Má Venuše (2015) (seriál)

Milión viděných věcí podaných s krásnou hravostí, do nichž občas vstoupí slon s nosorožcem plavající ve 200 m. hloubce oceánu. Říkáte si, co to vymýšlí a mele za blbosti? To samé jsem si říkal já při občasném a nesmyslném zásahu do probíhajícího děje. I tak se však jedná po všech těch předramatizovaných doramat o příjemné podívání. Jako výplň při každodenním vaření fajn věc. Jednat se o 10-ti dílný seriál, tak bych i dost možná hodnotil za plný počet.

Kóri no sekai (1999) (seriál)

Dlouho, už opravdu dlouho jsem neviděl tak silný detektivní seriál co se komplexnosti týče. Z Ice World mám nepopsatelně hluboký a intenzivní zážitek. Není to žádný „blyštivý klenot“, který by svou krásu rozhazoval do všech stran a tím si získával mou povrchní přízeň, nýbrž „cit“ jenž nelze být spatřen ani sebepronikavějším pohledem, přitom oplývá mnohem větší váhou a upřímnou vnitřní krásou, kterou mě uhranul. Může se opírat o vynikající charakterovou psychologii, charaktery samotné (hlavně Egi Toko, kterou ztvárnila Matsushima Nanako měla po celou dobu tak neskutečně obrovské chrisma), propracovaný děj, božský scénář, úžasnou práci s prostředím, dobře zapasovanou atmosférickou hudbu, silné dialogy a mnoho dalšího. Ice World je jedna z detektivek, při níž se člověk na chvíli stane vyšetřovatelem, protože dostává úplně stejné informace jako postavy a není mu žádná odepřena. Nebojím se ho považovat za mistrovské dílo ve svém žánru. Navíc herecký výkon pachatele při finálním odhalení byl absolutně dokonalý. Opět ti Zízo děkuji za titulky, a že jsi mě k tomu dokopala :D.

Akmongseonsaeng (2016) (seriál)

Super nápad, nicméně k většímu prožitku chybělo lepší provedení. Menší množství dílů o krátké délce uběhly poměrně rychle, a ačkoliv nemám rád epizodní příběhy, tak jsem byl dost spokojen. Největší škoda je závěrečného příběhu s rádoby hlavní hrdinkou, který se dle mého názoru povedl ze všech nejméně. Naštěstí tuto díru dokázaly trochu zacelit poslední vteřiny. Celkově tento mini seriál hodnotím velmi kladně a beru ho jako vynikající nízko rozpočtové béčko.

Gapdongi (2014) (seriál)

Děsivý tygr, šílený mnich, ještě chybí náčelník medvědí chlup a bude z nich úžasná sebranka. Gap Dong je zpočátku cekem fajn seriál, oplývající mírným amatérismem, ale dokázal zabavit natolik, že jsem ty hlouposti nemusel vnímat. V té chvíli jsem byl pocitově absolutně nestranný a zaujetí negativní či pozitivní neexistovalo. Poté přichází zhruba posledních 5 dílů, a v mé mysli se utváří jedna zásadní otázka. Jak se z toho stala taková sračka? Ve zmíněných posledních dílech mě mohl potěšit pouze pohled na Choo Soo-Hyeon v plavkách. Občas to nemá hlavu ani patu, ale 1* je vážně málo. Trochu je úsměvné, že v 10. díle dělají velké odhalení jednoho chlapíka, jehož identitu si můžeme, díky nedbalým úhlům při ukázkách hlavy, domyslet už kolem 2. dílu.

Druhá slečna Oh (2016) (seriál)

Tento seriál asi neadekvátně zkritizuji. Korejci, mistři psychického teroru se opět vyznamenali. Pomalu každá postava tu na někoho musí "plivat", neboli se vysmívat, ponižovat, řvát a nějakým způsobem ubližovat. První díly u mě žádný úspěch neslavily a vytvářely pouze velkou zeď v podobě hloupě se chovajících a otravných postav. Předpokládám, že tento druh komedie je asi v Koreji populární a oblíbený, jelikož šíleně se chovající postavy najdeme téměř v každém seriálu. Bohužel zde se nachází ve vysoké koncentraci. Mnoho lidí zaujal Eric, který byl bezpochyby skvělý a příjemně se na něj koukalo, nicméně Seo Hyeon-jin ztvárňující Oh Hae-Young jej svým hereckým výkonem absolutně zastínila. Jen díky ní jsem zhlédl Another Miss Oh celý. K jejímu zmíněnému výkonu mohu napsat jen wow wow wow a ještě jednou wow. Tato osůbka mě nesmírně bavila. Její hlas, mimika, gesta, a jednoduše vše od verbálního po neverbální projev mě fascinovalo, díky čemuž jsem od ní nemohl odtrhnout oči.

