Osudový kruh (1970)

Rovnako ako pri Melvillovom predchádzajúcom Samurajovi aj v tomto filme kríva scenár na obe nohy. Príklad - manželka hlavného hrdinu vstáva z postele prečo? A) aby sme jej videli do tváre a vedeli, že je to ona B) aby sme ju videli nahú. Je jedno, čo je správne, lebo vo filme sa už viac neobjaví a do deja nijako nezasiahne. A takých vecí je tam fúra. Tak ako pri Samurajovi, aj tu to zachraňuje kamera a Delon. Ak by namiesto Bourvila hral komisára Ventura, mohla to byť slušná kriminálka, ak Funes, Bola by to dobrá komédia. Takto je to šeď a nuda.

Sicilský klan (1969)

vynimocny ukaz. vacsinou je to tak, ze viac hviezd filmu len poskodi. tuto tri hviezdy, ktore si vobec nezavadzaju a nebiju sa. neuveritelna je len charakternost neiktorych zlocincov. ale to uz je chyba scenara.

Poslední střih (2022)

Francuzska komédia žije! Slovami plukovníka Toulouse -  Michele Hazanaviciusi, překvapil jste mně, a to se podaří málokomu.

Giulietta a duchové (1965)

Absolútna roztopaš a rozkoš dívať sa na tento film. Je to film komplementárny k Mestu žien. Ked spoznáme Giuliettu, porozumieme Snaporazovi a naopak. A píniový háj ako bonus.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Ak by všetky budovateľské filmy boli takéto, asi by som bol fanúšikom budovateľských filmov. Obľúbená hláška: "já mam fofry - večeře pak žena".

Dobrodružství (1960)

Antonioniho filmy sú otvorené a jedinečné. Akoby mimo klasických filmov aj filmov novej vlny. Takých filmárov nie je veľa. On medzi nich patrí. Dobrodružstvom je už len dívať sa, aké zábery robí, ako ich strihá a spája, aký celok to vytvára. Antonioni podľa mňa zadefinoval film. To, čo vyjadruje, sa nedá vyjadriť iným druhom umenia.

Psí srdce (2015)

Film pre inteligentných a citlivých ľudí. Mne sa veľmi páčil.