Na stopě (1985)

Niekde na pomedzí troch a štyroch hviezd. Film zráža skutočnosť, že nefunguje veľmi dobre ako komédia ani ako klasická detektívka. Priveľa postáv, s ktorými scenár nedokáže dobre a prehľadne pracovať spôsobuje, že sa v nich divák trochu stráca a nevie si ku nim vypestovať vzťah. Samotný záver je taký nemastný neslaný a len málo uspokojivý. Napriek tomu má film veľmi kvalitné herecké výkony a dobrú atmosféru, ktorá ma sprevádzala v priebehu celého filmu. Takže mierny palec hore.

Insidious: Červené dveře (2023)

V podstate nič nové neprinášajúci prírastok do série, kedy prvá polovica len varí z vody- a je len minimálne hororová- a v druhej polovici sa iba rekapitulujú prvé dva Insidious diely. Z tohto hľadiska bol i The Last Key o niečo lepším filmom.

Tenet (2020)

Určite je ešte potrebné druhé pozretie. Nollan si ma opäť podmanil počas celého filmu, no rovnako ako pri Interstellaru, i tu mi prekážalo ako chladne s postavami narába- k ani jednej postave som si nevytvoril vzťah. Klobúk dole však pred témou, celkovým spracovaním a vypiplanosťou celého diela.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Zďaleka nie taký prúšvih, ako možno z ohlasov očakávať. Príjemná zábavka na jedno pozretie, hoci film iba potvrdzuje, že MCU už nie je to, čo bývalo.

Na nože: Glass Onion (2022)

Druhá časť tejto detektívnej série sa vo svojej podstate môže rovnať jednotke, tentoraz ale chýba ten wow efekt jednotky.

Sirotek: První oběť (2022)

Najviac mi na tom prekážalo len trošku hlupučké správanie sa postáv lebo to vyhovovalo deju a to, že Isabelle Fuhrman už nie je malé dievčatko a nech sa pri natáčaní snažili akokoľvek, tvorcovia to podľa mňa vôbec nedokázali zamaskovať. Ináč dostatočne dobrý prequel, ktorý síce nebol potrebný, ale zaujal.

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

80%. Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré mi vyložene sadlo. Áno, dalo by sa tvrdiť, že tento počin v rámci žánru neprináša nič nové a viac-menej sa drží v medziach žánrového klišé, pracuje s nimi však tak dobre, pútavo a dokáže vyvolať tak silné emócie, že je to možné seriálu odpustiť. Práca s postavami a to, ako divákovi na nich postupne začne záležať, je najväčší klad tejto série. A je jedno, že ku koncu seriálu začne dochádzať dych.

Morbius (2022)

Podľa mňa tam nejaký potenciál bol, len bol film a scenár robený strašne narýchlo. Pretože skutočne zlé to začne byť až ku koncu.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Odvážny a neopozeraný prístup k látke (áno, skutočne sa jedná o jemný horor) sa ku koncu, žiaľ, napokon utopí v prílišnom vizuálnom a príbehovom preháňaní a snaha ísť až k extrémom. Škoda, pretože väčšina filmu je ozaj závanom niečoho nového vo svete MCU.