Podfukáři (2013)

Reziser si nalozil viac ako by zvladol a v zavere to naozaj nezvladol. Ziadne padnutie sanky sa nekona ako pri The Prestige. Nastastie cele 2 hodiny zaujimave a pozeratelne, jediny fail "necakany zaver", ktory kazi cely dojem.

30 minut po půlnoci (2012)

Velmi dobre spracovane, taky dobry namet by bolo skoda posrat nejakou hollywoodskou somarinou, ta serioznost a ziadne americke sprostosti sa mi pacila. Vytykam priliz dlhu stopaz a obcasne logicke chyby v scenari, ale inak finale uplne perfektne, az normalne zacinam teraz pozerat spatne tlacove spravy "ako to vlastne bolo".

Star Trek: Do temnoty (2013)

Pekne spravené efekty, ale to má už každý druhý film a navyše pekný vizuál mi nestačí na to aby som sa vydržal 2 hodiny pozerať na film. Inak úplná rozprávka. Voľné pokračovanie novodobého spracovania sa snažilo to zahrať na dramatickú hru postáv, kedy každý kladie život za každého a česť znamená viac ako zdravý rozum, bohužiaľ psychológia charakterov a silené emócie nefungujú ako by chceli. A inak už neviem čím sa snažil tento Star Trek zaujať, mňa teda však nezaujal.

Konečná (2013)

Švajco sa mal davno vysrat na filmy, ale ako vidim tak pre penáze by predal aj vlastnu mater. Je to maximalne weird vidiet Arnolda ako stareho deda, ktory sa ledva hybe a v ramci moznosti sa snazia z neho dostat co najviac bojovej akcie, akurat oproti tomu na co sme pozerali kedysi v Terminatorovi a podobnych klasikach to je otrasne tragicke. Cool imidz ostrielaneho serifa niekde v americkom zapadakove by mu sedel mozno v nejakom vaznom filme, ale ne podla traileru drsne tvariaceho sa akcnaku, plus pri tych wannabe cool hlaskach sa mi otvaral nozik vo vrecku. Ostatne postavy ani nekomentujem, obsadit Johnyho Knoxvilla do vedlasej postavy bola dost nestastna ironia. Plusom ale je, ze zaciatok sa dejovo vyvijal celkom slubne, prekonaval ocakavania, ale asi v polke filmu kazdemu dojde kolka bije a akcia tiez nestoji za rec, snad jedna scena ked vymakli tych stavitelov na poli mala svoju emociu, inak fullout vystrielavanie zasobnika bez krytia a za mohutneho indianskeho pokriku malym tucnym hispancom tomu tiez nepridalo.

Elysium (2013)

Trochu sklamanie, cakal som viac aspon od akcie, ktora bola jednak slaba a jednak ta roztrasena kamera bola uplna nahovno, clovek si nemohol vychutnat bitky, strielacky atd. Par spomalenych zaberov to nenapravilo. Okrem nametu a prostredia, nic zaujimave, scenar slaby, efekty slabe, trailer vas navnadi na vysoku latku a potom bohuzial.

Total Recall (2012)

Uplne vsetko podla hollywoodskej sablony sci-fi akcnakov, absolutne nic cim by tento remake zaujal. Hlavny hrdina nema problem kovbojsky v zlomku sekundy rozdrbat 20 robotov a cvicenych vojakov, ale viac krat zvadza vyrovnany boj so svojou minimalne o 20 kg lahsiou fejkovou manzelkou a nebodaj starym dedom. Takze uz ani ta akcia neni to co to byvalo a je to postupom casu dost velka nuda.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Taky standardny akcny pribeh, unos typka bla bla bla, jedine co tam nehraje je John McLane :D Stary Willis prichadza po x rokoch len tak s ruksakom do Moskvy lebo sa tam mota jeho syn, ktoreho dlho nevidel, tak vlastne ziadna vybava, priprava, len tak v cudzej zemi rozbije polku mesta a este sa snazi byt vtipny ze hahaha co moj syn ako sa mas, nejdes domov? Tolko logickych chyb, ze tolko uz davno nebolo a nad akciami typu "preletim cez sklo a ani jeden skrabanec" sa ani nepozastavujem uz radsej. Ten pseudoepicky zvrat, ze Yuri je vlastne ten zly, bol megatrapny a aj ta jeho Solčanka, ci jak sa volala. Celkovo ale dojem z filmu v pohode, taka jednohubka na pobavenie.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Piaty diel sa posunul oproti predoslym trom dopredu k niecomu inemu, co tomu dalo punc originality a noveho ducha. Sestka uz len ide v slapajach patky a vobec nic nove nepridava. Scenar este jednoduchsi, charaktery postav este viac prostoduche. Z The Rocka si uz robia aj samotne postavy srandu a kazdy "hlbsi" vztah je plny cliche. Strasne vela zbytocnych rozhovorov, ked aj tak clovek vie ako a presne co bude nasledovat. Akcne sceny slapu ako maju, ma to energiu a to co to ma mat, ale tym ze reziser to chcel zase niecim vylepsit tak menej je niekedy viacej a stupidy ako rusenie zakonov fyziky a skakacky po autach na dialnici su ako past na oko a cele kino sa na tom smeje. Na to ako dobre vyzerali trailery som cakal menej detsku reziu a som strasne sklamany.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Trailer ma navnadil, inak by som do toho asi nesiel. Cliche nad cliche, predvidave, s logickymi chybami, lacnymi drsne sa tvariacimi efektami a trapnymi postavami. Tento zaner uz velmi dlhu dobu nema co ponuknut a inak tomu neni ani v Gangster squad.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Celá unexpected journey je až moc expected. Skoro trojhodinová klasická rozprávka pre deti a fantasy nadšencov nám nezainteresovaným nemá okrem pekných záberov čo povedať a v roku 2013 už efekty nie sú vec, pre ktorú by každý druhý odpadával. Páčil sa mi Bilbo, tie polozúfalé výrazy tváre boli miestami celkom vtipné a ako jediná z postáv bol celkom zaujímavý. Možno si pozriem aj pokračovanie.