Rytmus: Tempos (2020)

Zo začiatku super, úplne som spomínal na svoju mladosť keďže s Kontrafaktom som dospieval a bol som fanúšik, no asi v druhej polke je to už také rozhádzané, skáče od albumu k albumu a už mi bolo dlho. Rozprávačský štýl, ktorý na začiatku zaujal, neskôr začne nudiť a na to, že to má hodinu a pol mi to prišlo už strašne dlhé.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Bola to sranda, ale keď berem to úvahy, že to bola vlastne len anti Trumpovská agitka, tak sa mi to celé protiví.

Tiché místo: Část II (2020)

Malo to presne všetko, čo dvojka každého filmu má mať. Jednoducho zrecyklované všetko, predvídavé až to bolí, bez jediného prekvapivého momentu alebo napätia. Veľké sklamanie za mňa.

Hotel Mumbai (2018)

Riadny nápor na emócie teda a to je asi to najkľúčovejšie v tomto filme a to prečo sa ho oplatí pozrieť. Len sa mi nechce veriť, že indické bezpečnostné zložky sú tak extrémne neschopné a preto sa stalo to čo sa stalo.

Had (2021) (seriál)

Zo zaciatku pomale tempo, na ktore sa da zvyknut a nie je to nudne a to je pre mna podstatne. Ma to super dobovu atmosferu a aj tie casove prestrihy sa daju zvladat. Miestami to vie aj dobre vygradovat napatie, jedine co zamrzelo bol zbrkly zaver.

Správní chlapi (2016)

Prvá polka nuda a po celý čas tomu proste chýbali gule, chýbala tomu šťava, režijný prístup podľa mňa absolútne sterilný vzhľadom na to, že marketing filmu navodzuje dojem, že pôjde o fresh jazdu s pekným vizuálom zo 70. rokov. Dvojka Crowe a Gosling za mňa nemastná neslaná, umelo vytvorená dvojka, ktorej chýbala chémia. Mladá Angourie Rice trochu vytrhuje z letargie avšak záporné postavy tu ledva uvidíme. Celkovo dosť overrated film a sklamanie.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Klasická samoúčelná vyplachovačka, nečakal som nič iné a je mi jasné že pri tomto type filmov musí rozum ostať doma, ale toto bolo najmä na záver totálna no brain záležitosť, ba až to hraničilo s dementnosťou. Viac do očí ale bila tá totálna ignorácia času, kde v jednom dejstve je noc a vzápätí je svetlo alebo po ukončení iného dejstva sa jedna partička stále motá po Londýne a bad guy je medzitým už niekde v prdeli na základni na míle ďaleko. Bolo to už tak trochu nuda.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Človek by si pomyslel, že tým že mala nad tým Rowlingová záštitu tak to nebude len samoúčelná záležitosť čo sa vezie na úspechu Harryho Pottera, no bohužiaľ tento aspekt tomu paradoxne uškodil. Viem si predstaviť ako dobrú knihu (ak by sa písala), ale takto ako to bolo sfilmované strašne nefilmovo a bolo cítiť akoby knižný prístup - čo vyplynulo do strašného bordelu medzi postavami a celkovo chaotickému deju ktorý bol taký že chcel byť všetko a nakoniec nebol nič. Predpokladám, že takto sa cítia pri pozeraní HP tí, ktorí tie knihy nikdy nečítali.

Outsider (2020) (seriál)

Tak niekde cca po 4. diel to bolo napínavé, potom ale vyložili všetky karty na stôl a už to šlo tak trochu dolu vodou. Stále to je však veľký nadpriemer. Finále trochu sklamanie. Určite však odporúčam pozrieť ak máte radi tento žáner.

Zabiják & bodyguard (2017)

Je to presne taká blbina akú si predstavíte keď si pozriete trailer. Pár krát som sa zasmial, ale inak je to také trochu nasilu. Oceňujem však dobre natočenú akcošku v európskom teréne, mám pocit že hollywood točí posledné roky radšej tam lebo tá ich amerika je už okukaná.