Město bohů (2002)

Tento krat ziaden Bronx, Los Angeles ani Mexico city, ale Rio de Janeiro v 70. rokoch. Iny kraj, iny mrav, ale v podstate dokola furt to iste. Ak uz ma niekto napozerane filmy "z ghetta" tak je to vzdy o tom istom: nejaky stokar vyrasta v chudobe, ma sen, pripletie sa mu do cesty nejaka bitch, okolo toho sami nevzdelani kriminalnici, predaj drog atd atd a nakoniec sa aj tak vsetci postrielaju a najvacsi boss vzdy zomrie. Natocene celkom realisticky, po tejto stranke sa nic neda vytknut, ale bohuzial furt ten isty gheto-gangstersky pribeh, ktory neprinasa nic noveho. 90% je overrated a nechapem tych 5* pomaly pri kazdom userovi...

Strom života (2011)

Velmi tazko hodnotit tak tazky film. Uputala awesome kamera, zabery a symfonia. Myslim, ale ze som tomu filmu nepochopil. Je to uplne nieco ine ako sme zvyknuti. Prvu polhodinu som bol uchvateny, ale tak vela podnetov, ze tak dlha stopaz je dost hardcore. Mainstreamoveho divaka urcite nenadchne, umelecky zalozenejsi si ale zgustnu. Urcite sa tam da najst viac ako len zaujimava atmosfera, zabery a hudba, ja som to tam vsak nenasiel avsak neviem ci by som bol ochotny si to pozriet aj druhy krat kedze je to fakt tazky oriesok.

Elitní zabijáci (2011)

Vedel som ze nemam cakat ziadnu pecku, ale po prvej uvodnej strielacej scene som si pomyslel "hmm, not bad...". Bohuzial ta bola asi najlepsia. Mam rad Stathama a nebyt jeho a toho ze mam rad ked sa mlati, tak to asi ani nedopozeram. Inak dost slabota. De Niro a Statham su tie dve hviezdicky i ked druhy menovany asi uz tisici krat v tej istej polohe furt dokola, ale ja nemozem za to ze sa rad pozeram jeho bitky :D

Den zrady (2011)

V istom bode ak by to pokracovalo nejak bombastickejsie tak dam 5* a budem to povazovat za skvost roka. Ale kedze je v Hollywoode uz trendom dobry namet a rozbehnutu story v zavere komplet dodrbat, tak som plny pochopenia. Kazdopadne jedna asi najlepsich veci z roku 2011 (medzi tym odpadom), ale bohuzial ak by rok 2011 nebol taky slaby tak ma tento film az tak nepotesi.

Věc: Počátek (2011)

A som aj cakal, ze miestami sa vyhneme hororovym cliche, ale bohuzial. Od agresivnych, slizkych a nechutnych alienov, ktory maju rovnaky vzhlad a vydavaju zvuky ako ich kolegovia z kazdeho ineho podobneho filmu kde je obluda, az po pretriedovanie postav, samozrejme vzdy najkrajsia zenska prezije a taktiez uvod a ten alien raketoplan, ktory som tiez uz urcite niekde videl. Miestami uplne kraviny v scenari, ale inak ucel splneny, nenudil som sa, pobavil som sa a miestami som aj dost predvidal. Priemerna VEC :D

Nákaza (2011)

Odflaknute. Naslapnute celkom dobre, ale okrem desivosti ziadne vacsie napatie, zvrat nijaky.S takym nametom by sa dalo pracovat hocijak, ale toto bolo strasne sterilne.

Rukojmí (2005)

Perfektny film, neni co dodat, ziadne zbytocne cliche, celkom realisticky natocene, napatie cely cas, jeden z naj thrillerov...

Kamarád taky rád (2011)

Vedel som, ze to bude blbost, ale aj tak som si to stiahol, mal som chut na nieco komercne. Uz pri prvej postelovej scene som mal 100 chuti to vypnut. Strasne sa snazili vyhnut zanrovemu cliche, ale uz z nazvu aj debil pochopi o com to bude a ako to skonci, k tomu nechutna omacka uplne o hovne, Mila Kunis je sice hot, ale hentym spravanim vobec nie cute, hranie sa na nedostupnu je uplne odpudzujuce. Uplny mindfuck pre tinedzerov a ludi tak do 25 rokov maximalne, vec na ktoru ide partia ked sa nudi v obchodaku, nazeru sa v mcdonalde a idu do kina. Ked to porovnam s No string attached tak uplne to iste, akurat Natalie Portman bola 1000krat sympatickejsia...

Půlnoc v Paříži (2011)

Ak by som bol moja ucitelka slovenciny/literatury/estetiky zo strednej tak by ma to bavilo urcite viacej. Umelecky film, co ine sa od rezisera dalo cakat.

Gran Torino (2008)

Za 2 dni uz druhy film, ktory je podla mna overrated. Bohuzial nijaka bombasticka emocia, sice fajn vykreslene postavy a ich progres, ale to je tak vsetko. Navyse dlha stopaz bez nejakeho elementu, ktory by ma nutil pozorne sledovat, nejaky zvrat. A tie reci o zivote a smrti come on, moralizovanie hollywoodu nikdy neslo.