Half Nelson (2006)

Tenhle typ filmů nemám ráda. Učitel- nechutná smažka, ale nosí sluneční brejle, bílý tílko pod košilí, tak je to děsněj frajer. A má tak rád ty svoje žáčky a připravuje je na svět a zachraňuje je před zlýma dealerama a hlavně svítí sluníčko. Dejte už někdo prosím Ryanovi roli Ježíše. Jeho xicht z blízka vypadá uplně stejně a já nad tim přemejšlela skoro celej film. Tss. Feťáci jsou prostě nejlepší filozofové na světě. A odvykačka neni pro všechny. Jsem stejně dobrej filozof jako feťák a tenhle film neni pro mě.

Temný případ (2014) (seriál)

Zatim nehodnotim. Jsem ve druhým díle v 17. minutě. Zaseklá. Ta ženská? Viděli jste to? Je to možný? Kde se to dá sehnat?

Parfém: Příběh vraha (2006)

.....-Prý nezfilmovatelný film. Ale to by nejspíš i předloha musela být nenapsatelná-... aby mě film doutil si přečíst knihu, musel by na mě nejspíš udělat velký dojem. Jasně že udělal. Ještě po několika letech si vybavuju své pocity, když jsem odcházela z kina. A když všichni kolem byli znechuceni koncem, já jásala. Bylo to moc. Ale mělo to být moc, mělo! V každém případě podle knihy to dávalo smysl a podle mých tehdejších pocitů taktéž. Vždyť Jean Baptiste byl vrah. Vrah! A vy jste mu fandili. Já taky. To bylo to nejhorší, ne? Ne jedna mohutná orgie. Co by taky mělo vzniknout z vrahova díla, malincí zlataví ptáčci, kteří budou pomáhat nevinným pannám na cestě do kláštera?

Vlk z Wall Street (2013)

Lenny Williams je čupr herec, a na to, že to Scorsese natočil jako taškařici a hlubokomyslně nemoralizoval, jak je hýření špatný, kašlu. Člověk si snad dokáže udělat svuj názor sám. Každopádně jsem každých deset minut koukala na hodinky, jak dlouho že to ještě bude trvat do konce a asi mam nakoukaných moc mafiánských gangsterek, ale tihle hoši byli nějak přehnaně citliví, což se mi k drogově závislým parodiím na člověka nějak nehodilo. Ne, ale jako pár scén tam bylo fakt působivých, matně si vybavim třeba rozkrok Naomi, scénu se schodama a hned potom následující srandu s drátem od telefonu( jak moc mi ty šňůry na dnešních mobilech chybí!).

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Líbí se mi, jak je Katniss pořád nasraná. Taky pořád jsem a tak ji dokážu docela dobře pochopit :D..ono to mělo dvě a půl hodiny? A mně tam přitom tolik věcí chybělo( ale vim, že do filmu všechno narvat prostě nejde)..v aréně byli strašně krátce.To gesto reprodrozda, co vypadá jak skautskej slib, bylo ve všech scénách hodně působivý, dokonce i mý velice neoblíbený Jeně Malone jsem fandila..jen mě štvalo, že jsem díky znalosti předlohy přišla o překvapení..ale na ty zbylý díly určitě vyrazim do kina, takovou depresi, co mě jistě čeká, líp vydržim mezi lidma.

Loving Annabelle (2006)

"Watching this is better than living my own life" Aspoň na plátně se tajný sen nejedné z " nás" splnil. A bylo nutné, aby Simone dojemně přečítala romantické básně, aby celá katolická škola vypadala tak kýčovitě, aby Annabelle byla stylizovaná šestnáctiletá rebelka, která má piercing, budhistický ružence, hrála na kytaru a kouřila. Tohle drama prostě muselo naplňovat veškeré vžité představy o tom, jak se lidé v určitém postavení, či životní situaci chovají. A tak děj plyne a plyne a když už je čekání natolik nesnesitelné, že o chvíli později by bylo definitivně pozdě, tak city opravdu propuknou a nastane taková omamná katarze, kterou jsem hltala plnými doušky v šestnácti letech i teď a zpětně jsem na měkko z toho, jak jsem byla na měkko..."Do I make you nervous?"

