Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Prvych 15 minut presne podla ocakavania, doširoka usmev a spokojnost. Myslim, ze Expendables su po tomto dieli zanrom sami pre seba a netreba ocakavat ziadne brutalne scenare a logiku, Expendables idu presne podla ucebnice a splna naozaj vsetky poziadavky. Akcie som ocakaval mozno trochu viac resp viacej epickosti, ale oproti jednotke je tu daleko viacej hlášok a aj nezainteresovany divak sa proste musi smiat. Jednoducho vidno ako sa bavili aj páni a hlavne tvorcovia. Trochu som nepochopil postavu Liama Hemswortha, ktory sa tam jednak moc nehodil a aj tak po chvili zažval. Rovnako aj ta asian-girl, uz ked nasilu tam niekoho pchat tak aspon nech je sexy a ma drive. Tiez by som mozno chcel ine prostredie, ale rozpocet asi minuli na honorare pre starcov a sli tocit do lacnejsich lokalit niekam do Albanska :D Ale inak super zazitok, skvela zabava a ak ste chlap a ste normalny tak treba vidiet!

Nebezpečná štvanice (2000) (TV film)

Stupidny slovensky dabing takze neviem ake tie dialogy naozaj boli, ale asi o nic debilnejsie. Vykony hercov takisto dost ochotnicke, ale v ramci beckoveho pokusu to prvych par minut vyzeralo slubne ale to je tak vsetko, zvysok filmu sa nevedel rozhodnut ze co a tak sa drzal furt iba s nahanackami a debilnymi dialogmi.

Avengers (2012)

U mna dost nuda. Nie som fanusik Marvelovskych počinov, ale tak 86% je 86%, inak by som si to asi nepozrel. A bol som sklamany, pre ne-fanusika superhrdinovskych akcnych filmov nemaju Avengers co ponuknut. Zaporak Loki ako v dalsich tisic filmoch robi zle pre nejake vyssie dobro, dialogy stale debilne ako "we can do it together" a podobne hrdinovske dristy v bojoch 1on1, uplne zle rozvrhnuta stopaz- to co tiahne tieto filmy su povacsinou efekty a tie narvali do poslednej cca tristvrte hodiny, ostatne dianie predtym stalo za hovno. A uz aj tie efekty a super epicka bitka o Manhattan bola strasne prvoplanova, nic originalne, nove. Postavy slabota tiez, jediny kto mal ako tak štyl bol Iron man, ostatnym to absolutne neslo a tie drsne pohlady boli uplne awkward.

Temný rytíř povstal (2012)

Porovnavaniu oproti predoslemu Batmanovi sa v podvedomi asi nevyhneme, tympadom pre mna bez Jokera je to polovicny zazitok, z Banea nejde uz taky strach. Inak tento diel je viacej epickejsi co do bojovnosti a americkosti, muzske oko potesi Anne Hathaway v latexovom obleku na motorke na ktorej sa nesedi uplne standardne if you know what i mean :) Tazko povedat, asi som vela ocakaval, ale spokojnost dobra :) rozhodne to nie je priemer, ale Dark Knihgt s Jokerom sa mi pacil viac :)

Hunger Games (2012)

Ak by z toho nerobili kravinu pre pubertakov, tak to mohlo dopadnut celkom inak, posunut trosku vekovu hranicu. Bohuzial polovica filmu voloviny a samotne hry uplna nuda. Postavy absolutne tragicke a ta hlavna Katniss a jej sterilny vykon ani nehovorim, 90% stopaze furt ten isty kamenny xicht, no dakujem neprosim. Jedine co stalo za to bol samotny namet a miestami dobra kamera, inak scenar fakt taky ze "sak naco sa s tym babrat, pubertakom staci love story za 3 koruny a hrdinovia v ich veku".

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Pozeratelne, ale predvidave jak brno, dejova linia nic moc, ale srandicky celkom usli, vevericka so zaludom valcuje, super nove postavy ako Sidova babka alebo novy opičák záporák Črevo, ci "kopa pudingu" su super. Konecne sme sa dozvedeli ako to v skutocnosti bolo s Atlantidou a pohybom kontinentov :D

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Velke sklamanie, cely koncept jak cez kopirak, ktory sice v dvojke a trojke dost dobre fungoval, tu bohuzial straca a clovek caka viac. Dokonca uz ani Stifmajster svojimi hlaskami posobi skor jak vulgarny chudak namiesto fresh partyhuntera. A celkovo vtipu je tam mozno menej a ked aj je tak to nie je to co byvalo. Smutna rozlucka s prcickovskymi hrdinami, dobre ze som na to nesiel do kina, usetril som kopec penazi.

Mezi vlky (2011)

=SPOILER= skoro dve hodiny trpnem ze jak to dopadne, ze aspon Neeson prezije a uvidi vrtulnik a oni to stopnu ked ide nanho zautocit alfa samec! Carnahan chcel byt velice hipster tak to zakoncil uplne dementne, ale obycajne cliche s aspon jednym prezivsim by ma nasralo menej ako toto. Velke sklamanie a dolezite je si polozit otazku ci ma tento zaner este co ponuknut.

Jump street 21 (2012)

Uplna kravina pritimitivna, ale zabavil som sa, absurdny humor mam rad, ale trosku finale odveci, inak v pohode, ale nijak neodpadavam. I ked Channing Tatum v tejto polohe je uplne trapny a to je na tom to smiesne :D

Policejní divize Rampart (2011) odpad!

Uplne zleeee, hodinu a tristvrte sa pozerat na stroskotaneho, neurotickeho policajta a v podstate zabit tolko casu na pozeranie filmu bez deja a bez konca, bez akejkovek stipky niecoho co ma prinuti byt zvedavy ako sa to vyvinie... Jedine co ako tak po filmovej stranke sa da ocenit je Harrelson ako to zahral a miestami zaujimava kamera, ale zdaleka to nestaci ani na jednu hviezdicku, lebo to bolo fakt jedna z najhorsich snimok za dlhu dobu.