Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Je to jen o fous, ale nakonec nejlepší horor letošního roku. The Autopsy of Jane Doe sice často hraje s klasickými kartami, takže v ní najdete známé lekačky i stokrát viděnou práci se světlem a tmou, její hlavní trumfy ale jaksi nespadají do tradiční kombinace strašení. Přísahám, že po dvacátém záběru do očí Jane Doe jsem chtěl zdrhnout co nejdál od obrazovky. Závěr sice trochu ztrácí dech, ale první polovina je zralá na totáně hnědé trenky. Hororovému začátečníkovi bych tohle rozhodně nepustil. Well done, Jane Doe! 90%

Westworld (2016) (seriál)

Pokud jste trpěliví a dokážete pro efektní twist odpustit i logický fail, bude pro vás Westworld nejspíš seriálem desetiletí. Hudba Ramina Djawadiho zraje jako víno a vytváří jeden z nejlepších seriálových soundtracků všech dob. 90%

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Po čtvrté sérii už moc rozplizlé do nesmyslných dějových linií. Ale díky Erickovi a Pam se na to dá koukat pořád. :-) 70%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Vlastně žádné překvapení u námětu Rowlingové. Postavy jsou velmi příjemné a dá se jim fandit, objevování další části potterversa je opět skvělé a roztomilých detailů se nedopočítáte. Bohužel krize absolutně nesouvisí se setupem ani s kouzelnými zvířaty, záporák je jalový, finále uzívané a samotná výstavba kouzelnického světa v Americe je stejně děravá jako v Potterech. Naštěstí jsem žádnou pecku nečekal. 70%

Příchozí (2016)

Hlavní pointa sice stojí poněkud na vodě, ale i tak je Arrival velmi působivé sci-fi, které o několik tříd předčilo překombinovaný Interstellar. 85%

Interstellar (2014)

Poslední půlhodina je ultimátní fail, který zabíjí dokonale rozjetý film. Mohlo to být dojemné, mytologické, osudové, jak libo... nakonec je z toho ta nejhorší deus ex machina. Nolan má možná velký ambice, ale to z něj ještě nedělá Kubricka. 40%

Buchty a klobásy (2016)

Má to slabší momenty, ale jinak Sausage Party spolehlivě nakopává do zadku všechnu korektnost od náboženství až po sex. Začátek boží, prostředek slabý, konec totálně hilarious. Meat Loaf vede. 75%

LEGO® příběh (2014)

Kanonáda nápadů s dynamickou akcí a nádherným přesahem, který vás donutí řvát, jako by vám bylo pět. Nejlepší animovaný film všech dob. 95%

Smrt ve tmě (2016)

Hrátky s žánrovými klišé, brutální scény, nekompromisní přístup k postavám, disturbing pointa a hlavně nefalšovaný strach o život. Jestli takhle mají vypadat horory příštích let, bude to opravdu žrádlo. 85%