Humr (2015)

"Víš, kolik váží volejbalový míč?".."Ne, ale moc ráda to zjistím." Na všech těchto filmech je vidět, jak jsou všechny extrémy pro člověka nepřirozené. A přesto lidstvo hledá pořád dokola další a další extrémy, libuje si v zákazech a nařízeních a v zobrazování průměrného člověka, který je dáván za vzor pro ostatní. A nakonec se zjišťuje, že nikdo není dokonale průměrný úplně ve všem. Možná mě trochu mrzelo, že jakožto v podstatě sci-fi film, stálo sci-fi hodně v pozadí. Ale jinak rozhodně hodně zajímavý počin. A byla by z toho výborná divadelní hra.

Mluvím jako buzna? (2014)

Celkem zajímavý. Já jsem totiž na hlasy ujetá. Mám pocit, že hluboký nebo jiným způsobem zvláštní hlasy jsou důvěryhodnější. Když se David ptal kolemjdoucích, jestli zní teple, tak jsem se divila, že neřekli úplně všichni, že jo. Ale pak jsem si uvědomila,že hodně podobnej hlas má Marek Eben. A u toho bych to neřekla. I když pokud by za mnou přišel v nějakým svítivím kostýmku a zeptal se, neváhala bych. Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, jak se hlas vyvíjí. I když si pamatuju, jak jsem měla ráda skupinu The Moffatts a pak jsem zjistila, že Dave je gay a říkala jsem si, že mi nikdy nepřišel v ničem jinej oproti svým bráchům a pak jsem ho viděla jako dospělýho a mluvil tak, že byl jasnej. A ač se mi ty gay hlasy, i vysoký pištivý ženský hlasy nelíbí, nechci, aby se jejich vlastníci měnili. Stejně něco jako průměrnej hetero hlas neexistuje. Je to takovej mýtus, ke kterýmu se všichni snaží přiblížit, ale kdyby se pokusili být víc sami sebou a nekoukali, co si o nich myslí okolí, svět by byl hezčím, pestřejším a zdravějším místem k životu.

Vždyť já jsem roztleskávačka (1999)

Hodně, hodně dorý. Zanechalo mi na tváři ten nejhloupější úsměv. Navíc tohle je snad i skutečně možný v tý Americe. Bože, ty šatečky a kraťásky! Kam se hrabou všemožný seznamky a gaycluby, není nad to se seznámit tak napřímo. Prostě šílenost. A dobrá.

Waking Madison (2010)

Shutter Island v ženském podání? Vlastně jsem na tenhle film čekala tak dlouho. Ale bylo příjemný si připomenout, jak krásnej medovej hlas má Erin Kelly.

Osm hrozných (2015)

Kdybych nevěděla, že se to ke konci rozjede a všechno se začne jako obvykle koupat v potocích krve, asi bych tu první nudnou hodinu nepřetrpěla. Chápu, že to mělo smysl, ale opravdu to byla hrůza. Do role Domergue by se mi úplně strašně hodila Taryn Manning( aka Pennsatucky), věčná škoda, že nebyla obsazená. No a jinak asi typickej Tarantino a zase přijdou nominace úplně na všechno, prostě proto, že to je Tarantino. Ale ten začátek byl fakt až moc intelektuální-nevěděla jsem, jestli se nedívám spíš na Birdmana.

October Road (2007) (seriál)

Dlouho jsem hledala seriál v tomhle stylu. A narazila na něj dokonce s Laurou Prepon v hlavní roli. A na Bryana jsem se též ráda dívala v připomínce One tree hillu, protože na ten člověk jen tak nezapomene.Ale zpět k October road. Hrozně moc se mi líbí takováto americká městečka. Tím myslím vzhled. Architekturu. Ty papírové domy, kostely, bistra, parky..! A do toho města přijede po deseti letech zpátky takovej hezoun, aby všechny pořádně namích, protože je tam nechal a klidně si odjel. Laura Prepon by mohla z fleku citovat z OITNB:" Because you broke my fucking heart". Ale to neudělá, protože tady už má dítě a normální práci, i když je to jinak Alex Vause hadr. A i jako blonďatá je naprosto k sežrání. V podstatě je mi ale jedno s kym skončí, pokud to nebude ten slizkej Feliciano López herec. Tak jdu shlídnout ty zbylý díly, ale už teď vim, že mi bude líto, že se to pořádně neuchytilo a skončilo to předčasně. Edit po dokoukání: Dobře mu tak, neví co chce, tak ať se třeba po..! A Big Cat byl nakonec super postava.

