12 let v řetězech (2013)

Aj ked to bolo dobre zahrane, bola to strasna nuda a rezia bola total citatelna a neviem akoze za co mal tento film dostat oscara. Za kameru? Kazdy druhy, toci podobne zabery. Come on, mierne nadpriemerna drama o otroctve, nic viac...

Tísňová linka (2013)

A podtitul k filmu by mal byt "How to fuck up the movie in last 10 minutes"... SPOILER odkedy Jordan vstupila do chatrce tak to zacala byt megakravina, dovtedy vyborny thriller, rychle tempo, bavil som sa, ale skutocne mi finale hodne jedneho velkeho facepalmu pokazilo cely zazitok z filmu a za trest davam o jednu hviezdu menej.

Kapitán Phillips (2013)

Skvelo natoceny thriller, aj ked ti co maju viac napozerane vedia ako sa asi moze hostage drama skoncit, ale reziserovi sa podarilo velmi dobre to uhrat, aby divak nebol sklamany a naopak poslednych 15 min srdce doslova busi ostosest. Tom Hanks samozrejme vyborny. Miestami mi vadila roztrasena kamera.

Na život a na smrt (2013)

Keby sa ta stredna pasaz skratila a mozno viacej sa rozvinul ten zaver by to bolo o nieco zaujimavejsie, takto vieme dopredu kto asi zomrie a co sa bude diat. Velky dislike za prezivsie pady a uteky s prestrelenymi rukami/ nohami a takisto za kameru, kedze horsie som to pri takomto filme ani nevidel, zrejme bolo treba velmi kamuflovat ze to tocia niekde v Colorade a nie v Afghanistane. Vcelku suhlasim ze rezia bola fakt slaba, ale filmik bol napriek tomu pozeratelny :)

Zmizení (2013)

SPOILER: Celu dobu mi bolo divne, ze ta babka nenahlasila nezvestneho Alexa, to davalo deju celkom taky wtf naboj a vedlajsi dej unosu Alexa bol tym logicky dost debilne zasadeny do pribehu.

Kick-Ass 2 (2013)

Tato stupidnost je krasnym zrkadlom postmodernej vykradnutej generacie, ktorej hodnoty su uplne ze pivnica a ktora je krasnym prikladom toho ze Universal a cely Hollywood vie, ze sa nemusi hanbit natocit nieco take, pretoze sa to tak ci tak bude pozerat. Jednu hviezdicku davam za celkom podarene spracovanie bitiek, inak uplny mozgovy vyplach dovi dopo. Som sprosty ze som to zapol.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Myslim, ze uz fakt stacilo. Oproti predoslym dvom dielom sa to nikam v nicom neposunulo a nekonal sa ani ziadny vacsi bojovy narez. Skutocne si mohli odpustit niektorych ako Harrison Ford a Arnold, proste trepat ich do filmu za kazdu cenu pre par sekvencii, kde vlastne nic neukazu je fakt rapne. Stari neukazali ani len zlomok z toho co kedysi a ti mladi okrem hustych reci a pocitacovym schopnostiam kedy sa niekde naburaju a vyradia elektrinu, sa tiez neosvedcili... Jedinym svetlom na konci tunela bol Banderas, ktory nie je typicky akcny hrdina, ale dava to na maximum.

Nevyřízený účet (2013)

Strasna nuda, az do 1:20:00 vieme vsetko z traileru, poslednych par minut priemerna akcia. Z nametu sa dalo urcite viac vytazit, ale film zrejme vznikal tak, ze v hollywoode im ostali este nejake peniaze z rozpoctu, tak rychlo nieco natocili aby vyplnili naplanovanu produkciu. Druha hviezdicka je za to, ze film neni stupidny a neuraza moju inteligenciu :)

NON-STOP (2014)

Liam Neeson hra tusim v kazdom filme rovnaku postavu, ale vobec mi to nevadi. Na namet bomb v lietadlach a unosoch tento filmik tazi maximum, vobec nenudi, az na ten detsky zaver to bolo vysoko pozeratelne :)

Hercules (2014)

Za 100 miliónov sme videli len ďalšie voľné pokračovanie Kráľa Škorpióna s malými obmenami. Vedel som čo môžem od toho očakávať, preto tu nebudem prskať aké to bolo zlé. Ale na taký blogbuster som čakal viac ako dve bitky a žiadny boss fight alebo čokoľvek kde by sa Rock predviedol, dokonca mám pocit, že bol ešte málo nasypaný a nevyrysovaný. Takže cool vizuál, ktorý by som čakal sa nekonal a tak si radšej nalejme čistého vína a čakajme čo nám holyvúd toto leto ešte prinesie.