• Fantasy

Avengers: Endgame (2019)

Že zrovna závěrečnému dílu budu dávat 3 hvězdy.... Pokles a slabota. Kde jsou ty vtipné hlášky jako v předchozích dílech ? No a to nejdůležitější, kde je originální promyšlený děj ? Sám sebe jsem se ptal o čem, že to asi může být 3 hodiny... No všechno co dříve proběhlo vmáčkneme do jednoho děje, uděláme návrat v čase zpět a vyděláme dalších pár milionů. Cíl 100% splněn, očekávání bohužel ne. To jediné co se opět nedá vytknout jsou efekty a souboje, ale ten děj od té doby co se vrátí v čase tak trošku kazí napětí co očekávat od filmu dál.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Je to jenom noční ale dějově pěkně promakaná hra. Napětí, sem tam akce spojená s vraždami. Čistý horor to ale úplně není a na diváka ani tak nemůže působit. Lekačky zde nejsou, morbidní vraždy a gore také ne. Každopádně solidní pokračování s celkem propracovaným dějem, který v závěru opravdu překvapí.

Smrtelné stroje (2018)

Film pojednává o ničem, děj je také o ničem. Takže kdo má rád oddechovky - fantasy a akční bitvy s CGI efekty , určitě si přijde aspoň v něčem na své.

After: Polibek (2019) odpad!

Scénář a děj filmu... tak to prostě stojí za to, tohle musíte vidět! Existuje spousta amerických romantických zamilovaných filmů, ale tohle překonalo všechny. Vtipné je, že tu čtu a i v realitě jsem se setkal s očekáváním, že film bude napůl 50 odstínů šedi a stmívání. To je naprostá urážka pro mě špatného a smutně cenzurovaného 50 odstínů šedi, protože v After by nejradši useknuli i líbání... a srovnání se stmíváním ? Ukázky naznačují, že ten harding by mohl být jiná existence, nenechte se zmást realita je taková, že se jedná o úplně obyčejného člověka, takže nějaké fantasy a napětí zde opravdu nehledejte. Nevím kdo měl větší krámy, jestli Tessa nebo Harding ? Chování skoro jako u náctiletých dětí, koneckonců tohle šílenství bylo asi jen pro náctileté.

Halloween (2018)

Starý dobrý Michael bohužel zůstal v 80 letech a navždy zůstane. Věřil jsem, že díky dnešním možnostem a počítačové technice se z toho udělá něco víc. Výsledek ? Působilo to spíš jako umělá fraška. Michael už nepůsobí tak děsivě, chodí spíš jak obyčejný člověk na ulici. Nejde z něho strach, ztrácí to celkový dojem na strašidelnější atmosféře. Obzvlášť, když se použije hudba jen na začátku a na konci (pokud mi neunikla ta oblíbená znělka ve flmu). Vražd tu sice bylo dost, ale opravdu hodně zjednodušených. Kreativita, fantazie a peníze zůstali stranou. Scénář se sice povedl , naopak i překvapil co se týká promyšlených pastí na Michaela, ale to bylo asi tak všechno. Můj první oblíbený horor co jsem kdy viděl jako malý. Bohužel tohle provedení už nevrátí staré časy.

Monster Party (2018)

Taková trochu surová, reálná i trochu krvavější podívaná, která určitě nezklame milovníky psychopatů. Ti jsou myšlenkama v jiné dimenzi a překvapivě se zde nekonají žádné stupidní ani hysterické situace/okamžiky. Naopak téměř všichni odpadají jeden po jednom, až mě místy překvapila ta surovost a bezohlednost vůči některým postavám. Každopádně konec si zaslouží potlesk, co všechno se člověk naučí v životě ? Podívejte se sami.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Tohle není Jurský svět, ale svět lidí. Neočekávané zklamání, které přišlo po prvních cca 30-40minutách, kdy jsme se dočkali Zániku říše a od té doby, si můžete o celém Jurském Parku i světě dinosaurů nechat zdát. Nicméně kombinace lidí a dinosaurů na závěr filmu může působit jako zajímavým lákadlem pro další díl, otázkou je kdo se ho chopí a jaké bude dějové provedení, jelikož CGI efekty jsou zde samozřejmostí.

Noční hra (2018)

Bláznivá dovolená skvělá, Šéfové na zabití ještě lepší pecky, ale tohle ? Průměrný film, který sem tam vyplodí nějaký ten vtip, ale čím víc se snaží děj filmu zamotat, tim hůř to dopadá.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Dalo by se říct, že tohle bylo skoro nejlepší vyvrcholení 3dílného filmu, který nepostrádá na hláškách, vtipných scénách a hlavně originalitě v rámci školy! Pecka, umíral jsem smíchy... co víc si přát ?

Deadpool 2 (2018)

Skutečně, bylo to lepší jak dějově, tak méně trapnýma hláškama dokonce i ten konec mě dojal... Tedy pokud by si scénáristi neudělali úplně ze všeho pr*el.