Hodný dinosaurus (2015)

Zatímco jsem u většiny těch protřelých a lidmi dobře hodnocených animáků usínala po celou dobu, tenhle mě zaujal od začátku do konce. Několikrát jsem se zasmála(spolu s dětmi okolo) a jednou jsem si dokonce pobrečela. Dějová linka sice nijak nevybočovala ze zajetého stereotypu, ale já nevnímala klišé, neříkala si, to už tady bylo. Jen jsem si to celou dobu užívala a vrátila se na chvilku do dětských let. Navíc animace byla fajn a hudební doprovod mě taky hodně zaujal. Tentokrát nemám, co vytknout.

Talisman (2012)

Bylo to vážně hrozný. Kdybych neměla ústřední duo fakt ráda, šla bych ještě níž. Pokud máte rádi hezkou přírodu a hezký lidi, tak to zvládnete, jinak asi ne.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Protože Alex Vause je ženská, jejíž klon chci jednou potkat, poznat a už s ní zůstat navěky. Protože Nicky je hustá jako prase a chci, aby se vrátila! Protože jsem nikdy nenadávala žádný jiný postavě víc, než Piper. Protože celá ta banda kolem Taystee mě nutí dělat ze sebe idiota v normálním životě, pokoušet se v český konverzaci udržovat dávku ingliš slangu, kterej se u mě skládá ze znalosti 3 slovíček a to jou, mén a madafaka. Poněvadž jsem nechtěně měla předsudky u většiny butch princezniček, jenže Boo má krom šroubováku i srdce. Protože neznam milejšího vyšinutýho cvoka než Lornu Morello. Protože považuju Glorii za asi nejnormálnější postavu a přesto je podle mě bezva. No a jsou tam i nějaký ty chlapi. Tak proto mě to tolik moc baví. Proto.

Bunheads (2012) (seriál)

Zrušit tenhle skvost po první řadě? Hanba! Pár dílů sice trvalo naladit se na tu správnou vlnu, užívat si každou vteřinu jsem začala 5. dílem, ale tím užíváním myslím opravdovou extázi. Ani můj komentář se neobejde bez srovnání s Gilmorkama. Jediný důvod pro sledování byla neskutečná Amy Sherman-Palladino a ona nejen, že mě nezklamala, ona mě přímo okouzlila. Všechny ty postavy z Gilmorek(Emily, Zach, Gypsy, Mitchum, Jason, Kirk, T. J., Tom), co se starší, ale jinak v minimálně stejné formě vrátily, potěšily mé fanouškovské oko jako málo co. Sutton Foster není tak roztomilá jako Lauren Graham, ale aspoň nezabrala všechny nejlepší scény pro sebe a vynikla pak čtyřka náctiletých baletek, které mi jednotlivě chyběly v dílech, kde se neobjevily. Madame Fanny, to je pro Kelly Bishop snad ještě přirozenější role- taková Emily Gilmore, co se ale mnohem snadněji dokáže pořádně odvázat. A líbí se mi balet. Moc se mi líbí. Ten Jordan, to se musí vidět. Všechno se to musí vidět, ačkoliv pokud trpíte poněkud kostrbatým uměním anglického jazyka jako já a nejste zrovna rychločtenář, budete si muset pravděpodobně hodněkrát přetáčet scény nazpět, abyste nepřišli o nějakou pointu, protože tak rychlé mluvení v našich končinách neprovozujeme. Takže znovu-hanba neexistující druhé řadě a věčná sláva nepřekonatelné ASP!