina 2 (2021)

Prekvapivo nízke hodnotenie tu na webe. Iste, prvá časť za veľa nestála a tým pádom som i ja mal od pokračovania nízke očakávania, ale musím povedať, že som veľmi milo prekvapený. Príbeh, postavy, animácia...všetko ma tu po celú stopáž veľmi bavilo, nenudil som sa ani na moment a film vnímam ako nadpriemerný. Iste, nedosahuje úroveň animákov od Pixaru a v podstate ide o film na jedno pozretie, napriek tomu môžem odporúčiť. Výrazné zlepšenie od prvotiny. 7/10

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Z nenápadného (a popravde ani nie veľmi dobrého) pilotného dielu sa postupne vykľuje prepracovaná, pútavá a zaujímavá detektívna story, u ktorej ale dejová línia vyšetrovania tak trochu hrá druhé husle. Najdôležitejšími na seriáli sú vzťahy, rodinné drámy a najmä práca s postavami a ich vnútorným prežívaním. Ťažko povedať, či ide o klad alebo o zápor, isté však je, že kvôli tomu rozuzlenie prípadu vyznieva dosť do stratena a to i napriek  tomu, aké je prekvapivé. Ďalej však už nemám veľa čo vytknúť, len je potrebné po prvej časti minisériu nezavrhovať, ale pozerať ďalej.