• Mysteriózní

Děti noci (2008)

Dobré když člověk neočekává nic převratného od české kinematografie, pokud se tento dá nazývat kinematografií. Spíše bych to nazvala sociální sondou do životů dnešní mladé generace. Cynická Ofka nehledí na život přes růžové brýle ani ho nemaluje černým uhlem, zkrátka celkem pravdivá reflexe aktuální omladiny. Martha Issová má prakticky roli příslušící jejímu potenciálu, avšak Jiří Mádl ji přesto mírně předčil.

Interstate 60 (2002)

Přítomnost Boba Galea je patrná nejen díky přizvání M. J. Foxe a Ch. Lloyda, atmosféra (zde více mystična) opět může nabídnout dobrodružnou výpravu, důvtipného hrdinu, bláznivého hejska na pozadí /popředí (ačkoli Dr. Brown je jen jeden). Gary Oldman jako potutelně usmívající se "kouzelný dědeček", resp. postava dosud nezmedializovaná, tudíž pro většinu američanů neznámá (místní reklamní byznys pozaspal). Po celkové stránce se jedná o zajímavou výpravu, ale nic hlubokého nebo poučného to naštěstí není, ryze nenuceně pobaví a jede dál.

Modrý samet (1986)

Pravděpodobně jeden z explicitnějších Lynchovin, které je možno vidět. Vcelku jasně přímočarý příběh pod taktovkou Angela Badalamentiho, jehož hudba je tak tajemně jemná a mrazivá zároveň. A samozřejmě ta lynchovská "creepy atmosphere" je vyloženě nakažlivá. Nicméně jsou tu nějaká ta ale, která odměňuji třemi (avšak zaslouženými) hvězdičkami. Herci bez větších výtek, jenže celek na mě nezafungoval více než průměrně.

Výstřední muž (1921)

Svěží přednes polo-grotesky z roku 1921 nepůsobí vůbec zatuchle, ani po tolika letech. Pomatený vynálezce snažíc se získat srdce své sousedky tím, že obstará přízeň tří investorů, jenže nic není v lásce jednoduché, proto se setkáváme s eskapádami rychlých pohybů a o to více je to komické sledovat nastalé konfrontace dob minulých.

Dům snů (2011)

Snímek se tváří jako duchařské médium mezi klasickou realitou a záhrobním koutem - ale jen několik desítek minut a následně příběh sklouzává k nejasnému směsnému toku událostí, které nabírají spád díky přesvědčivosti hlavní "zlaté trojice" Watts-Craig-Weisz. Jinak nelze přehlédnost mdlost námětu, potažmo i scénáře, a tudíž predikce v úpadek do dějin filmů s vyčpělým kouzlem je tady velmi nasnadě. Tím, že celé to snažení tíhne k dnes již dost okoukané duchařsko-amnézní masce si vlastně ubližuje nejvíce, protože v rámci hereckého potenciálu se z toho bývalo dalo vykřesat o mnoho více než jen průměrný vývar.

Wanted (2008)

Realitu v tomhle filmu nehledat. Ani jsem jí hledat nehodlala, to bych si bývala mohla pustit dokument na ČT2. Ale bleskem hodnoceno: Wanted je opravdu přestřelené - doslova, a ty kulky letící šejdrem byly víceméně k popukání. Zachraňuje to hlavně James McAvoy, kvůli němuž jsem zkousla 110 minut této fantasmagorie, která je alespoň lehce nadprůměrně vtipná. Co se týče jeho filmového protějšku v kůži Angeliny Jolie, sice má zajetou vizáž vhodnou do akčních filmů, sledovat ale její (dnes již) kostnaté pozadí létat ve větru je docela na pováženou, taková fyzická zátěž = Jolie v mdlobách; čistě osobní pozn.: i ty její kolagenové (oprava, všichni víme, že jsou pravé) rty nějak splaskly. Každopádně její role mě bohužel silně iritovala. Snímek nesl na svých ramenou McAvoy.

Čarodějky (1998) (seriál)

Tady se sáček s čajem louhoval příliš dlouho... 8 sezón je na nejednoho jedince přespříliš, do této skupiny se řadím i já. Z nostalgie hodnotím průměrně, bohužel to neodráží skutečnost, že se seriál postupem času propadal do hlubin omýlaného materiálu a scénaristi začali trpět jakýmsi kolovrátkovým syndromem, jelikož si jednotlivé díly byly až nápadně podobné, tj. na jedno brdo.

Knight Rider - Legenda se vrací (2008) (seriál)

Kýčovitý americký patos nezná hranic a vyplodil remake už tak křečovitého seriálu s kudrnatým neherecem, který následovně odplul chytat bronz coby nejslavnější plavčík seriálových vod. Stačilo mi pár dílů, na které se ani nedalo plně soustředit jak pateticky vyznívaly a navíc postavy mi byly silně nesympatické. PS. do odpadu nehážu snad jen díky faktu soucítění nevytvořit další řadu.

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Viděno v dabované verzi a věta: "Umíte česky?!" mě opravdu hodně pobavila, ač se k příběhu vůbec nevztahuje, vskutku doslovně překládali - velkorysé dabingové studio. Ohledně filmu samotného bych neměla mnoho výhrad, jedná se o rodinnou komedii, a to Mrs. Doubtfire skutečně je. Navíc Robin Williams je dost ve formě (resp. ve dvou formách) a oprávněně je mužem mnoha rolí - malé velké, tlusté tenké, klaďák záporák, zkrátka toto mu sedlo, zase.

Glee (2009) (seriál)

Největším (a pro mě jediným) zajímavým artiklem je postava tělocvikářky, všechno ostatní na mě dýchá až moc popkulturně.