Na nože: Glass Onion (2022)

Trailer vyzeral oveľa viac posh ako finálny výsledok, no zrejme glamour vizuál ani nemal byť to, čo malo film potiahnuť. Každopádne to pôsobilo ako lacnejšia verzia jednotky a síce tá motanica mala niekde v trištvrtine dobre našliapnuté na finále, ktoré som dúfal, že mi odpáli dekel, tak žiadne ohňostroje sa nekonali. Záver scenáristicky absolútne nezvládnutý a nezmyselný. Inak sa to celkom dá pozerať, len prvá hodina je zbytočne rozvláčna a potom to ide až moc z kopca.

Bestie (2022)

Doslova prázdninová jednohubka, síce plná blbín, ale aj dobrých záberov a kamery a necelú hodinu a pol sa to dalo vydržať.

Bullet Train (2022)

Taký mix wannabe kinder tarantinovky reznutý deadpoolovským štýlom akcie a vtípkov, dá sa na to celkom pozerať, akurát finále poslabšie, už len taký žánrový výplach.

Elvis (2022)

Nebolo to sfilmované ako dráma a vôbec to nešlo vážnym hĺbavým štýlom, ale naopak rozprávková dynamická farebná jazda hneď od prvých sekúnd v hlavnej roli akoby s komixovým hrdinom, no práve to šialené tempo si udrží efekt tak niekde do polky filmu a potom je už tá hudba a Elvisove preciťovačky trochu otravné.

Jedna noc (2016) (seriál)

Veľmi dobre atmosfericky zrežírovaná krimi séria, ktorá má síce pomalšie tempo a do posledného dielu sa to vlastne s vyšetrovaním nijak výrazne nehýbe, no vzhľadom na to ako to skončilo to mohol byť pokojne celovečerák, pilot a posledný diel super, zvyšok tak trošku vata. Nejde to ani do nejakých hlbokých filozofických úvah a tie spoločensko kultúrne otázky to lízne len tak veľmi decentne a z ostatných žánrov (krimi, väznice a súdy) je to taký lepší priemer, žiadna diera do sveta. V zásade sa to dobre pozerá asi len kvôli dobrej atmoške a nie je to stupídne ako väčšina seriálov, čo sa super rozbehne a na konci do dogabú ako sa len dá.

Predátor: Kořist (2022)

Celkom pekne natočené, ale od začiatku dobre tušíme ako to skončí a to naivné feministicko-progresívne spracovanie to nijak nezlepšuje. Pozerať sa na to dá a hodinka a pol celkom svižne zbehne, takže produkcia si môže odfajknúť splnené kvóty na leto 2022 a založiť tento priemerný sci-fi akčný thriller do kartotéky a viac ho nevyberať.

Top Gun: Maverick (2022)

Lata mi z rukoch vypadla, že toto má 90% omg. Dávam hviezdičku za dobre natočené letecké scény, zvyšok bolo, že tisíc krát prevarené klišé, infantilné, predvídavé, šablónovité, veľký omyl toto pozerať fakt.

Millerovi na tripu (2013)

Bola to sranda, pobavil som sa, bolo tam viacero fakt vtipných momentov, zvyšok pri komédii netreba až tak riešiť.

Každá minuta života (2021)

Nudné a rozvláčne a v zásade po hodine a štvrť sa nedozvieme nič, čo by sme sa doposiaľ nedozvedeli z nejakých článkov o tomto dokumente. A hlavne vidíme len prierez štyroch rokov života chlapca, čiže žiadne dlhodobé výsledky toho tlačenia od rodičov.

Ambulance (2022)

Áno, je to presne to čo si predstavíte, keď sa dozviete, že to režíruje M. Bay: neprehľadná kamera, drahé akčné scény, efektné prelety nad/popod budovy, vozidlá, vrtulníky, you name it... Samozrejme mozog treba nechať za dverami, keďže to má dier jak ementál a naozaj treba nasadnúť a nechať sa viesť. Len ja už by som očakával niekedy za také peniaze aj nejakú zrelú akciu a nie len tieto samoúčelné blbiny. Treba ale pochváliť, že všetky klišé uhrali aspoň remízu.