Hangongjoo (2013)

Těžký a depresivní film. Po jeho zhlédnutí je mi zle. Han Gong-ju se vydává opačným směrem vyprávění, kdy se dozvídáme hlavní traumatizující událost až u konce. Tím vzniká jiný úhel pohledu a to ten, že můžeme sledovat emoce Gong-ju, bez ovlivnění předsudky z onoho traumatizujícího činu.

Kimssi pyoryugi (2009)

Zajímavý, hravý a geniálně podaný příběh dvou lidí, kteří jsou odříznutí od společnosti, nicméně každý odlišným způsobem. ■ Prvním o kom se dozvíme je chlapík, který dluží spoustu peněz a rozhodne se skoncovat se životem. Skočí z mostu do vody a jeho tělo vyplave na malém ostrůvku pod tímto mostem. Po neúspěšném pokusu o záchranu a následnou sebevraždu, se tento chlapík rozhodne ostrůvek obývat. Jeho hlavním cílem do budoucna je, udělat pořádné nudle a pevné “hovno“. S těmito vznešenými cíly vstává vstříc každému dni. ■ Druhým asociálem v tomto filmu je dívka, která je celé dny zavřená ve svém pokoji v 63. patrové budově. S matkou komunikuje přes smsky a z pokoje vychází pouze když nikdo není doma, aby se mohla umýt. Tato dívčina žije rutinním životem do té doby, než jednoho dne při pozorování prázdného města, svým foťákem spatří zmíněného chlapíka. Myslí si, že je to mimozemšťan a chce s ním navázat kontakt. ■ Wow, s každým přicházejícím kouskem se pro mě stával Kimssi Pyoryugi více a více geniální. Styl vyprávění je něco jedinečného a uhrančivého. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči a hltal detaily každé situace.

Kono mune ippai no ai wo (2005)

Představte si, že máte možnost vychovávat sami sebe, napravit chyby z minulosti, kterých doteď litujete, pomoci jiným, vidět ty jenž byste už nikdy vidět nemohli, možnost omluvit se a ulevit tím svému svědomí. Čtveřice lidí pocházející z jednoho malého městečka tuto a mnoho jiných možností dostanou. ■ Nevím jak to ti Japonci dělají, ale opět jsem byl přirozeně dojímán. ■ Kono mune ippai no ai wo je psán jako film Romantický, ale nenechte se ošálit. Je to hlavně DRAMA!

Tajemství (1999)

Nehoda a výměna těl proběhla velice rychle, aby se film Himitsu mohl plně věnovat pouze vzniklým překážkám a problémům ve vztahu, které skrze výměnu nastaly. V řešení jsou problémy jako, zapojení matky v těle Monami do běžného životního rytmu a vztah matky s otcem, přičemž se do něj také zapojuje sexuální potřeba. Dlouholetý pár po sobě touží a chtějí se pomilovat, jenomže tělo je dcery. Co těď s tím? Docela jsem zíral, když zaznělo: „Není to správné, je to tělo Monami.“ S příchozí odpovědí: „Mohla bych použít pusu.“

Gugaui seo (2013) (seriál)

Nevěřím vlastním očím. Dlouho jsem se Gu Family Book bránil, jelikož korejské filmy z historického období nemusím, ale výsledek mě nad míru potěšil. Sice od 16. dílu kvalita klesla a poslední díl mě těžce naštval, ale svými přednostmi dokázal zamaskovat i takovou spoustu slabších dílu. Spousta lidí by si přála další sérii, já určitě ne. Gu Family Book je přesně ten typ seriálu, který jí mít nesmí. ■ Sledovat charakter Choi Kang Chi‘a bylo jako sledovat Naruta, jen v korejském hávu.

