La hora fría (2006)

Já se teda nenudil, není to žádný zázrak, ale v rámci postapo lehce nadprůměr (za ten závěr jsem to zvedl na 4*). Jediná věc mě na tom ale iritovala - vzhledem k tomu jaká nebezpečí tuto skupinku ohrožovala, nebyli nijak zabarikádování či chránění (alespoň to nikde ve filmu ukázáno nebylo), nepočítám-li jejich kamrlíky s dveřmi na zástrčku. A tak není divu, že si to tam špacírovali freonoví duchové i malomocní jak na Václaváku.

Ocelový meč (1987)

Až na pár hezkých momentů (z putování pouští, či scény s líbivou hudbou Briana Maye) to bylo docela slabé a nudné.

Insidious 2 (2013)

Když někde čtu "jednička byla lepší" tak už ani nemám chuť se na ten film podívat. Ale tady by to byla škoda, protože druhý díl jedničku zdárně dotváří a je povedeným pokračováním. Pár momentů kdy mi přeběhl mráz po zádech tu bylo. Wan na jednu stranu s jeho horory drží vysoký standard, ale na druhou stranu jen díky osvědčeným ingrediencím a postupům. Vlastně jediný vyzdviženíhodný prvek tu je pouze ten "druhý" svět, jinak ta jeho neoriginalita už začíná zavánět nudou. No a na závěr - jednička bylo trochu lepší :-)

THX 1138 (1971)

Neposadilo mě to na prdel jako třeba 1984 (s Hurtem), ale v rámci žánru se jedná o příjemně depresivní zážitek. Celkem mě udivilo kolik drobností z tohoto filmu si G.Lucas oblíbil a použil ve Star Wars, zejména z oblasti zvuků.

Vincent jede k moři (2010)

Neviděl bych to pouze jako drama, ale také jako skvělou road-movie komedii. Takové příjemné pohlazení :-)

Hranice smrti (2007)

Takhle kdyby vypadala reality show "Farmář hledá ženu", tak by to aspoň mělo úroveň :-) Tak vám teda povím, že se ta hrdinka postupně pěkně vybarvovala, doslova :-D

Black Moon (1975)

Režisér na lysohlávkách natočil něco jako Alenka v říši divů pro dospělé. Film má poselství asi jako tlející bobek jednorožce v trávě v mihotavém tanci hejna much třpytících se v ranním oparu. Režisérské nápady zde dosahují vskutku hranic geniality - dívce zničehonic začnou padat spoďáry, bábrle se z té podívané může utlouct smíchy a hned šahá po Polaroidu aby si to vyblejskla - hmm zajímavé. Původně jsem to viděl na 2*, ale třetí přihazuji za tu operu v obyváku.

Contracted (2013)

Na Contracted oceňuji pečlivou gradaci "proměny" a vůbec celého filmu, nekouknul jsem se ani jednou kolik zbejvá do konce což se dá brát jako pozitivní ukazatel. K 5-ti * zbýval jen kousek, možná jsem naivně čekal, že z ní bude Vetřelec nebo Donatella Versace :-)

Shutter (2004)

Celkově skvělé, to bez debat, ale co bych chtěl vyzdvihnout je ten konec. Mám rád u hororů když na závěr trochu šokují, a neposerou to :-)

Zbraň (1990)

Abych pravdu řekl, tak mě tento mix Terminátor-MadMax-RoboCop paradoxně bavil jen do té doby než začalo vyvrcholení filmu, tedy boj o přežití s kovošroťákem. Ani ty gore vložky neučinily přítrž nudě z nekonečného handrkování s Wall-Em s poruchou na izolaci.