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Chtěla bych zde vyjádřit názor na každý film, který mám v topce, nýbrž na Pána prstenů nevymyslím už ani jediné slovo, které by tady již mnohokrát nebylo řečeno snad kromě hdrhjlcw( což ale plně nevystihuje mé opravdové pocity)a tak jen dovysvětlím, proč zrovna první a ne druhý, či třetí díl je ten, který považuji za tak nějak srdeční(záchvat). Věc se má asi tak, že nejsem úplně fanoušek velkých bitev, které přijdou později(jakkoliv dobré bitvy to byly) a taky nemám ráda konce, takže třetí (a zároveń konečný)díl jaksi nemohl už ze své podstaty vyhrát. Naopak, když něco hezkého začíná, otvírá to cestu, po které se chci vydat, ačkoliv to už jsme opět v těch zbylých dílech, o kterých tu původně nemělo padnout ani slovo. První díl( tedy Společenstvo prstenu) jsem si tedy nejspíš zvolila kvůli Dvěma věžím a Návratu krále. Takže znovu..právě vyřazuju z topky Společenstvo a nahrazuji ho Dvěma návraty králů.. A jo, jsem ohromě vtipná.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Na jedné straně je hrozně hodný a milý Ned a jeho Chuck, kteří jsou tolik roztomilí, ačkoliv jsou jejich vyhlídky dost depresivní. Vy se na ně díváte a napadá vás jen "ach" a culíte se na obrazovku. A pak do té depresivně krásné kýčovité romantiky vstoupí vypravěč či Emerson a dostanou vás nějakým strašně sarkastickým džoukem, že se válíte smíchy po zemi. A naivní a později nenaivní Olive, chudák v roli takového nárazníku pro všechny, prosvětluje každou scénu nejen svými blond vlasy.. Možná je to tak hloupé, až je to geniální nebo naopak, skvělé to ale je bez debat. PS: zatím se mi nepodařilo v knihkupectvích narazit na Čmuchalku, nevíte někdo, kdy to má vyjít? Zajímavé komentáře: Tom Riddle

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Geniální, dokonalé, střelené, neuvěřitelně vtipné, pohodové a vyrovnané dílo. Nejsrdečnější seriálová láska. Nejobdivovanější postavy, městečko a hudba. Hlášky, opravdovost a objímám plyšového medvídka. A proč? Kvůli těm zatraceným kovadlinám.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Nemám ráda seriály z lékařského prostředí. Nevím proč, ale nemám a nedívám se ani na Pohotovost, Chirurgy ani House a ani nemám chuť to někdy zkoušet. Ale sitcom z nemocnice zní jako zajímavý nápad. První série mě nijak nenadchla. Uvažovala jsem jestli se vůbec mám dívat dál, ale nakonec jsem i toho J.D. začala snášet a královsky se bavit. Hlavně souboje Dr.Kelsa s Dr.Coxem jsou totální lahůdka, kdo má dva palce a je mu všechno jedno asi každý ví. Perry Cox je taková mužská verze Lorelai Gilmorový. Méně citlivej, snad ještě rychleji mluvící, ale taky kouzelnej a rozhodně svuj. Postavy krásně dospívají. V jejich doktorském povolání je to vidět nejlíp. Od nezkušených a věčně chybujících internistů se dostávají až na pomyslný vrchol, kdy už nad sebou nepotřebují dohled zkušenějšího kolegy, ale naopak oni se stávají mentory svých mladších kolegů. Bizarní situace v nemocnici ještě umocňuje postava údržbáře, jehož jméno nikdo nezná, a který je ve své profesi mým vzorem." Hey janitor, never stop doing nothing!" J.D je fakt magor, nesnášim jeho sebevědomí, ale jeho představivost je epesní. I jeho přátelství s Turkem( Turkletonem :D). Jestli je dle mě nějaký černoch(nebo se snad správně říká afroameričan?) fakt přitažlivej, tak je to představitel tohohle chirurga ze Sacred heart. Poprvé jsem viděla opravdouvou bromanci a díky za ní J.D. a Turku!. Carla má hrozně příjemnej uklidňující hlas a i když je její postava plná stereotypů o ženách, je zároveň úžasná. A Eliotini přátelé, kteří všichni spáchali sebevraždu jsou jedním z nejlepších opakujících se vtipů vůbec. Mám tyhle dokrůrky ráda, strávila jsem s nimi spoustu času a nikdy na ně nezapomenu.