Red Notice (2021)

Vlastne pýtam sa sám seba, že čakal som niečo iné? The Rock a Ryan Reynolds hrajú to isté čo všade a to čo fungovalo u Dwayna vo Fast&Furious a u Ryana v Deadpoolovi alebo Hitman's bodyguard je tu po niekoľký krát prevarené a prestáva to baviť. Gal Gadot je absolútne priemerná nezaujímavá herečka a tu sa im hodila ako pekná tvárička do počtu. Ryanovi vyšlo pár vtipov, ale na celkové zlepšenie dojmu to ani zďaleka nestačilo. Inak dejovo absolútna pitomina, v závere lacný prvoplánový zvrat, ktorý mal asi za úlohu zachrániť zlý scenár tým, že vyvolá dojem, že to bolo strašne premyslene natočené, to by keď tak fungovalo niekde na základnej škole maximálne.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Aj šiesta séria Narcos sa stále dobre pozerá, ale zatiaľ bola asi najhoršia a bola to dosť nuda. Ten rozprávačský štýl z čias Escobara či napätie, ktoré vedeli spraviť v sérií s Cali kartelom tak o niečom takom môžeme len snívať. Už predošlá séria z Mexika bola viac telenovela a dialógy a tu sa to znásobilo. Škoda, za mňa sklamanie roka.

Důvěrný nepřítel (2018)

Zamýšľam sa nad tým, že či tie tupotiny do scenára dávajú naschvál, alebo to jednoducho nevidia prípadne nechcú vidieť. Alebo rozpočet nepustí? Každopádne to bolo kdesi v jadre filmu celkom zaujímavé, Gabika to zahrala veľmi solídne, zvyšní najmä českí herci absolútne nevýrazní a Zuzkina pripečená kamoška bol tiež veľmi zlý cast.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Keď som videl trailer a Ryana Reynoldsa v ňom, pomyslel som si, že to bude ďalšia rádoby hahaha americká popcornová tupotina. Menovaný síce hrá viac menej to isté ako v iných filmoch, ale je to celkom pekná a zaujímavá rozprávka tak pre deti max do 15 rokov, ktoré si ničia životy na GTAčku, PUB-G, Fortnite a podobne... Bolo to milé a nezíval som pri tom.

Není čas zemřít (2021)

Aký má zmysel zozačiatku rozprávať zložitý príbeh a vytvárať spleť postáv a otázky ohľadom ich motívov, keď to nakoniec speje aj tak k typicky učebnicovému klišé? Intro z Talianska bolo výborné a štýlové, no postupne to šlo z kopca a finále bola už len čistá zívačka. No time to die nie je dobrý film a treba si to povedať úprimne. Posledná bondovka s Danielom Craigom uzavrela jeden bondovský cyklus, no žiadne epické finále čo by prinieslo niečo nové sa nekonalo. V rámci postáv sa tu reycklujú tie isté ako v predošlom Spectre až na Ramiho Maleka ako hlavného záporáka, ktorý pôsobí skôr odpudivo ako hrôzostrašne a maskulínnu černošku, ktorá sekunduje Bondovi pri akcii, no pôsobilo to skôr nasilu woke ako sviežo. Už len dúfať, že v rámci ideológie naozaj nebude v ďalšom kole ako agent 007.

Viník (2021)

Keď si to porovnám s "The Call" (Tiesňová linka), kde hrala Halle Berry, tak toto je o 200% lepší film a to je natočený minimalisticky len z toho dispečingu. No a v rámci tohto minimalizmu je to asi maximum, čo sa z toho dalo vyťažiť, Antoán Fuqua teda režisérsky veľmi solídne. A samozrejme Jake Gyllenhaal je sakra dobrý herec a v tejto roli bol fakt dobrý.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Asi budem jeden z mála ale dvojka sa mi páčila viacej ako jednotka. Je to síce rovnaká priblblá pitomina, ale absurdný humor mám rád, takže takmer dve hodiny primitívneho hláškovania a bavil som sa celkom fajn. Salma Hayek konečne dostala priestor a hlavná trojka má medzi sebou chémiu. Akcia a celý plot rutinná vec, za mňa to ťahali tie blbiny.

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Nielenže táto séria začína byť niečím, čo si pustíte rozbitý niekde na chate keď sa nudíte, ešte to je aj strašná nuda! Nechápem, že na toto niekto príčetný vôbec ešte chodí do kina...

Rozhněvaný muž (2021)

Za mňa typická "stathamovka", tento krát Jason v roli guarda obrnených truckov prevážajúcich peniaze, no po tisíci krát tá istá recyklovaná postava, ten istý výraz tváre, to isté rozprávanie, akurát oveľa chudobnejšia nádielka jeho hmatov a chvatov pre ktoré pozeráme jeho filmy. Popravde od Guya Ritchieho som čakal niečo naviac po minuloročných "Nice guys" alebo po staršom "Rock n Rolla". Ono vlastne už v druhej kapitole prídete na to koľká bije a zvyšok potom už nejako uplynie bez väčšieho prekvapenia.

V zajetí (2020)

Veľmi dobre zo začiatku rozohraté a nie prvoplánové. Asi by to znieslo aj viac nejakej pridanej hodnoty a niečo čo nám vybije poistky, ale v konečnom dôsledku som bol spoko, čakal som v závere cliché a nejaké tie povinné jazdy v rámci žánru.