Predestination (2014)

Velmi dobra rezia, aj to cele drzi perfektne pokope, ale ide z toho strasne depresivna emocia.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Zasnem nad tym, ze si toto niekto vobec pozrie (vratane mna). Som velmi rad, ze som na to nesiel do kina, lebo jednak to bola nuda jak svina a jednak to bol tak neskutocne beckovy vyvar s ackovym rozpoctom, ze to uz ani neni mozne, ze nas v Hollywoode maju za takych debilov.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Pre mna ciastocne sklamanie, J.J. Abrams si ide New Hope ako cez kopirak a nova era Star Wars neprinasa vobec nic nove co by ma akokolvek zaujalo, proste len zmeska toho co sme vsetci uz viac menej videli do recyklovaneho scenaru. Z celeho filmu dycha jeden velky kalkul.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Trailer ukazal v podstate vacsinu akcie a vyzeralo to, ze to bude mat vacsie grady, bohuzial tempo dost pomale a miestami trosku nuda. Inak atmoška ppč. Emily Blunt sa mi tam vobec nehodila do obsadenia, nechapem ako zena moze robit kuklaca, ale zrejme aj v Hollywoode zaviedli kvoty na obsadzovanie akcnych postav zenami. Trosku som cakal viac no, ale spokojny som...

Marťan (2015)

Strašne prepálené. Ako nemohol som čakať, že to bude všetko real a podla fyziky, ale miestami mi to prišli už ako fakt nehorazne blbosti a trochu mi to vadilo. No ale najdoležitejšie, ničím ma to nezaujalo, žiadna epic atmoška, vizuál ani emócie. Povedal by som relatívne dosť nuda...

Everest (2015)

Trailer a hodnotenia vytvorili trochu bublinu, ktora po prichode do kina hned splasla, kedze prvu polku filmu sama vata a vzrúšo nastalo az v druhej casti, ale poviem pravdu, cakal som ovela viac a najme od imax 3D, ale ziadne vizualne orgie sa nekonali a nevidel som velmi rozdiel od normaleho 3Dčka. Zaver filmu prijemne emotivny, netlacil zbytocne na pilu, vyhol sa zbytocnym cliche a mal som trosku aj guču v hrdle.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Ako akčný film to bolo otrasné, ako životopisný insight do života nedozretého chlapa, tiež nič moc. Zápletka v podstate žiadna, celý čas chce týpek pod vplyvom emócií pomáhať černochom a zanedbáva rodinu a nadovšetko trápna napodobenina charizmatických amerických zborov. U mňa strata času a mám silné podozrenie, že ešte aj to based on true story si vymysleli a dotočili čiernobiele zábery s nejakým fúzatým motorkárom, aby to spoločnosť vôbec pustila von a nebol to úplný shit.

Focus (2015)

Také, že v pohodičke, ale nijak som z toho neodpadol. Finále bolo dosť wtf, chémia medzi Willom Smithom a tou blonckou v pohode, no celému príbehu by sa hodil možno väčší drive, toto ležérne tempo bolo nemastné neslané.

Kód Enigmy (2014)

Zasraná homolobby uz aj v Hollywoode. Trebalo mohutne ukázať, aký bol Alan super talentovaný a aké to bolo zlé, že teplých zatvárali a liečili hormónmi a chudáčik sa potom zabil. Ak by toto tak strašne netlačili do popredia bol by to úplne iný filmový zážitok. Niečo ako Americký snajper bez tej národnostnej agitky.

Jurský svět (2015)

Totálna recyklácia predošlých scenárov, postáv, scén a to čo platí napríklad pri žánri zombie, platí aj pri dinosauroch, že jednoducho po toľkých žánrových snímkoch by sa v rámci posunu patrilo byť aspoň trošku inovatívny. Ak aj prižmúrim obe oči a tvárim sa, že teda dobre bolo to natočené pre deti, tak pre mňa ako diváka, ktorý prišiel z nostalgie do kina na Jurský park, to bola dosť nuda, maximálne predvídavé a napätie týmpádom minimálne. Škoda no...