Perníkový táta (2008) (seriál)

S místním hodnocením mohu jen souhlasit. Opravdu skvělý seriál, který má téměř vše na nejlepší úrovni. Skvělý děj, dobře vybraní herci, parádně napsané a zahrané postavy, fungující systém, až na minimum drobností velkou uvěřitelnost situací, a spoustu dalšího obsahujícího nesporný potenciál chytnout a nepustit nejednoho diváka. Celý seriál jsem sledoval s obrovským zájmem, občas byl překvapen nad vzniklými zvraty, ale jejich následky mi byly ukradené. Mé tělo jednoduše nereagovalo na probíhající změny, tak jako u některých jiných seriálů. Naopak velké plus spatřuji ve vynikajícím vývoji, a to jak dějovém, kdy se z klidného dramatu dostáváme k thrilleru, tak osobnostním, při němž se nám naskytne skvělý psychický přerod nejedné postavy. Jako třešničkou na dortu můžeme označit řádné psycho, které zažijeme v posledních dílech a týká se rodiny nejlepšího perníkového kuchaře.

Siao men šen (2016)

Po zhlédnutí traileru jsem byl absolutně uchvácen a tento snímek chtěl vidět co nejdřív. Bohužel se nenachází ve velkém povědomí, takže české titulky byly pouze mým zbožným přáním. Pár měsíců jsem čekal a po opětovném zhlédnutí traileru ihned začal se stahováním celého filmu. Po zapnutí uběhly první vteřiny a já byl blahem bez sebe, poněvadž na mě vše působilo skvěle. K mému neštěstí to však netrvalo dlouho a mírné mezery se začali objevovat. I přesto se, ale jedná o skvělý rodinný animák se sympatickými charaktery, skvělou animací a příjemným hudebním doprovodem.

Love Me If You Dare (2015) (seriál)

Nabízí se velké srovnání s novodobým Sherlockem, který je však o poznání lepší. Hlavní hrdina s EQ silně zaostávajícím za vysokým IQ řešící kriminální případy, jehož asistentem tentokrát není Dr. John H. Watson, ale půvabná Sandra Ma. Ačkoliv jeho jediný přítel Yin Zheng, jako Dr. Watson místy působí. ■ K hlavní dějové linii se dostáváme skrze vedlejší případy, které sice nejsou zle zpracované, nicméně mou pozornost nenutí plně se soustředit a ta místy utíká k jiným myšlenkám. Tím se Love Me, If Dare stává pouze kvalitním čínským seriálem, postrádajícím uhranující sympatie.

Death note (2015) (seriál)

Bohužel musím srovnávat s anime, které v mých očích bylo mnohem lepší. Nicméně i tak se bezesporu jedná o velice povedený seriál, byť jeho rozjezd silně pokulhával. Děj místy plynul odlišně než ve zmíněném anime, ale k žádné větší újmě to nevedlo, ba naopak jsou i některé ze změn sympatičtější. Za mě celkem překvapení a určitě předloze nedělá žádnou výraznou ostudu. ■ Nemůžu si pomoct, ale Yamazaki mi v roli L často připomínal korejského herce Joong-Ki Songa.

Peiji teoneo (2016) (seriál)

Byť to má spoustu kladů, musel jsem bojovat s nudou, která mě místy navštívila, takže plně hodnotit nemůžu. Page Turner je pohodové hudební drama, prezentující se komornější atmosférou a mnohem lépe zvládnutým hudebním prostředím než v Beethoven Virus. Kdo uvažoval nad výše zmíněným seriálem, tak si raději pusťte Page Turner, jelikož je kratší a mnohem celistvější. Navíc zde uvidíte jednu z nejcharismatičtějších mladých hereček světa, kterou není nikdo jiný než Kim So-Hyeon.