Spider-Man 3 (2007)

Bože, takhle zpackat potenciál Venoma, to se hned tak nevidí...

Penn a Teller: Oblafni mě! (2010) (seriál)

Jelikož se nepovažuji za vyloženého nováčka v oboru, přistihl jsem se že si tenhle poměrně originální prvek nahlédnutí do kouzelnické kultury nesmírně užívám. Sledovat kdy vystupující napálí mě a kdy Penna s Tellerem bylo věru zábavné. Doporučuji shlédnout minimálně vystoupení geniálního Piff, the magic dragon.

Skyfall (2012)

Pro mě první stravitelný Craig a zároveň přechod a modernizace Bonda co skutečně nějak funguje. Že je potřeba franchise 007 opět zase vrhnout trochu jiným směrem, aby držel krok s posledními trendy, bylo cítit už nějakou dobu a tady je to konečně střízlivě provedeno. Pozadí příběhu totiž příjemně servíruje divákovi, že už skutečně JE jiná doba a že megalomanští padouši, tajné základny uprostřed sopky, létající auta a lasery v hodinkách jsou ty tam. I sama scéna, která nahrazovala obvyklý techno-koncert Qvéčka úplně jakoby říkala "No jo, my víme že jste na to zvyklí jinak, jenže teď už se zas musí jít o krok dál, doba se mění". Dá se na to sice tisíckrát říct, že to už není Bond, a konzervativně je to vlastně pravda, jenže... je to špatně?

Pavučina snů (2003)

Nechápu jak film s takovým náběhem a s poměrně unikátní atmosférou může ve své půli provést divákovi takový mind-rape a upadnout do uplné zhovadilosti. Za první půlku 4,5*, za druhou 1*.

96 hodin: Odplata (2012)

Bryan má v hlavě výkonný počítač a je "Sherlockovitější než Sherlock"; hlavní záporák, přednosta mafie, co obchoduje s bílým masem chytne emo když mu někdo zabije syna; triangulace pomocí házení granátů v metropoli; krvelační hardcore gangsteři roku 2012, co trpí syndromem Bondovských záporáků šedesátých let; kamera tak zmatená, že v půlce akčních scén není poznat co se děje; A HLAVNĚ ten chlíst nechutného sentimentu a rodinné pohody na konci.... Vyberte si sami co bylo nejhorší (a to nás ještě čeká Taken 3 a Taken 4, aby došlo k vyhubení celé mafiánské rodiny)

Phantasm (1979)

Hodně zajímavé přísady zamíchané do poměrně nezajímavého koláče. Prvky jako slender man, bílá mistnost plná sudů, či hudební theme na mě působily kouzelně ale celek mi na více než 2* nesedl.

Resident Evil: Odveta (2012)

Rád bych vysvětlil: Příbeh? Sračka. Logika? Sračka. Jenže ono to má unikátní herní atmosféru, a tedy jako celovečerní videoklip opravdu pěkné 3*

Avatar (2009)

Přísahám, že příštího člověka, co mi řekne, že Avatar má trapnou, předvídatelnou a obšlehlou zápletku, praštím do obličeje. No a co sakra? Šel snad někdo na Titanic do kina, aby věděl "jak jen že to s tou lodí dopadne...?" . Avatar je vizuální festival pozitivní nálady a unikátního ducha. Ti co to nevidí jsou buď slepí, hloupí, nebo pozéři (popřípadě i libovolná kombinace zmíněných).