Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Super super, uzasna atmosfera z cias prohibicie v USA, skvele kostymy, herci, celkovo spracovanie fakt doveryhodne... LENZE (!) toto je serial, ktory aj ked ma len 12 dielov, a kedze to je serial musi mat pre mna zakladny prvok serialu a tym je napatie, alebo aspon nieco co by ma vtiahlo a nepustilo. Boardwalk Empire nema nic co by ma nutilo si pozriet dalsi diel, pribeh je strasne rozvlacny a aj ked je vsetko tip top orezirovane, nedopozeral som to do konca a straveny cas pri tom povazujem za zabity, nemusim take rozvlacne pribehy. S tazkym srdcom vsak "musim" dat 4* lebo 3 by bolo fakt malo a ocenujem, ze HBO spravilo kvalitny serial bez hollywoodskych cliche.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po ceste uprostred puste ide autobus prevazajuci tazkych zlocincov do vazenia (bez akejkolvek ostrahy), ked zrazu spoza obzoru sa vyrutia 3 silne auta. V jednom z nich sedi Brian O'Connor, predbehne autobus, zabrzdi a autobus vrazi do jeho zadnej casti, pricom s Brianom to ani nepohne a autobus leti 200 metrov dopredu a robi kotrmelce. A v tomto istom duchu sa nesie ostatnych 125 minut. Ked uz sa clovek odhodla (ne)pozriet 4. film zo serie Fast & Furious, caka ze tych 82% je tam ozaj opravnenych a konecne sa natocilo nieco, co stoji za to si pozret. Bohuzial. Zas ma niekto velke oci a pocet rozmlatenych aut mu zaslepuje triezve uvazovanie. Fast Five je presne ako vsetky ostatne, je to predvidave, debilne dialogy su skor ze WTF ako vtipne, postavy sa nijak nevyformovali a vlastne vsetko je tak detsky stupidne. Jedine co stoji za to su tie luxusne akcne sceny v prostredi Rio de Janeiro, aj ked co sa tyka akcnosti to je same cliche nad cliche.

Susedia (2006) (seriál)

Prva a druha seria na 5*, potom to uz trochu slablo. Dvojka Marcin a Kraus vedela vzdy velmi dobre pobavit, skvely humor. Pridali k tomu este Tluckovu, ktora je vyborna herecka a Viki Rakova ako Ildiko tak isto skvela postava. Vzdy si susedov rad pozrem aj v reprize :-)

Občanský průkaz (2010)

Od tohto filmu netreba ocakavat nic velke. Vobec to neni o nejakom brutalnom scenari, vymakanych postavach alebo pribehu. Je to cisto velmi doveryhodny a sympaticky vylet do cias sociku. Svojim nahliadnutim vystihol uplne vsetko, cez dementov vo VB, tuzex, rady v obchode, povolenie ist do Juhoslavie, dlhe vlasy, rifle a vsetko co k tomu patri. Musim vsak povedat chvalabohu, ze zijeme uz v inej dobe, v ktorej sa bohuzial este stale stretavame s tymi bolsevickymi sposobmi :-/

Útěk ze Sibiře (2010)

Celkom silny film. Az na niektore muchy (akoze vajda kazdej osady vie po anglicky) a trochu dogabany scenar v zavere (mohli ukazat ako dopadli aj ostatne postavy, aspon par zabermi) to bolo fakt pekne, kto ma rad take existencialne filmy tak len odporucam, strata casu to nie je, urcite to stoji za to vidiet to.

Opravdová kuráž (2010)

Ak bereme do uvahy, ze to bolo podla kniznej predlohy, tak tympadom Coenovci nevyuzili svoj plny potencial. Ak by neboli v scenari nijak obmedzovani, tak by som bol s tymto dost sklamany. Kazdopadne solidne sfilmovany western, s dobrou reziou ale nebavil ma tolko ako No country for old man alebo Burn after reading, ktore nasadili latku dost vysoko.

Londýnský gangster (2010)

Slabota, ale s prizmurenym okom holt, ze to je rezisersky debut. Od zaciatku neni nic co by ma nutilo film dopozerat, absolutne nezaujal ani len Farrell, ktory je v tychto gangsterskych filmoch stale rovnaky. Chybali tomu gule, nejaky vacsi drive, alebo nejaky necakany zvrat. Tazkopadne sme sa pregrcali cez 90 minut zbytocne natahovanej minutaze a v zavere, z nicoho nic bez akejkolvek logiky ten "kolosalny zvrat", ktory chybal, a bol bohuzial tragicky...

X-Men: První třída (2011)

X-menovia boli vzdy o nicom. Shit som cakal a shit som aj dostal. Vlastne som to pozeral len preto, ze to malo take dobre hodnotenie. Opat CSFD hoax a nechapacky jak tu mozu ludia davat ze 5*, to by som nedal asi ani keby som bol strasny marvel comics freak. Uplne standardna zanrova zalezitost, ale kedze sme v roku 2011, tak je to podpriemerna fantasy rozpravka o dobrych a zlych. Dlhe jak svina, cize nuda zarucena a bohuzial to nezachranuju ani efekty... proste zle, dal by som odpad, ale z ucty k peniazom co za to vyhodili nedam.

Mariňák (2005)

V ramci moznosti Jarhead vytazil asi najviac co sa dalo, kedze sa zameral takym smerom, ze moc sa toho ani vytazit nedalo :-) ... Taktrochu mi privanuli na rozum otcove stories z vojenciny a sam seba som sa pytal ci je to naozaj tak, ze v roku 2005 vladne medzi americkymi vojakmi taky primitivizmus ako v 1985 v CSSR. Gyllenhal ale trosku sklamal, kedze podla mna vedlajsi herci vo svojich 15 minutach slave dali zo seba viac jak Jake za cely film. Inak nadpriemerny snimok. 4*

Na odstřel (2009)

Celkom pozeratelne, zanrovy priemer, klasicka vysetrovacka s kurioznym odhalenim v zavere. Minutaz nenudi, ale takisto to nie je ziadne terno. Inak strasne priemerny film.