22 Jump Street (2014)

Kedze sa komedie meraju urovnou zabavy a vsetko ostatne je tretorade, tak toto bolo dost slabe, sem tam haha motherfucker a iny fucker, ale viac bolo takych trapnych momentov, takze uz prosim netocit dalsiu cast. Dakujem

Úsvit planety opic (2014)

Akoze not bad. Prvy diel bol celkom slusny a druhy takisto, necakal som, ze digitalne opice budu vediet spravit pri stretoch s clovekom taku napatu atmosferu, ze trpnete pri ktorom nespravnom pohybe Malcolma a kamaratov zrazu opičákom prepne a rozmetaju ich po celom lese. A taktiez Ceasar bol cely cas dost sympatak, co sa o Malcolmovi povedat neda. Inak po vsetkych strankach si myslim, ze sa ide v ramci zanru na maximum alebo prinajmensom v slusnom prevedeni a neviem si predstavit ako by sa to dalo spravit lepsie, snad mozno trosku pridat na drastickosti zaberov ked dojde k stretu ludi a opic. K dokonalosti samozrejme chyba nieco co by ma komplet posadilo, takze len nadpriemer a urcite si pozriem aj dalsie pokracovanie ak bude.

Zmizelá (2014)

Uz uz som bol rozhodnuty dat 5* a cakal na nejaky klinec do rakvy a zrazu nic. Titulky vo velmi nespravny okamih pochovali snad asi vsetko. Skoda preskoda, ale zrejme dalsie vymyslance by boli uz odveci. Inak ale scenarom nadriemerna krimi, velmi potesila tajomna atmosfera v prvej polke filmu a potom uz bolo jasne koho si musite oblubit.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ak chce byt film s biblickou tematikou taky lepsi ako priemer, musi to byt viac ako pseudohistoricky exkurz s epickym vizualom. Napriklad by sa mohol povenovat viac hrou s charaktermi posta, voviest viacej umeleckosti, viac to zahrat na city, mat nejaky message... Niekomu to mozno nevadi a ostane ohureny, mne vsak chybalo nieco viac ako mierny nadpriemer. Zrejme bola taktika zbytocne nevymyslat a spravit len nevyhnutne minimum, aby vsetci davali tak viac menej 3 ci 4 hviezdicky a hlavne sli do kina.

Divergence (2014)

Neviem preco som mal cely cas pocit, ze pozeram zanrovu obdobu Hunger games... mozno preto, ze taketo dobrodruzne snimky pre "-násťročné" dievcata aktualne ficia. Bohuzial na rozdiel od HG, ktore som mal neustale v podvedomi, hlavna predstavitelka Tris podava o nieco sterilnejsie vykony oproti Katniss a jej napadnik a vobec cely ich vztah je strasne prvoplanovy. Tak aj vyzera cely film, ma celkom dobry namet, ale nakolko je cielova skupina divakov do 18 rokov (hlavne dievcat podotykam) je v celku nenarocna, o to viac, ze holyvúd toci filmy primarne pre americky a zapadoeuropsky konzumny trh, tak cely drive filmu ide na nutnom minime, takze asi len stazka nastavaju momenty kedy je clovek pri pozerani fakt v napati. No a zaver a velke "bojove" finale ide hlboko pod priemer (alebo je priemer uz aj tak dost nizko) a serviruje cliche nad cliche.

Interstellar (2014)

Ako tak minutaz isla tak som si hovoril, ze omg tamto zle, toto jak mohli urobit, omg od Cuarona tie vesmirne survival so Sandrou Bullock boli 100krat lepsie... a stacil jeden jediny zlom a hned som bol ze wtf a taky napor na moj mozog mozem absolvovat maximalne raz za cas. Ale to Nolan vo svojich filmoch robi. Takze skutocne vdaka jednemu zlomu a vysvetleniu stupol filmovy zazitok z 3 na 5 hviezdiciek. Myslim, ze tento film je asi jediny, na ktory sa oplati ist forever alone do kina a byt potom sam so sebou a svojimi myslienkami :)

The Encounter (2010)

Trosku ma mrzilo, ze priestory boli minimalisticke a este aj sceny kde sa jazdilo autom boli tocene niekde na polnej ceste, co nemali prachy asi aby si to natocili na uzavretej klasickej... Kazdopadne na to ze film stal asi 3 koruny to bolo celkom fajn a zaujalo ma to, ak by to bol nejaky klasicky studentsky film VSMU, tak je to celkom dobre.

Nebe existuje (2014)

Čítal som knihu a hodne slabé spracovanie, povynechávaných dosť veľa pasáži z knihy, kde to autor porovnával s Bibliou. A hlavne úplne mi uchádza myšlienka, keďže celý snímok je len akoby náhľad do istého časového výseku, bez väčšej filmárčiny. Mám taký pocit, že celé o čo tu ide je, že proste kniha mala veľký úspech, tak skúsme natočiť nízkorozpočtový film a ľudia prídu, zarobíme. Som rád, že som na to nebol v kine, ušetril som 7€.

God's Not Dead (2014) odpad!

Som naozaj uprimne veriaci krestan, ktory zazil znovuzrodenie a nasleduje Jezisa vo svojom zivote, ale tento film bol vazne zly, ak nie vobec najhorsi, aky som kedy videl, pretoze bol natoceny takym sposobom, ze som mal pocit, ze reziser ma ludi za absolutne dementych vypatlancov a ja byt ateistom, tak tento film ma v tom este utvrdi. Je mi luto, ze to robi taku zlu reklamu, kazdopadne ak sa to niekoho dotkne, tak vdaka Bohu za to. Ale co do kvality absolutna katastrofa.

Labyrint lží (2008)

V ramci zanru velmi slabucke, najma po tom co clovek pozera Homeland.