Generál Eisenhower: Velitel invaze (2004) (TV film)

Možná trošku zidealizovaný, ale po filmařské stránce povedený pohled na přípravu vylodění v Normandii z pohledu samotného Ikea. Jen je trošku škoda, že až na Eisenhowera a Churchilla tady nikdo větší prostor nedostane.

Astronautova žena (1999)

Místy to sice nemá špatnou atmosféru,ale většinu filmu se nic neděje. A když pak příjde na finální ,,odhalení", divák zjistí, že to za těch předchozích nezáživných 90 minut opravdu nestálo.

Stalingrad (1993)

Výborný syrový válečný film, který sice po technické stránce nemůže konkurovat svým americkým kolegům, ale nápad natočit film o největší bitvě historie z pohledu druhé strany, je vynikající i odvážný zároveň.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Skvělý Al Pacino ve výborném dramatu o spravedlnosti, která není vždycky tak úplně slepá. Když už za nic jiného, za skvělý závěr si film 4 hvězdičky zaslouží.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Asi je problém v tom, že jsem film viděl poprvé až teď. A taky možná v tom, že nejsem žádný velký fanoušek sci-fi. Nemůžu říct, že bych se u filmu nudil, ale přišlo mi to celé zbytečně natahované a zdlouhavé. Zato před zvláštními efekty musím smeknout i po téměř 25 letech.

Polibek hada (1997)

Jako hodinová televizka by to mohlo být celkem ucházející. Ale s téměř dvounásobnou stopáží je to jen neuvěřitelná nuda. Zírání do vypnuté obrazovky je mnohem zábavnější...

Modlitba pro bratra (1992)

Relativně obstojné drama, to je ovšem zásluha výborného Tima Rotha. Bez něj by to byla docela nuda.

Vrahouni (2010)

Vcelku slušná oddechovka doplácí na neuvěřitelně nesympatickou Katherine Heigl a hlavně na debilní konec. Škoda...

Na hraně lásky (2008)

Mě tenhle milenecký propletenec, prokládaný poezií, místy docela nudil. Jediné co tady stojí za zmínku jsou herecké výkony Keiry Knightley a Cilliana Murphyho.

Poslední píseň (2010)

Poměrně slušná romantika pro puberťáky s notnou dávkou kýče, jedním nepříjemným malým klukem, sympaťákem Gregem Kinnearem a nefér citovým vydíráním na konci. Ale Miley Cyrus docela mile překvapila. Proto, pokud dokážete snést trochu té přislazené romantiky, Poslední píseň by se Vám mohla i zalíbit.