Sesang eodiedo eobneun chakhan namja (2012) (seriál)

U 10. dílu končím a radši věnuju čas jinému seriálu. Nemůžu si pomoct, ale po herecké stránce, až na pár výjimek, Innocent Man absolutně selhává. Hlavně si potvrzuji, že Gwang-Soo neumí vůbec hrát. Dále Park Si-Yeon má intonaci jako kdyby hrála v divadelní hře, což k absenci pořádného hereckého projevu jen přidává. Poté jsem ještě nepochopil situaci, při níž má Seo Eun-Gi informaci, díky které má pádný důvod proč překazila jeden prodej, ale za celých 10 dílů, jenž jsem viděl, ji nepoužila. Ještě se musím pozastavit nad jednou zajímavostí, objevující se ve více korejských seriálech a tou je ošetřování povrchových zranění. Je docela úsměvné jak jemně přejíždí ony rány tyčinkou do uší s cílem ošetřit vzniklé poranění xD.

Nappeun namja (2010) (seriál)

Jeden z nenápadných seriálů, který mě hodně překvapil. Sice je plný intrik, manipulací a otravných charakterů, ale kupodivu se na něj dobře koukalo. Hodně to asi ovlivnila velice kvalitní volba herců a dobře napsané postavy. Ti působili nejen jako hezké tvářičky, ale také jako obyčejní lidé. Jediný vroubek má Bad Guy za tolik omílaný konec, jenž byl asi vážně způsoben nemilou komplikací v podobě narukování hlavního herce na vojnu, takže v tomto směru budu méně kritický. ■ Kim Nam-Gil. si tady jako v Shark zahrál pomstychtivého chlapíka a musím říct, že se pro tuto roli asi narodil.

Děti Slunce (2016) (seriál)

Počáteční díly byly chytlavé, přičemž mi v mnoha směrech připomínaly IRIS. Do zhruba 10. dílu se na to pěkně koukalo a krásný vizuál zastiňoval nedostatky, jenomže potom jsem si začal pořádně uvědomovat jak Descendant of the Sun klame tělem. Největší slabinou celého seriálu je bezesporu příběh, který působí jako by jej tvořili za chodu. Je moc řídký a vyplňovaný spoustou vaty. Descendant of the Sun by byl možná vynikající kdyby měl pouze cca 10 dílů. ■ Milostný vztah hlavní dvojice byl zpočátku hravý a rychle se rozvíjel, ale poté přicházelo od doktorky Kang Mo-Yeon časté odmítání. Začala být naivní a nevěděla co doopravdy chce, nicméně díky toho pak otevřela příležitost pro velmi příjemné svádění od kapitána speciální jednotky Yoo Shi-Jin‘a. ■ Vedlejší pár se mnoha lidem líbil více než hlavní, já však tyto myšlenky nesdílím, protože když se oba setkávají, on má vždy na tváři stejný neutrální výraz jak ocas a když ona vede delší řeč, tak na konci nastane jedna ze dvou situací. Buď ji obejme nebo pošle doháje a odejde. WTF?

Producenti (2015) (seriál)

Producers se od ostatních seriálů hodně liší a tato originalita se mi v prvním díle moc nezamlouvala. S dalšími díly jsem se pak pravděpodobně na onen styl vyprávění přeladil, protože dlouhé díly mi utíkaly rychle a netypický styl humoru mě bavil. Jak hodně lidí píše, nenachází se zde mnoho srdcervoucích a předramatizovaných scén, takže kdo si na nich potrpí, ať ani Producers nezapíná. I když tolik haló kolem jednoho zvrtlého kotníku dokážou udělat pouze korejci :D.

Doktorka Fosterová (2015) (seriál)

Co bych já bez těch Britů dělal. Opět skvělý seriál. Jeden příběh zhrzené manipulativní ženy, která rozjede koloběh jednání s takovou grácií a podporou husté atmosféry, za kterou by se ani kdejaký psychothriller nemusel stydět. Vynikající scénář, hudba, děj a v neposlední řadě herecké výkony. Obzvláště Suranne Jones hrála jako bohyně :D.

V paprscích slunce (2015)

Viděl jsem dokonalou umělou inteligenci. Děti, které nemohou otevřeně vyjádřit svůj názor, neboť se zdá, že ani žádný nemají. Absolutní potlačení vlastního já, čímž vznikají naprogramovaní soudruzi. Zajímalo by mě jestli ti lidé mají nějaké koníčky či je vůbec mohou mít a jaký tak může být jejich denní průběh.

Romaentik aillaendeu (2008)

Pohodový a optimistický příběh díky něhož jsem byl nabíjený velmi pozitivní energií. Místy je sice naivní, ale to vůbec ničemu nevadí. Postavy byly různorodé a pěkně se na ně koukalo (nemyslim vzhledem). Nejlepší film to určitě není, nicméně svou úlohu splnil na výbornou. Bavil jsem se a navíc mě příjemně naladil.

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

Tak moc bych chtěl dát plné hodnocení, ale za Chimera Ant arc prostě nemůžu. Jeho sledování bylo místy až neúnosné. Je to vážně škoda, protože do té doby to byl nejlepší seriál co jsem v tomto žánru viděl. ■ Smrt je zde tak častá a natolik přirozená, že když dvanáctiletý klučina během pár vteřin vykuchá masového vraha, tak si jde chvíli na to hrát s kámošem a oba to berou jako normální věc. Dostala mě taková typická dohoda v rodině nájemných vrahů. „Tati uděláme dohodu? Zabiju dvanáct lidí a ty mi půjčíš 50 miliard.“ ■ Hodně se mi líbilo jak byl prezentován šéfík a členové první velké záporné skupiny, kterým hlavní hrdinové čelili. Zmíněný šéf své členy nebral jako podřadné loutky, s nimiž by pouze manipuloval, ale vážil si jich a jejich názorům naslouchal. Členové k sobě chovali vzájemný respekt a dokázali mezi sebou řešit problémy. Problémem bylo to, že k lidem mimo skupinu se až tak uctivě nechovali a na krku měli spoustu vražd nevinných lidí.

Xia Yi Zhan, Xing Fu (2009) (seriál)

Po 7. díle končím. Nějak mě to nezaujalo a dívat se pouze na přenádhernou Ady An mě u toho neudrží. Je to celkem škoda, protože postavy se oproti některým korejským seriálům chovají celkem normálně, a také přes přílišnou dramatizaci příběhu nelezou na nervy. Nicméně způsob jakým to je natočené mi nesedí.

Adžin (2016) (seriál)

A mě se to líbilo. Příběh je zajímavý, přičemž ubíhá celkem svižně, postavy zaujmou a jejich chování je poměrně reálné. Nějaké mouchy to má, ale i přes ně jsem se dost bavil. Když budu brát Ajin jako oddechovku, tak je to super záležitost. I animace se dala přežít. Je však pravda, že občas pohyby vypadaly vážně otřesně.