• Fantasy

Terrifier (2017)

Tak bych řekl, že Damien Leone je jedním z nástupců Gore, nechuťáren a vraždících psychomaniaků. Oblek klauna působí srandovně, nenechte se ale zmást... jakmile vytáhne své nářadí ze svého pytle, začne pilně a tvrdě dřít na rozřezávání těla vejpůl, uřezávání hlavy, vykuchávání hlavy (ve stylu Halloweenské dýně se svíčkou), když dostane chuť tak dojde i na stahování kůže s kterou si bude hrát na svém těle a tentokrát nechybí ani zbraň, což mě překvapilo v tomto filmu nejvíc. (Ptáte se proč ? Já si pokládám stejnou otázku, pokud je někdo tak jako tak nesmrtelný, k čemu vůbec používat zbraň ? )

Veronika (2017)

Paco Plaza a jeho slabší méně povedený a zdařilý kousek. Pokud čekáte brutální nářez 4dílného filmu Rec, tak se bohužel nedočkáte. Přitom Ticho, tma, osamělý byt.. to všechno mohlo hrát na divákovo duchařské choutky, ale nevyužilo se prakticky nic.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Po 3tím celkem vydařeném díle, už se dál netěším a doufám, že se žádného dílu nedočkáme. Jedno velké zklamání, bez pořádné duchařské atmosféry.

Karpar ukredthachon (2017)

Raid ala provedení Kambodža. Prostě kdo může, ten jde bojovat, ženy, muži, policajti. Co najdeš to vem a jdeme se řezat uprostřed vězenské nemocnice po dobu 70min. Děj není potřeba hledat a nudit se už vůbec nebudete.

Singwa hamkke (2017)

Dejte si pohodovou, relaxační fantasy odpočinkovou jízdu (pořád se něco děje). Vymyšlený svět plný různých celkem dobře vizuálně zpracovaných démonů, potvor a všeho možného.

Nádech pro lásku (2017)

Od počátku až do konce se film táhne v ponurém a smutném tichu. Andrew dokázal zapůsobit opravdu realisticky a díky scénáři se vyvaroval snad všech hloupých řečí i pokusů zpříjemnit život, když to doopravdy nejde. Jsou zde opravdu téžké momenty/chvíle, které dokáží smutně zasáhnout a člověka i rozbrečet. Téma je dost originální oproti všem různým zamilovaným filmům se sladkým Happy endem, kterého se zde určitě nedočkáte. Pokud jste citově založení, tak nedělejte stejnou chybu jako já a radši film ani nepouštějte. Vlastně už na začátku se dozvíte co očekávat v závěru, ale jak se říká nic se nemá vzdávat a bojovat až do úplného konce, dokud to jde. Příběh je založený na opravdových událostech, které se dozvíte na konci. I přes veškeré ochrnutí, odkázáni na vozík/křeslo s respirátorem, přes tohle všechno se chcete pokusit zachránit život spousty jiným, nebo jim ho alespoň zpříjemnit svým vlastním vynálezem a návodem jak žít. Claire přidala svůj šarm, ochotu, ohleduplnost se starat...řekněme si, kdo by dokázal v dnešní době takový být ?

Mugen no džúnin (2017)

Tak se mu zase něco povedlo ! Nerozumím sice moc žánru Historický, proč je zde použito ale budiž. Děj spočívá jak jinak než v klasické krvelačné pomstě. Možná nečekaným zvratem a nepochopitelným myšlením Rin, se konec stává spojením sil Vraha + nesmrtelného Mandžiho proti 100kám bojovníků. Dočkáme se zde ale správně vykonané pomsty i vtipného závěru. Krve je tu dostatek, občas nějaká ta ruka, tělo a různé části, které za sebou zanechával Mandži. Přesto, že se Rin snaží hrát chudinku a proměnit v pomstychtivou vražedkyni, její chování k tomu prostě nesedí. Celkem škoda, že nevyužila proti svým nepřátelům za celou dobu, co se učila s mečem svůj talent a neukázala své dovednosti. Tiché prostředí, plné surové a nadupané akce.

Thor: Ragnarok (2017)

Led Zeppelin - Immigrant song, výýýborná, pro mě až nečekaná volbička (neposlouchám je). Co zde můžete najít ? Hlášky, hlášky, vtip, humor a zase hlášky ! Tentokrát se ale dočkáme i celkem několika vydařených akcí, které díky tomu vygradují v 3 a ten nejlepší díl doposud. Taika Waititi, v cellku (pro mě) nic neříkající režisér, tohle zvládnul opravdu elegantně. Scénáristi chtěli bavit člověka od začátku až do konce a dařilo se. CGI efekty stejně jako u předchozích dílů na výbornou.

Hora mezi námi (2017)

Krásně zpracovaný film, který vytváří místy až mrazivý pohled na skutečnost, že jste někde samotní uvíznuli uprostřed zasněžených hor po pádu letadlem. Dějově nic až tak neočekávaného, co jiného taky dělat za takovéhle situace než se zaměřit na vzájemné vztahy muže a ženy, jejich postoje, odhodlání přežít a to všechno v kombinaci se zamilováním i láskou. Prostředí kanadských hor působí opravdu krásně, i když to určitě představovalo spousty rizik kolem lavin a mrazu. Místy dokáže film dost působit na city diváka, který to nebude mít lehké. Další dobrá věc, která byla zpestřením, byl psí přítel zesnulého pilota, který s nimi putoval až na samý konec. Závěr už naznačoval, že by to nemuselo mít až takový happy end, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Muzika od Zayn, která běžela až v závěrečných titulkách, mohla být použita už před koncem, když se zamilovaní Winslet a Idris rozběhli k sobě zpátky. Dlouho jsem nic z takového prostředí neviděl, herci to sehráli dojemně.

Projekt X (2012)

Doporučuju prodlouženou verzi bez cenzury. Občas je třeba se trošku odreagovat od okolního světa a na vše zapomenout. Tahle párty k tomu přidává ještě narozeninovou oslavu a je se na co těšit ! Dějová linie toho filmu působila dost reálně (nic co by se nejspíš nedalo zažít v dnešní době). Jinak palec nahoru se sjetým týpkem na heroinu s plamenometem v ruce, to byla třešnička na dortu :D