Elitní zabijáci (2011)

No, nebejt Stathama... Tak by se mi to ani nelíbilo.

Pět zbraní (1978)

Pořád to není ono, co od rubáren tohoto stylu očekávám, ale s trochou povinné benevolence jsem se slušně bavil.

Nezdolné trio (1966) odpad!

Odpady moc nedávám a chtěl jsem dát jednu cibuli, ale kdy už teda? V mrazíkovských kulisách a s vinnetouovskou hudbou na pozadí se odehrává příběh proradnosti, cti, jakoželásky atd., který by v jiném podání nedělal problém, ale tohle zpracování jsem vydejchával opravdu s potížemi a ke konci mě dovedla jen moje kung-fu železná vůle.

Návrat do 36. komnaty Shaolinu (1980)

„Jednou je všechny zavřeme“, povídá jeden dělník v závěru, což jsou rádobyprorocká slova. Tak trochu komedie, která se ke konci celkem i rozjede (pokud se na to člověk dívá s cílem užít si trochu přemrštěné béčkové kung-fu klasiky). Rozhodně nuda a teatrální Číňani, ale se světlejšími body.

Vášeň v srdci (2003)

Solidně zahrané cosi. Nevím, jestli to má co dělat se zenem, má to něco do sebe, ale asi mi nějak schází ten patřičný vhled či co... Za tu „mimoproudnost“ příběhu skupiny neschopných podivínů 3½. A snad za to překvapení, že i Toni Colette dovede vypadat celkem sexy, když se patřičně zatváří.

Zmizení (2013)

Chladný až nejchladnější, pomalý až nejpomalejší, dobře udělaný... problém jsem měl s tím, jak pomalý mozky měli hlavní hrdinové, nebo možná s tím, jak asymetricky se jim a divákovi dostávaly informace, takže každej běží k rozuzlení jinou rychlostí.

Crash (2004)

Život je táááák složitej... Na jednu stranu docela hezký, na druhou mě to tak ňák sralo. Konstrukce moc vykonstruovaná, kyselo moc kyselý. Ale jinak dobrý.

Svůdné zombie (2008)

Nebudu vyjmenovávat potenciální zdroje lepšího hodnocení, těch se v okolních komentářích najde dostatek. Sem tam se (ve filmu) najde světlý bod v temnotách, ale v jednom se rozhodně shodnu s obitem: je to nudná blbost.

Umírající zvíře (2008)

Trable dospívání, cynismus, stáří. Cynismus stáří? Romantická komedie, ve které však humor nelze hledat, leda snad nahořklý a velmi dovedně skrytý. Chápu, že ne každého ty peripetie osloví, ale nechtějte po mně definovat, co je k tomu třeba. Bude stačit třeba vnitřní uslzenost?

Budoucnost nejistá (2013)

Vnitřním hlasem skrytých komplexů méněcennosti periodicky přerušovaná anabáze mladistvé lásky, jíž jako kulisa posloužila občanská válka. Těžce soupeřící motivy přihlouplé, nedotažené a nadbytečnostmi okrášlované pastorální selanky a slibného dramatického pozadí. Může mi někdo vysvětlit, k čemu slouží hromady brambor smíchaných s rajčaty? Nešlo tu situaci naznačit nějak elegantněji a méně barvotiskově? A co to vlastně mělo být — hrozící fašismus, nebo hrůzy války? Což je ovšem jen jeden z mnoha rušivých detailů. Koukatelné. 2¾.