Klebetnice (1978) (TV film)

Nemôžem uveriť, že takú skvelú incenáciu takto pokazil svojou hudbou Jaro Filip. Incenácia - 5*, hudba - odpad. A to platne Filipa s Lasicom milujem. Nechápem to. Asi to dal robit niekomu inemu. hruza. skoda.Pozerat  tuto insncenaciu preto mozu len absolventi Cimrmanovej cirkularschullle.

Gigliho ária (1966) (TV film)

Jeden z prvých zdokumentovaných televíznych počinov L+S (+ J. R) a hneď geniálne. Myslím, že Monty Pythons, či Peter Sellers by sa mohli iba učiť od nich. Nebyť komunistických zákazov (hajzlové), mohli sme tu mať nie slovenské, československé, ale svetové legendy.

Případ pro začínajícího kata (1969)

Keby John Lennon nebol muzikant, ale režisér, natočil by takýto film. Keby sa Pavel Juráček narodil v Anglicku, bol by taký slávny ako John Lennon.

Mechanický pomeranč (1971)

Sú filmy o ľuďoch z mäsa a kostí, ktorých smrad z plátna môžete cítiť. Také robí napríklad Fellini. Toto nie je ten prípad. Tu je to šach na čiernobielej šachovnici, v ktorom postavy sú figúrky, s ktorými sa nechcem stotožniť. Dokonale zahraný šach, bezchybný, ale sterilný a tak trochu nudný. PS. chudák Beethoven, ale napokon, zložil len jednu operu.

Ginger a Fred (1986)

Všetky Felliniho filmy milujem, ale v tomto sa ešte navyše stretli Marcello a Giulietta.

The Beatles: Rooftop Concert (1969) (koncert)

Vrchol filmu - Paul a John sa na seba divaju a hraju, eye to eye. Ten film ukazuje, preco mam rad kapitalizmus, Alexandrovci na streche urcite nekoncertovali. Nemozem vsak tento film ohodnotit, lebo najviac sa mi pacili prispevky ludi, ktori zrejme o existencii tohto filmu nevedia, alebo sa na nom nepodielali, napriklad, leziaci kameraman, recepcna Debbie, alebo Jimmy, to su hrdinovia, samozrejme okrem pätice muzikantov, ktori to dali kralovsky, aj napriek oziabnutym prstom.

Krvavá paní (1980)

Celá kinematografia - od komédie, cez romantický fim, az po horor - pár ťahmi.