• Fantasy

Falešní poldové (2014)

Tak tohle mělo vskutku grády :D Lehce dějově pojatý, postavy něco mezi Mizerové, 21 jump street ou jééé, tohle opravdu můžu. Snad každých 5min jsem se řezal smíchy, neskutečná prostě americká sjetá a ujetá komedie s černochem a bělochem v akci plných hlášek a epických soubojů :D kéž by bylo pokračování.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Výborné, výborné a výborné ! Upřímně tuto povídku jsem jako jednu z mála od Poea nečetl :( možná chyba, možná můžu být rád. Ale Poe umí být dobrým a nápaditým spisovatelem a opravdu nevím jaký názor na to mají zde ostatní z 90% to bylo podobné Prokletému ostrovu s Leonardem Di Capriem, já snad nemám výčitky. Nápětí podaří se Edwardovi zachránit Elizu a před kým vlastně ? Lambem, Saltem ? Před samotným sebou ? Akce trošku chyběla ale tohle všechno vynahradily scény s propracovaným, zamotaným, nepředvídatelným dějem !! + herecké obsazení také nesmím opomenout. Jsem příjemně potěšen, že stejně jako u prokletého ostrova, došlo k vyvrcholení, který asi překvapilo všechny ! Zde se záhada vyřeší, to je snad těch 10% s jiným dějem než u prokletého ostrova. Parádní pokud někdo natočí opět něco podle jeho předlohy budu se těšit !

Zrození legendy (2010)

Ne historický ani náhodou, drama ano (nudné ale nenáročné pasáže zamilované zde byly k nalezení + úmrtí). Krásně udělaná oddychovka, kde vlastně děj nehraje ani žádnou roli, neboť zde není moc k nalezení. Z 90% se zde dá ocenit boj rukama, zbraněma (sem tam i nějaká ta krev) a zase boj a pořád dokola. Jo byla to pecka CGI efekty skoro ovládnuly film avšak - hrdinova vytvořená fantazie - tam se vyskytla ta chyba, která mi znechutila dát těch 5 hvězd, sakra ale to bylo lehce ujeté i blbcovi do oka viditelně nepovedené počítačově nevypracované jak Bčkový film, naštěstí se to týkalo jen pár pasáží.

Late Phases (2014)

Osamělý voják ve výslužbě, si jde rádoby užít své volné stáří a hle tu narazí na proměnujícího se vlkodlaka ! Zajímavé byly ty masky a převleky zde - místama to působilo dost komicky na druhou stranu proč né ? nějaká změna musí být místo efektů :D Celý film se táhne v takové tiché, ponuré náladě a sám starší hrdina se vlastně zbrojí a chystá na osudnou noc, kdy ví, že to bude boj. Během měsíce, než výjde úplněk zjistí kdo to je a pak se už jen čeká na vyvrcholení a menší doják, který to jaksi správně zakončí. Pokud by byl trošku víc promyšlený děj a použity CGI efekty tak by to působilo víc strašivě ale žánry jsou takové jaké jsou a opravdu ano povedlo se !

Panika na Rock Island (2011) (TV film)

Být to jen čistý horor, asi bych dal jen hvězdu. Těch dramatických, dojemných chvil tam bylo poměrně dost, sci-fi ať hledám jak hledám tak nenacházím. Bohužel se jedná o TV film, takže celkový scénář filmu je udělaný odlehčeně ale ne až tak stupidně jako bývá zvykem. Každopádně herecké výkony některých starších na úrovni žáka, sakra na co Tony myslel, když se vracela tvrdohlavá, nesympatická, protivná, hnusná manželka na izolovaný ostrov za svým synem ? I přesto, že ji manžel varoval ať tam nejezdí ? Sebere se bla bla já jsem drsná podaří se ji dostat na ostrov jen aby objala syna a nakazila se taky ? Opravdu ? Když se nad tím zamyslí normální člověk tak tohle nenapíše takovou kokotinu- mezitím, dřív dorazí i manžel... Ta pointa mi uniká what the fuck ???

