Logan: Wolverine (2017)

95% Kino. Nemělo to chybu. Wolverine je v každém svém dalším představení drsnější, akčnější a zapamatováníhodnější. Euforie u mě vládla při každém fajtu a akční scéně. Žádný ostych, ale adamantiově z ostra. Vedle toho poslední sólovka hraje na city. Malá dcérečka, jako by z oka vypadla taťkovi rosomákovi. Na topu se má správně skončit, což Marveláci učinili, takže Bye Bye Wólveríne, těšilo mě!

John Wick (2014)

80%. Na dvojku si zajdu do kina. Keena mám hodně rád, protože tenhle zabiják, i v osobním životě, je tady tak přirozenej, jako moje erekce při pohledu na pěkné nohy v minisukni.

T2 Trainspotting (2017)

90% Kino. Vůbec jsem se toho nebál. Naopak. Stejný režisér, se svou bandou feťáčků, jako před dvaceti lety. Film vzbuzuje velice silně nostalgii, opět skvěle pracuje hudba a dokonale pokračuje příběh. Vyber si život. Vyber si kvalitu, při které Tvé srdce zaplesá v kině.

Kruhy (2017)

30% Kino. Ani se mi to nechce komentovat!

Příchozí (2016)

95% ze 100! Velmi příjemné zpestření v listopadovém babím létě. Tahle Villeneuvka není žádná přeplácaná hollywoodská sračka, nýbrž libová procházka citově vyděračským scénářem zakomponovaným do žánru sci-fi. Začaly mě zajímat dosavadní filmy režiséra, včetně těch, které jsem již viděl (Zmizení, Sicario). Amy Adams, s ledovým klidem osvícená překladatelka /do znakové řeči/, celý příběh okolo "Příchozích" vede! Zasloužila by si za tuto roli nominaci na Oscara, následně Oscara :) Z kina jsem odcházel nadšen, ale smutný. Zasloužilo by si to veselejší konec! Podobné pocity jsem zažíval u Interstellaru, ale Nolan u mě zatím pořád vede. ALE mezi filmy roku 2016 se jisto jistě zařadí! Adios

Dítě Bridget Jonesové (2016)

80% Kino. Třetí vydání Bižit, 43 leté virgin, místy připomínající mou mámu, hlavně těmi výtřelky a dvoudecovkou bílého na gauči. Rozhodně lepší, než pojebané "Odstíny hnědi", tohle má aspoň pořádné grády a ten třetí, snad poslední pokus (do dalšího bych se nepouštěl, protože na vrcholu se má skončit), posunul postavy i celý příběh tak o dvě úrovně výše :-) I když jsem byl původně trochu skeptický, pobavil jsem se ještě o trochu víc, než u předchozích dvou dílů.

Smrt ve tmě (2016)

80% Kino. A je tady Zmrd ve tmě! Musím říct, že bych na to s největší pravděpodobností nešel, protože upoutávka ani zdaleka neukázala potenciál a skvělý výsledek, který tento horůrek představuje. Ale doporučení kolegů ze života i červené číslo zde mě do toho kina dokopaly. Nebylo to pro mě až tolik strašidelné, ale spíš pořádně napínavé a dechberoucí. Člověk si říká: "Do prdele, jak to skončí, nebo ať už skončí." Scéna s naprcanou zkumavkou - hodně velký odvaz! Doporučuji dál...

X-Men: Apokalypsa (2016)

65% Home projekce. Tady musím být hodně přísný, protože to je velký krok zpátky. Dvě, možná tři scény, které mě docela zajímaly, jinak to je přeplácaná a předigitalizovaná maškaráda. Magneto v pohodě i nová postava Jean a odpověď nad profesorovou pleší také. Jinak Bryane, byl to fakt ústřel. Nejslabší Marvelovka letošního roku.

Buchty a klobásy (2016)

Zvrácená sranda v animovaném jídelním provedení. Seth Rogen a jeho parta hovadských kolegů mě pěkně pobavila a to animáky zas tolik nemusím.

Sebevražedný oddíl (2016)

80% Kino 3D! To 3D je pro tento film dělané jak na míru. To jsem ovšem začal třešničkou na téhle popcornovce! Vymazlená DC záležitost, kterou bych zahrnul do filmového maratonu, kdybych nějaký takový pořádal doma, na kvalitním projektoru, s kvalitní aparaturou, ať jdou pořádně slyšet ty parádní soundtracky! Margot Robbie opět milujeme - jednoznačně nejvýraznější "Bad guy" společně s Jared Leto alias "Joker", který, jde vidět, je pro tuto roli stvořený a on sám ji miluje. Není třeba v tom hledat nějakou vědu. Doporučuji všem, aniž by museli znát kontext pěti filmů před ním.