Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Yeeeah! Čerstvé dojmy z kina jsou hodně zajímavé a jednoznačně se mi to moc líbilo. Výlet s trpaslíky, Bilbem a Gandalfem je výprava na dlouhou dobu. Z pavouků mi běhá mráz ještě doposud. A Šmak a jeho zlatá dračí poušť? Neuvěřitelný! Nejsem odborník na efekty a hrát si na to nebudu, ale hodně se mi scény s drakem líbily. Těším se na pokračování a atmosféru v Dol Gulduru, ale také na události v jezerním městě a kam nás pzavede skřetí armáda. A ráda zase vidím na scéně Legolase. Elfí slečna (Evangeline Lilly) je příjemné zpestření. Musím se pustit do čtení knih!

Kronika (2012)

Kdy přišel zvrat, že to začlo být tak .. obyčejné? Začátek mě upoutal, a aniž bych si toho zvratu všimla, najednou jsem si říkala "proč na to vůbec koukám"? Onen "alfa-super-samec" se jevil od začátku jako postava skvěle, pak přišel onen zvrat a já si přála, aby přišel jiný "super-samec-s-nadpřirozenými-schopnosti" a vytahal ho za koule. Konečné řešení s kopím od sochy bylo ale také uspokojující.. Škoda toho zvratu a úpadku děje.

Thor: Temný svět (2013)

Loki forever! Další záporácká postava, se kterou sympatizuju. Tato postava byla pro mě velké plus na filmu. Stejně i sám Thor. Děj byl takový "lážo-plážo" (v tom vidím největší vadu na kráse), nicméně spousta akce, skvělých triků a občas vtipné scény, které děj příjemně opepřily. Scéna po závěrečkých titulkách mě navnadila na další díl/díly, kterých se snad brzy dočkáme.

Před půlnocí (2013)

Stojí za přemýšlení! A také za zhlédnutí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Gordon-Levitt & Willis - naprosto skvěle sehraná dvojka, to jsem nečekala! Příjemná a napínavá akční krimi. Taková osvěžující, co se nedrží pouze klasické předlohy.

Autopohádky (2011)

České, woah! Neuvěřitelně pěkně propracované a hlavně poutavé.

Elysium (2013)

Neočekávaně zajímavé sci-fi. Matt Damon překvapil a nápad na Elysium taktéž. Pěkné, pěkné, jen mám k filmu tu výtku, že jsem to s Mattem Damon nedovedla prožívat. I kdyby tam nakonec umřela ta malá holčička, neuvěřila bych ničemu a nehla bych ani brvou.

Muži v naději (2011)

České filmy jsou mi obecně proti srsti. Muži v naději mě nepřekvapili, ale zároveň ani to nebylo tak zavrženíhodné (jak bych od českého filmu očekávala). Simona Stašová byla pro mě asi velké plus u tohoto filmu. Slušný průměr na to, že skutečně české filmy nejsou mé gusto.

Baby Blues (2008)

Horor, kde drsná matka (která už na první pohled vypadá jako troska) hubí své potomstvo - a hrála tak falešně, že to byl vážně horor! Film je podle skutečné události a vystihuje mentální poruchu ženy, která tráví život jenom staráním o hromadu dětí a o věci kolem domácnosti. Film je přímočarý a s ničím kolem se nepiplá (stejně ani kamera), je to jednoduché a drsné, když opomenu příšerný výkon hl. herečky, bylo to dobré.

Bez dechu (2011)

Bohatí rodiče Taylora Lautnera zaplatili prý film (?), aby se jejich mizerný herecký syn nenudil. Myslím, že pokud tohle měl být film, který měl vyzdvihnout Taylora, tak to mělo přesně opačný účinek. Mizérie a bída, velká bída. K průměru to nezachraňuje ani Maria Bello, Jason Isaacs nebo Sigourny, protože všichni tři dohromady tam byli asi tak tři minuty. Ale Michael Neqvist byl fajn zpestření, fandila jsem jeho postavě, aby Taylorovi ustřelil pr.... a byl konečně konec (který se vůbec nepovedl). Taylor působí tak odpudivě a falešně, to vážně nebyl film pro mě.