Amélie z Montmartru (2001)

Ne tohle..tohle ne. Asi nikdy jsem tak vysoko hodnocenému filmu nedala jednu hvězdičku a to navíc jen z milosti. Protože jak je vidět, evidentně mi něco uniklo. Já viděla jen holku trochu padlou na hlavu, která celkem nic nedělala, ale stihla u toho působit tak divně, že mě dostala do deprese. A ta deprese pořád pokračuje, když tady všichni píšou, jak neuvěřitelně kouzelné a pozitivní to bylo. Já..se na to musim podívat znovu. Jednou. Snad. PS: Ale ten soundtrack je vážně povedenej!

Glee (2009) (seriál)

Kromě zpěvu je tam sympatická akorát jediná postava a to Sue. Promiňte mi to, ale Rachel!!! Finn, Kurt, Will i ostatní mi lezou úplně neuvěřitelně na nervy. S loserama většinou soucítim, s těmahle ale ne. Děj však není tolik důležitý a zpívají všichni pěkně a leckdy mě nadchne jejich pojetí písní víc než originál ,a tak si jednou za čas u vaření pustim Glee, pobrukuju si třeba Somebody that I used to know a jsem spokojená.

Posel (2009)

"Sun came up and I didn´t feel like dying anymore." Nevim teda, proč na nás ta obrovská ohnivá koule má takový účinky,každopádně za to má ten budoucí červenej trpaslík ode mě velký plus. Film za 3 a půl a největší překvapení bylo, že ti malí kluci na konci hráli fotbal. I mean soccer.

Simonův vesmír (2010)

Když někoho máme rádi, nebo možná dokonce musíme mít rádi, protože ten druhý nemá nikoho jiného než nás. A naše životní volby jsou neustále ovlivňovány jím. Když si i partnera musíme vybírat ne podle našeho úsudku, ale podle úsudku toho, za koho máme (bohužel) zodpovědnost. Přitom svého partnera milujeme. Jenže láska nemá přednost před nutností starat se... Není to zrovna můj případ, to ale neznamená, že mě to neuvěřitelně nedojalo. A možná to nakonec nebylo tak jednoznačné. Ta holka byla sobecká. Nejde přeci dávat ultimáta. Nemůžete opustit potřebné. Ti silnější se musí přizpůsobit, ti slabší to totiž nedokážou, ani nemůžou. A přitom vím, že bych se na jejím místě zachovala stejně. Tak, jak se mi to hnusí. Ten film ani náhodou nebyl o ní. Spíš o dvou skvělých bratrech, kteří dělali, co bylo v jejich silách. Vnímala jsem to, že to je o nich. Okouzlili mě. Ale v mysli mi stejně nejvíc zůstala ta sobecká ex. Nechci být jako ona a taky už nikdy nebudu.Tečka a za tečkou ještě..2..tečky.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Kino a natož 3D je pro mě spíš sváteční záležitost, tudíž se obávám, že těch 5 hvězdiček není ode mě úplně objektivních, každopádně jsem byla nadšená, takže níž hodnotit nebudu. Scarlett má obrovské charisma. A vůbec všechny ženské postavy na mě poprvé v akčním filmu nepůsobily nepatřičně, spíš naopak. Absence takové té romantické linky byla jednoznačně velkým pozitivem a za celý film mi ani jedna scéna nepřišla trapná.( Na rozdíl od Avengers, kde jsem protočila panenky za film minimálně 10 x) .Kapitánovi nemám skoro co vytknout, snad jen rychlost bojových scén. Pohyby totiž byly kolikrát tak rychlé, že připomínaly chaos. To je ale maličkost, jinak jsem nadšená ještě teď.

Sociální síť (2010)

Byl jednou jeden chytrej kluk ,a ten za krátkou dobu vymyslel věc, která mu zajistila nehorázný prachy. Ale tak trochu mu s tim vypomohli jiní, kteří chtěli trochu z těch nehorázných prachů. Vzhledem k tomu, že při přimhouření obou očí na tom i ti ostatní pidi podíl měli, tak mi přišlo vhodný jim zalepit pusu nějakým malým nehorázným množstvím z toho velkého množství nehorázných peněz. Stalo se, kluci se u toho drobet pohádali, ale lidi se hádají víc i kvůli menšímu množství. Navíc do pravdy to údajně mělo daleko, a i když mam Jesseho i Justina ráda, tak tady jsem ráda neměla ani jednoho. Hm.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Když se vám nějaký film nečekaně naprosto trefí do nálady, když vám ukáže váš vlastní život, když druhou polovinu filmu probrečíte a skončíte s mírným úsměvem, hlavou nakloněnou do strany a začnete všem psát, že jste zrovna zažili pocit dokonalosti, pak chápete, co jsem u toho zažila já! Logane Lermane- děkuju!

Sám doma (1990)

Vždyť je to totální bomba, nebo jste až takoví suchaři? 20.4.2014 musím text editovat- Tak prej že jako dobrý, ale že by to byla až taková bomba, to ne ,a že jsem magor.

Esmeralda (1997) (seriál)

Miluju tu znělku a miluju jak Esmeralda zamrkala, když do něčeho vrazila. A ty odpady tady nechápu.

Ta záležitost s Gray (2006)

Každej se tu rozplývá nad Bridget Moynahan, ale mě teda přirostla k srdci spíš Heather Graham, naprosto kouzelná a roztomilá a fakt se mi líbilo, jak si objednávala pití, jak se vyrovnávala se svojí orientací i to, jak brala život jako takový. Více podobných optimistů prosím!