Kult hákového kříže (1998)

Skvělé drama, které na jednu stranu ukazuje naivitu holých lebek, na druhou stranu ale oba hlavní hrdiny neodsuzuje. A tomu všemu vévodí fantastický Edward Norton.

Ať vejde ten pravý (2008)

V podstatě komorní drama, které ale rádoby blockbuster Stmívání poráží na celé čáře. Má totiž v rukávu dva velké trumfy. I ve slabších chvílích (a není jich moc) film dokáží podržet oba dva hlavní hrdinové, jejichž herečtí představitelé tady předvádějí opravdu pozoruhodné výkony. Pro toho, kdo po megasrágoře jménem Twilight na upírskou romantiku zanevřel, je Ať vejde ten pravý opravdovým balzámem na pocuchané nervy.

Ronin (1998)

Nemůžu si pomoct, ale Ronin mi připadá jako klasická kriminálka, kterou nad průměr vytahuje několik efektních honiček a hlavně skvostné herecké obsazení. Stopáž je zbytečně natahovaná a ani příběh není nijak originální. Ale Robert De Niro a Jean Reno jsou jako vždy skvělí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po vizuální stránce a po stránce výpravy jde o naprostou televizní dokonalost. Západozemě má navíc bohatou historii, což by mělo být plus, u této desetidílné první série jde ale o jediný důvod, proč dávám ,,jen" 4 hvězdičky. Přece jen mi trochu trvalo než jsem se do světa Sedmi království vžil a možná proto mi první polovina připadala přece jen malinko zdlouhavější a já se ve všech postavách pořádně neorientoval. Všechno ostatní je ale na špičkové úrovni (jak je u HBO ostatně zvykem) a pokud bude druhá série pokračovat v tempu nastoleném druhou polovinou série první, bez sebemenšího zaváhání přidám i tu poslední hvězdičku.

Helena v krabici (1993)

Podivnost hodná jména Lynch. Julian Sands je ukázkový magor, Sherilyn Fenn je kusanec, zato Bill Paxton přehrává jak o život. Největší problém je v tom, že je to tak mimoidní, až je to k smíchu. A ani s tou erotikou to není tak žhavé. Tolik jí tady zase není a hlavně, když na ni příjde, je naprosto účelová. Nedá se říct, že by mě tahle Helena nějak zvlášť štvala, ale radši ji zavřu do krabice, tam ji bude líp.

Gang v útoku (2006)

Vcelku solidní sportovní film. Sice se nevyvaruje spousty klišé, které k tomuto žánru už neodmyslitelně patří, ale alespoň má divák šanci vidět The Rocka v poněkud neobvyklé roli.

Dveře dokořán (2006)

To, co začalo jako slušné drama, se nakonec utopilo v záplavě nudy a nicneříkajících dialozích. Nedá se svítit, Minghella prostě není můj šálek kávy...

Dotek zla (2000)

Blbina, která je tak naivní, až člověka napadne, že tohle tvůrci nemohli myslet vážně. Díky tomu jsem se u Doteku zla docela pobavil. Ale upřímně si myslím, že Kim Basinger a hlavně Christina Ricci s Ianem Holmem tohle nemají zapotřebí...

Otčím (2009)

Přiznávám se, že původního Otčíma si už úplně přesně nepamatuju, ale jeho předělávka z roku 2009 patří k těm lepším remakům, z kterými se poslední dobou roztrhnul pytel. A ani Dylan Walsh svému předchůdci Terrymu O´Quinnovi ostudu nedělá. Za mě docela spokojenost, mohlo to totiž dopadnout mnohem, mnohem hůř (viz. nová Noční můra v Elm Street).

Sláva vítězům (2000)

Nadprůměrný sportovní film se sympaťákem Robertem Duvallem. Zážitek mi ale totálně kazil příšerný český dabing komentátorů během jednotlivých zápasů. Děs, běs...