21 mostů (2019)

Chadwickovi zrejme bolo treba po získanej popularite v Black pantherovi vymyslieť aj nejakú inú hrdinskú rolu, tak v rozpočte sa ešte v kategórii "akčný" a "polícia" niečo našli, tak dali dokopy hlavy a vymysleli film, kde to najprv vyzerá, že sa bude celú hodinu a pól loviť dvaja cop killeri, no keď to polke vyzerá, že už je všetko vybavené, tak nám tresnú ten najlacnejší "zvrat", ktorý aj priemerný divák prekukne za 10 sekúnd a potom je to zvyšok filmu zívačka. Mohli asi fakt radšej navýšiť rozpočet a spraviť z toho popcornovú akčnú samoúčelnú policajnú nahánačku, takto to nemá ani poriadnu akciu, ani poriadny scenár.

Dům na špatné adrese (2008)

Karty sú od začiatku rozdané a je jasné, že medzi susedmi príde ku konfrontácii a do toho času to celkom dobre odsýpa, človek je priebežne stále v napätí, postavy a vzťahy sa rozvíjajú, herci hrajú dobre, trošku rasová téma do toho a síce to do konca nič zásadné nepovie, ale to asi ani nebola ambícia, takže v celku to za tých pár peňazí pôsobí zrelo a vyvaruje sa to zbytočných blbostí.

Podvodník z Tinderu (2022)

Mal som dosť predsudky voči tomuto "dokumentu", veď čo už môže byť zaujímavé na takmer dvoch hodinách o tom ako týpek namotával ženy a vyťahoval z nich prachy? Paradoxne to vôbec nie je umelo rozťahané, aj keď miestami to tak vyzerá, no každopádne je to veľmi pútavý príbeh, veľa autentického materiálu, rozprávanie ide plynule a tá dynamika nedovolí sa dve hodiny nudiť, dokonca ani vo finále to nijak nevyšumí a zanechá to veľmi dobrý zážitok. Všetkým skeptikom odporúčam pozrieť :)

The Chosen (2017) (seriál)

Väčšina filmov/seriálov na motívy Biblie (až na pár výnimiek) sú zlé, neosobné, nezaujímavé a nízkorozpočtové. Toto ide v rámci budgetu na maximum, no ťažisko prečo je ten seriál celkom dobrý je, že príbeh píše presne to, čo v Biblii človek číta medzi riadkami. Občas mi vadil bordel v príbehu a nekonzistentnosť rozprávania deja, má to aj slabšie a silnejšie momenty, no v oboch zatiaľ vydaných sériách herci veľmi solídne a vedelo to brnknúť sem tam aj na emócie.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Zo začiatku sa zdalo, že celá táto séria bude zase o tom istom, o čom bolo predošlých 8 sérií, čo sa aj potvrdilo a vzkriesená značka Dexter nepriniesla okrem nového prostredia nič nové. No po druhom dieli je to už celkom zaujímavé krimi, ktoré nenudí a dobre sa na to pozerá, je to napínavé a až do poslednej epizódy, ktorá zbrklým finále kazí celkový efekt.

Matrix Resurrections (2021) odpad!

Slovami klasika - takto sa to nerobí do psej matere! Vývar pôvodnej trilógie na entú, navyše s veľmi obskúrnym vzkriesením postavy Nea a Trinity a s kinder recovery pôvodnej partičky odbojárov, agentov smithov a všetkých tých matrixových vychytávok od kung-fu, uhýbania sa guľkám, pilulky až po chobotničky a tie vane so slizom. Zo začiatku som cca pol hodinu mal problém sa zorientovať o čo vlastne pôjde, ale akonáhle sa príbeh vyjasnil, bola to veľká zívačka a premáhanie aby som to vôbec dopozeral. Až sa divím, že sa K. Reeves na toto dal, myslím že bez neho by tento divný projekt ani nevznikol a značka Matrix si mohla zachovať dôstojnosť.

K zemi hleď! (2021)

Takmer dve a pol hodiny je sakra veľa na to, aby film bavil celý čas, čo sa bohužiaľ nestalo, no zrejme to bude tým, že tu ide o snímok, ktorého genialitu neocení bežný divák/človek a cca niekde pred polovicou vám už dochádza koľká bije a kde sa skrýva ten message. Skvelá a bohužiaľ aj trpká satira dnešnej doby je asi to najvýstižnejšie hodnotenie. A práve preto tlieskam a dávam štyri hviezdy aj keď to nebol zrovna entertainment podľa môjho gusta. Dicaprio resp. jeho postava tu nedostala moc priestoru vyniknúť, toto bude asi jeden z jeho herecky slabších počinov, no skrytý odkaz na klimatickú zmenu bol preňho asi natoľko silný, že sa na toto dal.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Nims je bezpochyby frajer, ale bolo by to ďaleko viacej pozerateľnejšie keby to natočili viac autenticky. Tie jeho motivačné kecy z pozície rozprávača strašne vytvárajú dojem, že dokument ide po povrchu. Čo zjavne ide lebo v rámci žánru to (okrem obsahu, že dal všetkých 14 osemtisícoviek za pol roka) neponúka nič čo by sme ešte nevideli a celá snímka je za mňa dosť neosobná, bez emócii a tá linka s chorľavou umierajúcou mamkou pôsobila dosť nasilu. Nims nepôsobí, že je sám sebou a nabudúce by to chcelo natočiť to viac civilne.

Duna (2021)

Ako jedna vec je výprava a vizuál jak prasa, ale ak to príbehovo zadrháva tak sa proste stane to, čo sa stalo mne a síce, že tých vyše dve a pol hodiny ma to celkom nudilo. Ja chápem, že to má knižnú predlohu, ale keď už nie scenáristicky, tak aspoň atmosféricky to mohol Denis potiahnuť, no nestalo sa tak. Myslím, že toto mu nesadlo a ako fanúšik jeho predošlých filmov som bol hodne sklamaný.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Zo zaciatku ma to moc nechytilo no neskor ked sa zacalo odhalovat pozadie hier, tak to malo uz tu spravnu serialovu dynamiku. Celkovo to vsak tahal najma scenar, ostatne nejako emocionalne alebo akciou to bolo velmi ploche. Herecky tiez velmi solidne, atmosfericky ostaval vo mne akysi divny pocit, ze zit v Korei fakt nikdy nechcem. Netusim vsak preco mal tento serial taky uspech, ked by sa to tocilo v amerike tak to je len velmi jemne nadpriemerna seria.