Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Zas len bojujú, utekajú a handrkujú sa tam. a vlastne zas to nijak neskončí a môžeme čakať rok kým sa konečne dozvieme ako to dopadne, aj keď už asi dávno vieme :-/ Pekná, miestami temná, rozprávka, ktorá ma celkom vtiahla, s naozaj vymakaným vizuálom. Nebol som 3D, ale som rád lebo by som asi mal nočné mory z tých tmavých priestorov, pekných scenérií je tam už pomenej. Bolo to však strašne natiahnuté, o hodinu menej nadrapovania sa tam a bolo by to akurát, naozaj filmy nad 2 hodiny pokiaľ ich neťahá skutočne dobrá zápletka sú otravné, takže menej je niekedy viacej.

Red 2 (2013)

Uplna katastrofa, nuda na N-tú, furt sa tam nic nedeje, nikam to nesmeruje a to na com stala jednotka a ako tak to slo tak druhy krat to iste je vazne nuda. Beckova kravina s Ackovymi hercami a s Ceckovymi pseudovtipmi ktore su fakt tragicke. Po hodine som to vypol, strata casu...

Konzultant (2013)

Fakt dost sklamanie, najprv nuda, potom sa to rozbehlo a nakoniec to skoncilo, ale zaroven to neskoncilo. Tento film som naozaj nepochopil. Okrem dobreho obsadenia a rezisera naozaj nicim nezaujal. Prekvapil vsak Michael Fassbender svojim vykonom.

Muž z oceli (2013)

Ak sem raz dojdu ti vlastenci z Kryptonu tak sme komplet v riti :D Ale uznavam, ze oproti tym kravovinam jak Avengeri a X-meni a kadejaki drbli hrdinovia je toto asi najlepsie komixove spracovanie hned po seri o Batmanovi. Velmi triezva rezia bez americkych sprostosti navyse, i ked tam celkom najma ku koncu boli. Celkovo superman naozaj prekvapil, efekty naozaj super, tie bitky kde rozdrbu vsetko vokol seba parada, len sa mi nepacilo, ze uz ked sa ide prevrtavat zem tak jeden koniec musi byt proste na Manhattane :D A tiez fešaka supermana mohli dat niekoho lepsieho, ako naozaj pre 2 zabery kde je bez tricka, fakt nemuseli angazovat kulturistu, ale radsej poriadneho herca mozno s menej hranatou sankou a peknym chrupom.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Sedy primer, ktory nicim neprekvapil a neoslovil. Skor ten Farelov sterilny xicht a tie zle dialogy medzi nim a zjazvenou francuzkou boli na nevydrzanie. Ona este ako tak dobry vykon ale on katastrofa v kazdom jednom filme je furt rovnaky.

Iron Man 3 (2013)

Co ma malo na tomto zaujat? Nikdy som si nesiel komixovky a mimo toho ma naozaj ani zdaleka nic neohurilo, efekty dokopy ziadne, pribeh z ucebnice zanrovych zalezitosti, zaporak a jeho kumpani slabotka, tie ich ohrievacie schopnosti vobec neboli scared ani nic. Toho maleho chlapca som tam vobec nepochopil a uplne najviac tu jeho panicku poruchu co par krat dostal. Na hlasky som sa nechytal, nic mi to nehovori. Jedine za co asi davam hviezdu je Robert Downey, lebo je proste sympatak a ma styl...

Kandidát (2013)

Ak by nebol tento film slovensky tak ani zdaleka to nema na 4 hviezdy, ale nakolko to bolo natocene velmi luxusne, tak rating ide hore. V ramci moznosti a stavu v akom je slovenska kinematografia a rozpocty ktore maju slovenski reziseri k dispozicii je to asi top co som zatial videl. Co sa tyka samotneho filmu, tak vidim dost problem v jeho tempe, vacsina slovenskych filmov je taka ze sa to stale nikam nehybe, resp sa hybe velmi pomaly. Celkovo to ale slape dobre, skvele dialogy, hlavne hlaskujuci Kubovcik, celu dobu som ale moc nechapal tych dvoch. Postava Lamberta ale bola strasne moc "americka", v kazdej cene bud ciga v ruke alebo chlast, akoze az tak strasne ten drsny image nemusel ist do popredia. Inak to bolo vcelku dost pozeratelne a celkovo scenar a zaver velmi dobre vymysleny.

Nevědomí (2013)

Uplne super, postupne nam davkovali pribeh a napatie, gradujuce tempo a velmi dobra atmosfera hlavne zo zaciatku filmu. Nebolo to nic prevratne, neodpadaval som, ale vcelku slusne natocene a celkom dost pozeratelne, bavilo ma to cely cas.

Světová válka Z (2013)

Srsly 75% ?!?!?!?! Musel som sa naozaj premahat aby som tento film dopozeral. Vsetko zle. Brat Pitt uplne sterilny xicht cely cas, ten vztah s rodinou - emocie uplne 0%. Kamera komplet zla, zozaciatku sa to len tak miha, neviete si vychutnat akciu. Ostatne postavy takisto velmi zle, od cernocha velkeho sefa na telefone az po tu vyholenu jeruzalemsku vojacku, to sa im naozaj velkolepo nepodarilo. Cely ten dej cestovania hore dole neponuka nic, len neustale nalety zombikov, pricom vieme ze Garry prezije a par nestastnikov si to bohuzial odskace. Klasicky scenar kedy nejaky inteligentny ujo ma napad a vysady ako vrtulnik a lietadlo, aby sa zozaciatku ako tak zachranil. Zmeny prostredia to vobec neozivuju, praveze to nema drive a vobec to divaka nenuti pozerat dalej, lebo sa vzdy posunie niekam a nikde. A popritom predvidatelne jak oči. Jedinu hviezdu davam asi za to ze prvych par minut som bol este v napati, zvysok nudaaaaa.... Zombie zaner toto absolutne nikam neposunulo, hollywood zarobil a seci sme klidny.

Pařba na třetí (2013)

Slabucke, vobec to nema drive a skor ako to zacne mat tendenciu sa rozbehnut, tak zrazu koniec. Sem-tam nejaky vtip, pousmejem sa, sem-tam dobry hlod, ale inak naozaj este slabsie ako dvojka.