odpad! (2013) (amatérský film)

8 minutové nic, které pobaví asi jenom samotné tvůrce a pár podobně "disponovaných" jedinců... Od odpadu! dělí odpad! jenom to, že jsem měl tu "čest" zhlédnout těsně před ním jiný průjem z Pionýrů hororu, a to byla dost silná konkurence...

Temný případ (2014) (seriál)

1. Série - Poprvé všemi adorovaná HBO překračuje svůj stín i pro mě. Téměř transcendentální zážitek při kterém se mi tajil dech a dal jsem ho téměř na jeden zátah... Téměř jen proto, že poslední díl ještě nebyl "venku".... Na tomhle seriálu prostě není nic, co by se dalo vytknout, naopak ve všech svých složkách je o dvě patra výš, než veškerá konkurence. Ať už díky hudbě, castingu z hereckého Olympu, režii, kameře... 2. Série - Co naplat, masterpiece kterým byla první série zůstává nepřekonán. Opět se podařilo sehnat skvělé herce, Kitsch jim sice trochu nestačí, ale seriálový nadprůměr i tak odvádí. Vince Vaughn mě velmi příjemně překvapil, nebyl vůbec na pěst jako ve svých komediálních rolích - dramatická poloha mu sedí a probouzí se v něm skutečný herec. Jinak je to místy zbytečně zamotané a seriálu jako celku to škodí. Třeba tuto zamotanost po druhé projekci přehodnotím, kdo ví.... Škoda je také to, že se seriál rozjíždí dost pomalu a ty správné grády začíná mít až v polovině série. Finále je pak napínavým a hodně stylovým bonbónkem na závěr. Jinak ale druhá sezóna True detective naprosto jasně demonstruje nesmyslnost hodnocení seriálů na čsfd - úhrně a ne po sériích. Fix that shit. Zatím nechávám z úcty k první sérii plné hodnocení, druhá série je objektivně na 4*. Update: Stejně jako jsem si zde před rokem stěžoval, musím na tomto místě dnes pochválit čsfd, že začala s rozdělováním seriálů na série a dokonce i díly. Tento seriál je totiž zářným příkladem, že by to tak mělo být, a že hodnocení seriálů (zvláště tohoto typu) jako celků je značně zavádějící.

Uzavřený kruh (2013)

Politický thriller, který není ve výsledku zas tak špatný, ale doplácí na hodně pomalý rozjezd. Filmu budiž ke cti nehollywoodský konec, ale jinak je to vcelku rutina se slušnými hereckými výkony.

Mike a Molly (2010) (seriál) odpad!

Možná mi něco uniká, viděl jsem jenom jeden díl, ale byla to snad ta největší sitcomová křeč, kterou jsem kdy viděl. Když přičtu dva nesympatické tlusťochy v hlavních rolích, mám o tomto odpadu! celkem jasno.

Carrie (2013)

Co s tebou Carrie? Dost pomalý rozjezd, ale o to intenzivnější vyvrcholení. Koukalo se na to vcelku dobře, to jo... Ale je to předvídatelný až běda a samotná zápletka není nic moc originálního. Z Moretzky roste dobrá herečka a proti jejímu výkonu absolutně nic nenamítám. Stejně tak Julianne Moore. A i zbytek ušel. Ale takových filmů dneska je, a Carrie bohužel nepřinesla nic moc navíc. Prostě průměr na jedno zhlédnutí.

Big Hit (1998)

Late nineties - ideální doba tak trochu sentimentálně zavzpomínat, co nám ta filmová devadesátá léta přinesla a náležitě to zparodovat. Chviličku mi trvalo než jsem se naladil na vlnu filmu, ale za chvíli to přišlo a pak už jsem se vezl až do konce. Střízlivá stopáž, úchylný postavy a tuny nadhledu a humoru i spousta WTF scén - docela se divím, že toto dílko není známější a "kultovnější" - atributy na to má.

Konzultant (2013)

To se takhle sejde renomovaný režisér, herecká elita současnosti a scénář od jednoho z nejuznávanějších současných amerických autorů. A co z toho ve finále vznikne? Podivný film, který se neustále utápí v mnohdy naprosto povrchních a zbytečných dialozích, místo toho, aby alespoň částečně vysvětlil pozadí celého obchodu a jednotlivé role všech zúčastněných. Akční scény - kterých je jako šafránu - jsou fakt dobrý, a o to víc mrzí, že je jich tak málo (skvělá typicky McCarthyovská "westernová" přestřelka na silnici). Atmosféra bezvýchodnosti a zoufalství na konci je taky výborná. Ale co z toho, když to jako celek působí hrozně nedotaženě a do sebe zahleděně... Ukázkový příklad promarněné šance. 53%

Oldboy (2013)

Skvělá kamera, režie a démonicky dobrý Brolin, Samuel L. Jackson který tradičně září všude, kde se objeví a dokonale vyšinutý Sharlto Copley. Stejně jako originál, má i tato verze scény, které aspirují na to, stát se kultovními. V mnoha ohledech dokonce tento remake/adaptace překonává originál a troufnu si tvrdit, že spoustě "neasijatů" bude tato verze bližší. Tak se nenechte odradit modrou barvou a nízkým hodnocením a šup do kina!

Útok na Wall Street (2013)

Přes dvě třetiny je film obyčejnou levnou sociální agitkou, reflektující nedávné ekonomické události. A navzdory tomu, že má film v názvu na prvním místě slovo assault, se ho dočkáme až v úplném závěru a navíc není ani moc ve velkém stylu. Kdyby to Uwe pojal víc jako Rampage, tak by potěšil určitě víc diváků. Hudba mi taky celkem lezla na nervy, no a naivní twist na konci snad ani netřeba komentovat... Vyložená tortura to nebyla, na druhou stranu by se vůbec nic nestalo, kdybych tohle béčko vynechal.

Divošky (2013) (pořad) odpad!

No to je zase nápad! Jako by nestačilo, že se každej pologramotnej retard co má doma internety a telefon s foťákem může exhibovat dle libosti na YouTube, oni z tohohle zhoubnýho trendu udělaj ještě regulérní TV relaci! A ten moderátorskej frikulín s hlasem vychlastanýho tuberáka, to je opravdový objev roku. No, stačí se podívat do jeho filmografie...