Obvyklí podezřelí (1995)

Nemůžu si pomoct, ale nechápu jak tento film může být považován za kultovní. Není to špatný, ale celé se to tak nějak vleče, až jsem se nemohl ubránit pocitu, že se ve filmu vlastně nic moc neděje. A ani ten oslavovaný závěrečný zvrat mě nijak nepřekvapil, napadlo mě to už někdy v polovině. Kevin Spacey je sice fajn, ale na víc než na 3 hvězdičky to prostě není...

Mikulášovy patálie (2009)

Mikuláš a jeho parta mi připravili mírné zklamání. Přitom začátek byl více než slibný. V první půlhodince se totiž jedná o milou podívanou a příjemnou vzpomínku na dětství. S přibývajícím časem jsem se ovšem začínal víc a víc nudit. A upřímně, kdyby nebylo pár vtipných momentů, snad bych šel s hodnocením ještě níž...

Poznáš, až to přijde? (2010)

Soudě podle hodnocení (a to nejen tady) jsem očekával těžký průšvih. Dostavilo se ale překvapení a mě se tahle romantická komedie vcelku líbila. Pravda, od týmu Witherspoon, Rudd, Wilson, Nicholson, Brooks bych očekával ještě o třídu větší pecku, ale i tak mě scény s mile pitomoučkým Owenem Wilsonem a cholerickým Jackem Nicholsonem dokázaly pobavit.

Chata smrti (2007)

Tady platí 2 naprosto jednuduché rovnice. Černí = hrdinové. Bílí = oběti, hlupáci, vrazi, zabedněnci a slaboši. Navíc, pokud Vám vadí nelogické chování postav v hororech, tak se Chatě smrti obloukem vyhněte, protože tvůrci to dohnali do naprostého absurdna. Dál se tady vykrádají známé horory jako na běžícím pásu: snové sekvence s blonďatou holčičkou v bílém, která zpívá strašidelnou říkanku jako by byly vystřižené z Noční můry v Elm street, hudba zase těžce kopíruje Halloween... A když už jsme u té hudby, nemůžu si pomoct, ale Hip-hop se prostě k hororu absolutně nehodí. Násilné scény jsou tu jen na efekt a naprosto se míjejí účinkem. Normálně bych u scény s trháním zubů nebo nehtů opravdu trpěl, tady mě to z dřímoty neprobudilo. A ještě by mě zajímalo, kterýho blba napadlo tuhle kravinu natáhnout na 100 minut...

Princezna a žabák (2009)

Krásná animace, známá pohádka převrácená naruby, vcelku fungující humor a pěkné písničky. Princezna a žabák je milá pohádka, u které by se ani dospělí nemuseli nudit a navíc je to krásná vzpomínka na klasické animáky od Disneyho.

Moon (2009)

Nápad je dobrý, Sam Roskwell je dobrý, počítač Gerty je taky fajn. Jen je to na mě až moc komorní záležitost. Kdyby nebylo těch pár záběrů z povrchu Měsíce, řekl bych, že se jedná o televizní inscenaci.

Orphan (2009)

Esther je nejlepší padouch za posledních několik let. Aspoň mě se ještě nestalo, aby mě někdo ve filmu vyděsil jen tím, že si jde do ledničky pro mlíko. Vůbec bych se nedivil, kdyby Isabelle Fuhrman dokázala zabíjet pohledem. Jen díky ní přimhouřím oko nad mírně podivným závěrečným vysvětlením i vcelku standartním hororovým koncem.

Nedodržený slib (2009)

Je velká škoda, že snímek o temné kapitole slovenských dějin jen klouže po povrchu silného tématu slovenského antisemismu z dob Slovenského štátu. Rozhodně to není špatné, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc.

Piráti na vlnách (2009)

Piráti na vlnách se dají charakterizovat jedním slovem: pohoda. Opravdu, jde o naprosto pohodový film plný super písníček, ulítlého humoru a skvělých hereckých výkonů (sympaťák Philip Seymour Hoffman, charismatický Bill Nighy a další). Prostě, parádní jízda na pohodových vlnách.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Po slabším druhém díle můžu říct, že závěr trilogie se kvalitativně vyrovnává Mužům, kteří nenávidí ženy. Na rozdíl od svého předchůdce má třetí díl celkově slušné tempo a i když se v žádném případě nejedná o nějakou zběsilou akční jízdu, dá se říct, že se ve filmu pořád něco děje. Bohužel si od prvního dílu vypůjčil i jednu zbytečnost a to uměle natahovaný závěr. Ale i tak jsem byl s vyvrcholením celé trilogie opravdu spokojený.