Velká ryba (2003)

Za ten konec těch pět hvězd dát musím. Jen málokterý Americký film mě dokáže dojmout a u Big Fish se to p. Burtonovy dokonale povedlo. Absolutně jiný film. Dospěle znázorněná dětská hravost. Big Fish je těžké popisovat, protože není filmem žánrovým, ale úplně jedinečným.

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Nejlepší Anime co jsem v poslední době viděl. Výhodou těchto dějově poměrně kvalitních a plnějších kousků je, že lépe maskují své ostatní nedostatky. Člověk se díky toho stává více tolerantní vůči chybám a občas je vědomě přehlíží. Mezi klady na Parasyte shledávám pár filosofických úvah, nad kterými by se dalo delší dobu polemizovat a Shinichiho/Migiho proměnu. Člověk co pomalu ztrácí svou lidskost a parazit, který naopak zjistí jaký je pocit přátelství. Jako zápor mi přišla slabší charakterová psychologie a Satomi, která byla svou prostostí často rušivým elementem.

Přehlídka smrti (2015) (seriál)

Na Death Parade je zajímavé jak pracuje s lidskou temnotou v srdci a strachu ze smrti. Můžeme sledovat reakce lidí, kteří jsou v těch nejkritičtějších chvílích zaujati vůči jiným lidem pomstou, žárlivostí a spoustou jiných emocí, jenž ovlivňují obvyklé myšlení a spouští obraný mechanismus v podobě pudu sebezáchovy.

Prvotní strach (1996)

Edwardova předzvěst pro jeden z jeho nejlepších filmů a to Fight Club. Skvělý herecký výkon a hlavně ty jeho zlověstné oči, které dokáže zvýraznit, jsou něco. Abych nebyl pouze u Edwarda, tak samotný film Primal Fear je jeden z těch lepších. Zabývá se pouze tím co má, nekomplikuje si to, žádnými zbytečnostmi a hlavně drží diváka v pozoru, jak to nakonec dopadne.

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Úplně odlišné než první série. Ani jednou jsem nenarazil na ty úžasné přednosti, které mě zaujali na předchozí sérii. Připadal jsem si jako v jedné velké fillerové sérii. Velké zklamání, opravdu velké.

Slídil (2014)

Ukázka toho kam až může zajít vysoká horlivost s minimálními zábrany a narušenou osobností bez morálních zásad. Slídil má bezesporu spoustu systémových vad, jenomže vyobrazení chladného, bezcharakterního manipulátora, který jde přes mrtvoly, bylo skvělé.

Neoheedeuleun powidwaetda (2014) (seriál)

Prvních pár minut jsem koukal s otevřenou pusou a doufal ať v tomhle směru neprobíhá seriál po celou dobu, ale Neoheedeuleun Powidwaetda je úplně o něčem jiném než tyto minuty prezentují. Zápletka sice není jedna z nejlepších a nejpropracovanějších, nicméně interakce hlavních postav je příjemná. Dokázali mě pobavit, dojmout a nenechat lhostejným k jejich osudu. Po přečtení zdejších komentářů jsem byl zvědavý na poslední dva díly, ale jako některým mi nepřišlo, že by seriál výrazně ovlivnily. Je však pravda, že když ke konci porovnávali jeden důkaz, u něhož by šlo jedině rentgenem říci o jakou věc jde, protože byl uvnitř obálky, tak oni pouhým pohledem a nesmyslným porovnáním přijdou na to, o jakou věc jde. ■ Nejedná se o spoiler, ačkoli by se molo zdát. Ve 4. díle proběhla jedna blíže nespecifikovaná bitka, která měla tak intenzivní hloubku , jakou jsem snad ještě v žádném jiném filmu nespatřil. Aspoň, takto na mě působil minulostí nabitý, emočně plný a skvěle hudebně zvýrazněný souboj dvou zainteresovaných chlapíků. Emoce na mě dorážely nejen z verbálního a neverbálního projevu, který byl mimochodem výborný, ale hlavně tím jak byla scéna natočena. Mnohonásobně lepší, než leckteré závěrečné souboje z filmů o pomstě. Ono z počátku to byly pokaždé intenzivní pocitové zážitky, kdykoli se ti dva střetli. ■ Jako obvykle věta, která mě zaujala: “Je ohromné, když někdo přijde do vašeho života, protože celý jeho život přichází s ním.“

Love Letter (1995)

U Love Letter jsem si všiml, že když si přečtu o čem film je, tak se občas nevědomky více zaměřuji na zjištěné informace, než na jiné vyplývající přednosti, které má. ■ Děj by se dal shrnout v pár vteřinách, proto se divím, že jsem vydržel 2 hodiny bez nutkání jej trochu posunout. ■ Love Letter mě nikterak neokouzlil, ani to není film, který bych doporučil kamarádům, ale i přesto má co nabídnout.

Оseam (2003)

Ten pocit, kdy je animovaný film mnohem citlivější a lidštější než většina filmů hraných. Oseam má jednoduchý a obyčejný příběh, který je podán velice neobyčejně a nad jehož způsobem vyprávění jsem se rozplýval. Můj první jihokorejský animovaný film, který na mě přes svůj smutný příběh silně zapůsobil.

Xiang zuo zou xiang you zou (2003)

Silně nevyrovnaný film. Občas mi i na tak krátkou stopáž přišlo, že se Heung joh chow heung yau chow vleče, ale zároveň určité scény mi přišli naopak strašně uspěchané. Nápad je super, ale zabíjí ho slabší scénář.