• Fantasy

Aux yeux des vivants (2014)

Tak nějak jsem nevěděl co od toho očekávat a vzhledem k dalšímu žánru trailer jsem byl tak napůl zklamán. Za 1) Thriller jsem úplně přehlídl stím, že půjde o klasický masakrální horůrek, plné krve, lekaček, strašidelnosti a ano nebylo by tomu daleko. 2) Bohužel záležitost s dětma jako hlavními hrdiny se jaksi nepovedla - nebylo vidět žádné zabití dětí,sestry možnost byla vidět pouze zlomenou ruku otce přes sádru a až k úplnému samému konci s kosovou zbraní v ruce useknutý obličej... přišlo mi to místy jako pubertální film pro děti, dospívající, něco jako cenzura, která se snažila aby se to nepodobalo žánru horor. Nicméně herecky se snažili, atmosféra byla také dobrá. Poslední věc kterou bych vytkl je ale pár slabých chvilek, kdy se dostáváme k omráčení vraha a následně zůstat schovaní pod stolem, vrah vstane a jde opět na ně.. ?! Očekával bych útěk... (wtf)

7500 (2014) odpad!

No žánr horor, akční, mysteriózní vtomhle filmu neměl co dělat. Unikla mi pointa o co, že vlastně kráčelo, kdo, že byl vrah (duch, mrtvola,halucinace ? ) Všechno nasvědčilo retardovanýmu konci blíž k haluškám, kdy už jsou vlastně všichni po smrti, nezáživné až to bolí. Pár temných míst k lekačkám bylo ale překvapivě nevyužito. Herecké výkony otřesné, stupidně napsaný scénář tvrdý jak dřevo. Jo a opět si neodpustím to letuška v podpatkách v letadle ? ... Letuška v podpatkách leze ze schodů dolu ? :D Ok, tak jsem si zase zkur*il večer.

Strážci Galaxie (2014)

Těch vtipných hlášek mohlo být více, škoda škoda..

Coherence (2013)

Tenhle film je tak zajímavě sci-fi žánrově proveden, že mě donutil přemýšlet od začátku 1) Obsadili je mimozemšťani ? 2) Kdo za tím vším vlastně teda stojí ? 3) Vrchol filmu je stejně zapeklitej jako celý průběh to mě pobavilo, i když se už zdálo, že opravdu za všechno mohla kometa :D Takže vlastně nevyřešený příběh ale proč ne, scénář napsán dobře, herci přirozené chování.

Zlověstné ticho (2007)

Loutkové figurky jako horor to je snad největší slast. Dějově výborně provedené, celý film si říkáte, že víte jak to asi dopadne ale ani náhodou ! V závěru nás opět nečeká happy end co víc si přát ?! Loutky výborně zpracované, scénář v podání Leigha Whannella skvěle podán, vizuelní efekty také nebyli k zahození. Jedinou výtkou i přes 2-3 lekačky, je právě neskutečně malé využití těch loutek k lekání nahnání strachu ať už na hřbitově, v lese, či v divadle tolika temného prostředí (90%filmu jen tma a noc).

Turnaj zabijáků (2009)

Primitivní scénář(děj) x střih a kamera zachycují co se dá i v soubojích, vizuelně celkem dobře provedeno (krev lítá skoro z každého těla a to tenhle film nemusel být ani hororem) dále tu máme akce, po chvilce zase akce.. a nakonec zase akce. Konečně něco, kde se pořád jen stupidně nekecá a jede se naplno tak to má být, když už to má bejt pokus o akčňák ať už je to béčkové provedení nebo né. Slušně udělané..

Zkažená mládež (2007)

Tady se dá použít - každý by konal podle svého (díky skutečné události) nechat se šikanovat nebo trpět ve třídě, či poslouchat nějakého vůdce, to bych musel být magor nebo ovce. Čest těm, kteří na těhle frajerech provedli zadostiučinění ve skutečném životě ! Odplata musí vždy být i za cenu sebeobětování. Herecké výkony zde byly podány na jedničku, opravdu reálně vážné situace.

Klaun k popukání (2012)

Docela sranda v podání klauna, který si rád nafukuje střeva, nebo dělá zmrzlinu politou čokoládou v podání (mozku a krve) dále počítá kolik asi má kočka životů, tak prý 9 :D. No musím uznat, že Irové si stím opravdu vyhráli a není to jen čistý horor bez vtipků. Jo a jedna důležitá věc, některé gore vraždy jsou luxusně provedené a to až do detailů např. použití opakovaných záběrů, jako při fotbalovém dění... Respekt ! :D

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Dobrá otázka platí těch 10 pravidel ? To bych chtěl rád vidět, takhle to vypadá jak nějakej špion, který špehuje svou kočku na každým rohu do každýho detailu. Docela trapně vypadající komedie o jaksi uměle vytvořené realitě, ale co se taky dá očekávat od novodobých českých filmů...kdyby to bylo všechno tak jednoduché, to by bylo párů.

The Den (2013)

Máte rádi zajímavé konce, krev a trošku psychopatických maniaků ? Tak si počkejte a vlastně zjistíte proč se tyhle všechny šílenosti dějí, pro mě to bylo překvapení.