Na hraně zítřka (2014)

Tazko nieco pisat, po dlhej dobe nieco fakt pozeratelne, zaujimave, nenudi, ale udrzi pozornost cely cas, prinuti trosku rozmyslat, pobavi a zanecha dobry dojem. Obcas trochu debilna kamera, par logickych chyb, ale inak skvely filmovy zazitok, tempo sa meni kazdych 20 min, zasadne zvraty. Mozno by som prijal menej okukane tvare ako scientolog a chladna full metal bitch.

Plán útěku (2013)

Posledne dva roky stavil hollywood akcnaky na (dnes uz dedkov) popularnych hrdinov akcnych filmov 80. rokov. Projekty ako Expendables sa celkom vydarili a mali styl, zvysok ako "Last stand" a "Escape plan" vsak absolutne nie a myslim, ze by s tym mali prestat. Popcornove jednohubky mam rad, ale iba ak su stylove. Švajco by mal ist pekne do dochodku a netocit akcne filmy, kde ho kvoli jeho dogabanej stareckej postave a pohybom musia zaberat len od prs vyssie, aby to nevyzeralo zle. To iste plati pre Stalona i ked na neho sa este ako tak da pozerat, ale v jeho veku si pichat anabolika by som velmi neodporucal. Facepalm dojem z filmu korunuje 50 Cent, ktory je akoze za pocitacoveho nerda, ale ostava verny "ulici" a v kazdom vystupe odzneje bud "fuck" alebo "bitch", takze nie, svet sa uplne nezblaznil, ale toho kto mu tu ulohu schvalil by som nechal par dni v tej super strazenej vaznici, kde si bez problemov vysrobujes vrátka na slobodu :D :D

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Pride mi to tak, ze tvorcovia si zobrali zo suflika taky lepsi scenar, ale aby si nevystrielali vsetky naboje a nebolo to nejake drahsie, tak to neurobili tak dobre ako sa len dalo, ze takto detsky a naozaj detsky od vykonov, logiky, vsetkeho, to staci, nemusime sa prilis namahat, staci, ze to trochu zaujme, nemusime vytazit co sa da.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Keby som vedel, ze to je na pokracovanie, tak si to ani nepozriem. Vcelku o dost lepsie ako jednotka, ale furt je to detské a dalo by sa z toho vytazit ovela ovela viac, proste spracovanie pre pubertakov, ktore ma nijak extra neuchvacuje. Vyzdvihol by som afektovaneho moderatora, ktory je tak perfetkny, ze spomedzi toho hereckeho šumu vycnieva najviac. Co mi vsak neskonale lezie na nervy je hlavna predstavitelka. Viac menej stale ten isty otraveny xicht prerusovany obcasnymi hysterickymi vykrikmi nevytvara ziadne vacsie napatie, ale viac sa chytam za hlavu. A vec, ktoru asi nikdy nepochopim je ze raz sa olizuje s jednym, raz s druhym a uz ako fakt neviem, ci realne chce toho tmavovlaseho zbicovaneho alebo Peetu. Proste Katniss ako postava uplne zle a Jenifer Lawrence takisto tragedia.

Špinavý trik (2013)

Naozaj slabucka rezia a 2 hodiny 18 minut jedna velka nuda. Nerozumiem ako moze mat toto nieco spolocne s Oscarmi.

Gravitace (2013)

Nema zmysel hodnotit ciastkovo veci. Jednou vetou len poviem, ze to bol uzasny filmovy zazitok a navyse velmi emotivny. Zamyslite sa nad vecami o akych sa bezne nezamyslite. Velka skoda ze som toto nevidel v 3D.

Všechny moje děti (2013)

Velke sklamanie pre mna. Od toho co som videl trailer a ine videa na youtube o Kuffovi, som cakal naozaj nieco viac. To, ze romovia sa maju naozaj zle, ziju v chudobe, bordeli a špine uz davno vieme. To, ze maju osobitnu kulturu a mentalitu na zaklade ktorej k nim treba pristupovat tiez uz vieme. Nehovorim, ze nie, ze to co robi pan farar je nejake zle, ale ja si myslim, ze charitou nikoho nespasi a aj ked pomalymi krokmi to ide, ak v otazkach viery nie sme (aj) voci romom priami, tak darmo, lebo zmena cloveka musi byt zvnutra.

Vlk z Wall Street (2013)

Dost premrstene hodnotenia a nepochopitelnych 90% a 31. najlepsi film, je naozaj prehnane pre mna. Mal som pocit, ze 3 hodiny pozeram relaciu SOS na temu burzovni makleri. Myslim, ze by stacilo bohate aj 2 hodiny. Naozaj ma toto nijak extra neoslovilo, myslim, ze ak by som to pozeral doma tak to asi v polovici vypnem, naozaj tento styl "filmariny" nemam rad.

Bible (2013) (seriál)

Take lepsie filmove spracovanie Biblie, ale stale je to take lacinne po filmovej stranke, digitalne efekty a pocitacovy Jeruzalem je hodne slaby. Sem tam to bolo trochu inak ako je to v Biblii a prisposobili si to tvorcovia, ale inak fajn, velmi sa mi to pacilo a pri akomkolvek filme kde Jezisa krizuju sa neviem ubranit slzam. A to nielen tieto sceny boli natolko emotivne, ale pre mna ako krestana aj mnohe ine kde ma fascinovalo aky je Hospodin.

Pot a krev (2013) odpad!

S prehľadom najväčšia sprostosť roku 2013 a ak by som sa zamýšľal dlhšie, tak možno posledných x rokov. Po hodine som to mal zapnuté už len ako background, lebo na túto americkú dementnú vyplachovačku hláv sa naozaj nedá pozerať sústredene celých 130 minút bez toho aby vám nekleslo IQ. Reziserovi dali nejake zbytky z rozpočtu, nech to rýchlo minie a keďže premiéra mala byť v auguste tak nech sú tam nabúchaní chlapi, štetky, holé baby, prachy, autá a všetky tieto kraviny o ktorých si naozaj len ľudia typu Daniel Lugo myslia aké sú úžasné a potom to aj tak vyzerá.