Annabelle (2014) odpad!

To mělo být co tohle ? Pokus o strašení panenkou nebo film pro teenky ? Dobře, přemluvil jsem se pustil jsem to, držel jsem se do 3/4 filmu, ale co je moc to je moc. Větší nudnou nezáživnou podívanou s debil*ím dějem kolem nebohé panenky aquabelle no nemám co dodat, nestojí ani za řeč.

Mroží muž (2014)

Viděl jsem vtom určitou spojitost s lidskou stonožkou, ale přeci jen do úplného vrcholu tomu chybělo víc nechutnosti, perverznosti, odporu, fekálností atd. každopádně nápad velmi dobrý, úchylný stařík má zálibu předělávat lidi na mrože z lidských částí a hrát si snimi, chudák ten frajer z rádia, ale ke konci mě to celkem dostalo skoro jako doják, to jsem v hororu dlouze neviděl za to palec hore.

V/H/S: Viral (2014)

Nechápu a asi ani nepochopím, co to tu má být za sraz odpadářů ? Bez ohledu na to, co se komu nelíbí, nad čím vlastně brečí, tak to byla velmi zajímavá podívaná a to i bez provázanosti děje jednotlivých nahrávek. Však co tomu chybělo ? Snaželi se vycházet vstříc realitě GO pro kamerama a dalšíma věcma, pokud to tu někteří hateři ještě nepochopili, tak to bylo záměrně takto udělané tak proč to odsuzovat ? Chtěl bych vidět vás jak něco takového natočíte. Pro mě osobně je tohle jeden z nejpovedenějších dílů (ano má to i své zápory, výpadky, rušení, přebíhání z jednoho dílu do druhého, ale co se týká brutálnosti v některých dílech paráda. Jestliže jsou skejťáci co na tom sakra chcete hodnotit (amatéřinu či co ku*a?) ? Co by to mělo za smysl jezdit vedle nich a natáčet je ? Však by se stal jako první obětí kameraman, vtipné to tu číst.

Město 44 (2014)

No v historii se moc nevyznám tudíž nevím zda se jedná o smyšlenou věc s nadhledem do roku 1944 a přidalo se pár věcí, nebo z 90% to tak bylo. Každopádně filmově zpracované neamatérsky, kamera, střílení (krev) to všechno bylo na dobré úrovni (ani se nedivím, když jsem viděl těch sponzorů pro ten film :D). Pak tu ale máme lehčí překvapení, které se nazývá matrix + čmeldové co pouštějí děti jako petardy- rádoby střelný prach, který vesele poletuje kolem 2 zamilovaných osob v zpomaleném provedení-jaksi to tou originálností někdo poje*al. Totéž se odehrává za přítomnosti nějakého si techna, když si to chtějí 2 před koncem rozdat opět v matrixovém podání, nu což na Polský film to ujde né ? 100x lepší jak některé české paskvily.

Trust (2010)

Upozornění pro rodiče a děti bla bla a bla. Nicméně Liana Liberato je fakt kus o tom žádná, její role hlavní hrdinky ať už znásilněné či dobrovolně neznásilněné je vynikající - psychické prožívání, smutek, radost, skrytá nadrženost po nocích (viz. historie zpráv) a její postava v jakém-koliv obleku prostě pecka. Myslim, že lepší by se těžko vybírala no a Clive Owen tak v trochu jiném nasazením než pistole a bum bác. Hra na zodpovědného otce mě opravdu dostala a jeho chladnost ve filmu působí opravdu vážně. Další výbornou věcí na kterou poukázali, že ne každý ,,pedofil,, je blbec a chytře má vše promyšlené ip,mobily atd. a nepodařilo se ho najít tím by to trošku pokazily a trochu by to ztrácelo na realitě lehkého dopadení. Konečný výsledek, že se podle (mne) nejedná o pedofila mě rozesmál ještě víc, koneckonců proč by byl jinak ženatý, prostě záliba v mladé holky. Tahle volba na změnu žánru byla zdařilá.