• Fantasy

Léto 84 (2018)

Dokonalý návrat do 80let (neskutečně připomínající seriál Stranger Things ba dokonce i starší provedení IT). Když jste jako mladí četli detektivky, kde hlavní hrdinové byli většinou děcka v pubertě nebo ještě mladší, má to správné napětí, odvahu v určitých rozhodnutích, vše působí reálným dojmem, z toho co jako menší děcko pocítíte. Parta kamarádů do 18 let se tu rozhodně nenudí, když zjistí, že se v jejich městě ubytoval takzvaný Jack Rozparovač. Nejchytřejší z kamarádů má zcela jasno kdo by to mohl být, avšak jak bývá zvykem není mu přáno - nikdo mu téměř nevěří, rodina ho zanedbá, nepodpoří, naopak z něj uděllá hlupáka a vlastně všechno práskne přímo vrahovi. Scénář byl napsaný opravdu dobře, bez nějakých klišé, každou minutku vás děj napíná, jakým způsobem ho usvědčí, jak dokážou, že policista je právě Jack rozparovač ? Když se vše povede, má to ještě lepší rozzuzlení a nepředvídatelný konec, ba co víc NENÍ happy end! Takovéhle filmy už se moc často nevidí a mě to připomnělo mládí s detektivními knihami v ruce. Od začátku až dokonce se rozhodně nudit nebudete... a ten konec, je opravdu dobře propracovaný. Neboli skoro otevřený ? Kéž by bylo pokračování.

Rampage Ničitelé (2018)

Nerozumím jak někdo může napsat béčko ? Čímpak tyto lidé soudí ? Chápu, že to nebyl žádný blockbuster ani žádný mainstreamový filmek... naopak překvapení absolutně z ničeho. Ať mi nikdo neříká, že to nesahalo aspoň z 90% Kongovi a dalším obřím potvorám, například dobře zpracovaný vlk nebo mamutí krokodýl! No hej efekty luxusní, až překvapivé co z toho všeho vysekali. Jednoduchý příběh jako jednohubka, který vás nebude nudit od první až do poslední minutky. Dwayne je prostě borec, akorát kromě rychle a zběsile... skoro v každých fantasy/akčních hrdinských filmech se dopustí nějakého epického momentu, jako se tomu stalo i zde. Ano mluvím o souboji titánů s Dwaynem, který má granátomet v ruce a jde pomáhat svému opičímu kamarádovi, který má zhruba do 15 metrů, proti obludě která má zhruba 30 metrů :D. Epic fail ale dobré to bylo !

Ochránci (2017)

Silné kafe, očekával jsem po lehce průměrném až podprůměrném filmu (Mafija) zlepšení od Sarika... No ale jedná se o přesný opak. Směřujeme skoro na stupeň C a medvěda alias videohra, která se jaksi omylem zapletla do tohoto filmu. Mám pokračovat s dějem, postavami (jejich absurdně dementně stupidního chování ) a laciné triky... ? Pokud se snažili kopírovat avengers tak snaha se cení, ale tohle byla spíš fraška.

Tiché místo (2018)

Opravdu tiché místo, dávejte si pozor ať vám neupadne špendlík... Jinak si to pro vás doběhne.

Adžin (2017)

CGI efekty zpracované poměrně slušně, v případě soubojů 1vs1 zajímavě provedené a hudba k tomu zvolená... prostě Japonci! Dokáží mile překvapit výběrem od všeho. Nejvtipnější a možná i nejoriginálnějším nápadem bylo zabij a znovu se oživíš, takže vlastně nekonečný koloběh, který se dá zakončit pouze uspáním nebo úplným zmražením a rozpuštěním těla. Akce zde bylo víc než dost.

Black Panther (2018)

Absolutně zbytečný film a to nemusím být ani rasista. Jaký měl smysl tohohle filmu ? V porovnání s Thorem, Strážcema, Captain America ? Ubohé, nudné, dějově oddechové, bojovky nestáli ani za řeč, pokud k nějakým došlo (k závěru filmu) tak to bylo stejně téměř sesekané, koneckonců bojovalo pár desítek proti pár desítkám, spíš taková společenská akce. Koneckonců i ten boj byl úplně k ničemu...Celý film postrádal smysl a to mi nikdo nevyvrátí bohužel. Pokud zde hledáte nějaké parádní boje, efekty, napětí, akci... Pusťte si raději něco jiného z dílny Marvelu.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Kombinace všeho druhu, i přesto bych od takového velikána jako Stevena Spielberga čekal trošku promyšlenější a zpracovanější závěr. Tady se fantazii meze nekladou, tak proč to neobohatit nějakými velkými bitvami, případně natáhnout děj aspoň o 30minut. Pokud bude pokračování nezlobil bych se, otázkou je v čem by to spočívalo. Olivia Cook je pěkným zpestřením.

Avengers: Infinity War (2018)

Méně akce, méně vtipů (nebýt Strážců galaxie tak se jedná skoro o vážný místy až dramatický film). Efekty povedené, 3D provedení absolutně o ničem a zbytečné. Poprvé se dočkáme umírání náhodných hrdinů a zlo sice úplně nezvítězí, ale nechá otevřený konec. Záporáci byli kvalitně zpracovaní a jejich souboje víc než ucházející. Film byl přerozdělen do 3 menších fází, kde každá skupina hrdinů konala svůj úkol důležitý k záchraně vesmíru.

Kazišuci (2018)

John Cena zachraňovatel celého filmu, nebýt jeho stupidit + pár nechutností od děcek všech 3 rodičů, tak se jedná o absolutně nepovedené prci prci prcičky. Pár hluchých a klišé míst zkazí celou atmosféru. První polovina 30%, druhá polovina po rozjezdu 70%, velká škoda při výběru herců.