Shinui sunmool - 14il (2014) (seriál)

Ti kteří čekají, že návrat v čase o 14 dní zpět se nějakým způsobem vysvětlí, tak ať na to rychle zapomenou, protože zápletka je pouze o tom, zjistit kdo stojí za záhadným únosem s úmrtím malé Saet Byul , jenž se staly a díky výše zmíněné události teprve stanou a odhalit něco víc než se zprvu zdá. I přes 16 téměř hodinových dílů, není v žádném z nich hluchého místa a není dílu, v němž by chybělo napětí. To se dokázalo držet stabilně, od prvního až po poslední díl ve velmi silné intenzitě a nebýt práce, tak je všechny zhlédnu za 1 den. V “Shinui Sunmool - 14il“ se objevuje spousta informací a korejských jmen v malé časové prodlevě, takže jsem měl občasný problém utřiďovat myšlenky s jejich pevnější fixací v hlavě, protože jsem mezi díly neměl téměř žádnou přestávku. Těm co si chtějí z tohoto seriálu odnést co nejvíce a rádi nad případy přemýšlí, vřele doporučuji, si průběžně projíždět nasbírané informace, ať si nemusí jako já místy říkat: „v jaké scéně jsem to jen slyšel?“ ■ Scéna na střeše neupřesněného domu, při níž byl mohutný déšť (zasvěcení určitě budou vědět) byla jednoduše řečeno “Awesome“. Další věc, co mě zaujala, tak věta: „držíš se všech ran, které ti rozervali duši“. Krásná filosoficko-psychologická věta.

Hojič (2014) (seriál)

V době kdy byly lidé trestaní za jakákoliv slova nelíbící se tehdejšímu režimu a v které přišlo o práci tisíce novinářů, existovala parta přátel a ti se skrze nelegální rádiové vysílání snažili kázat pravdu a nezkreslené informace o tom co se v zemi děje. Minulost je pronásleduje až do současnosti a zároveň je hlavním stavebním kamenem celého seriálu. Dalším z hlavních pilířů je muž pracující „sám“, který si říká léčitel a živí se jako kurýr. Jeho zásadou je nezabíjet, ale jednoho dne se díky předem naplánované akci, jedním z jeho klientů, stane podezřelým z vraždy. Jak se s touto situací vypořádá? Samozřejmě chce očistit své jméno a díky této situace se více než by chtěl sblíží s jednou dívkou. Ani jeden z nich, ale netuší co vše šokujícího odkryjí. ■ Dějem mi to trochu připomínalo City Huntera , akorát propracovanější na vyšší úroveň. Shodou okolností v obou seriálech hraje Min-young Park. ■ Trailer!

Návrat do 1997 (2012) (seriál)

Obyčejné, bez smysluplnější zápletky, ale přesto nějakým způsobem poutavé. Reply 1997 není o povrchním pozlátku, naopak je to seriály, který má velkou a barevnou duši. Někdo jí uvidí hned, někdo vůbec a někdo se do ní musí postupně prokousat jako já. Po prvním díle jsem si říkal, že se na Reply 1997 dívat sice dá, ale žádná velká sláva to není, po druhém mě začal zajímat víc, po třetím jsem si už plně uvědomil, jak moc se mi spousta charakterů dostala pod kůži. ■ Výřez ze života jedné party přátel, kteří zažívají svou první lásku, prožívají nešváry dospívání a přechod do dospělého života. Musím říci, že doba dospívání byla ztvárněná božsky, až ve mně vzbuzovala kapku sentimentu a nutila mě přemýšlet nad dospíváním mým vlastním.

Most (2011) (seriál)

Viděna a hodnocena pouze první série. ■ Tento druh kriminálky se mi opravdu zamlouvá. Celkem reálné postupy, o 180° jiné než v amerických seriálech (čest výjimkám) a dokonalá psychologie. ■ Hlavní dvojici Sagu a Martina považuji za jednu z nejsympatičtějších co jsem zatím v kriminálkách viděl. Skvěle se doplňovali a chovali se jako opravdoví lidé s opravdovými problémy. Saga je racionální žena postrádající jakoukoliv špetku empatie, porozumění lidským emocím a citům. Martin je na rozdíl od Sagy poměrně empatický a s lidmi umí pracovat velmi dobře. Jednoho dne se s Martinem potká na mostě spojující Švédsko s Dánskem, kde oba přijeli vyšetřovat nález mrtvého těla. Díky této události začnou spolupracovat na dopadení vraha a pomalu budovat nové přátelství.

Tengoku no hon'ja: Koibi (2004)

Hodně poklidný film o postavách bojujících s různými traumaty, u něhož člověk nemusí nad ničím přemýšlet a jen nechává všechny myšlenky pomalu odplouvat pryč. Kdo hledá čistě romantiku, tak ať s ní v Heaven's Bookstore nepočítá. Lépe řečeno, ať s ní nepočítá téměř vůbec xD.