Iron Man 3 (2013)

Dobrý film, všechno odsejpalo jak mělo, Downey pořád baví, Paltrow ukázala že není žádné ořezávátko, Guy Pearce je správně slizkej a Kingsleyoho Mandarin... to se ani nedá popsat :-)) Nesednul jsem si z toho na zadek tak jako u Avengerů, ale je to dobře odvedená práce.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Úvodní seminář je skvělý, hra celkem ušla ale zdála se mi taková zmatená, ovšem závěrečná pointa najednou vše objasnila a celý předchozí děj postavila na hlavu. Příjemná zábava.

Rebelka (2012)

Příjemný animáč, který dokáže navodit příjemnou atmosféru. Žadný složitý nebo originální děj, ale v tomhle případě to nevadí. Já jsem se bavil a to je nejdůležitější.

Papíry (2012)

Jednoduché, originální, vtipné, romantické, sympatické. Asi nejlepší krátký animovaný film, jaký jsem kdy viděl.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ani před tím, ani potom jsem nic takového neviděl. Tohle je prostě Tarantino a to znamená: černý humor, švihle natahované dialogy, hlášky a děj vyprávěný na přeskáčku. To musíte vidět.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

V době kdy Společenstvo promítaly v kinech jsem neměl ponětí o co, se jedná. Z ukázek v televizi jsem pochopil, že jde o nějakého človíčka a prsten, ale vůbec jsem se o to nezajímal, protože v té době začala Pottermánie a já se zajímal jen o brýlatého chlapce s jizvou na čele a nic jiného mě pro mě nemělo význam. Teprve postupem času, jsem se na Společenstvo a další dva díly podíval. Ani tehdy jsem něměl pocit, že se dívám na něco výjimečného. Ovšem čím častěji jsem se na PP díval, tím jsem se ty filmy zamiloval a oblíbil. Následně jsem začal číst knihy samotného Tolkiena (začal jsem PP, pokračoval jsem Hobitem a Silmarillionem atd.), Nyní se považuji za fanouška jak Tolkienových knih, tak samotných filmů. Abych se, ale vrátil ke Společenstvu a řekl svůj názor. Film začíná prologem (vyprávěným krásným hlasem elfky Galadriel), který popisuje vznik Prstenu, Temného pána Saurona, poslední spojenectví atd.) Už v tomto začátku je cítit obrovská síla a hloubka Tolkienova světa. Následně se ve filmu zobrazují scény, bez kterých bych si dnes už nemohl PP představit (hobiti, Gandalf, Sarumanova zrada, Roklinka, Morie), film podle mě vrcholí scénou na můstku v Khazad Dum. A konečně dojde k rozdělení Společenstva a osudů jeho členů. Abych to zkusil k něčemu přirovnat, film je velká jízda na horské dráze, pokaždé když už si myslíte, že to nejlepší jste viděli, tak vás Peter Jackson něčím překvapí. Velký úspěch tohoto filmu, je také v kráse Nového Zélandu a jeho přírody kde se natáčelo. Je vidět, že filmaři a herci si byly velmi vědomi toho, co mají před sebou, a uchopili látku velmi citlivě. Děkuji tomuto filmu, že mi ukázal svět, který sem do té doby neviděl a jemuž se asi nic nedokáže vyrovnat.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Film o teroristech, únosu letadla a hrdinných amerických vojácích, kteří mu mají zabránit - to vše natočené pět let před 11. zářím. Obsazení: Steven Seagel (pro něj v nezvykle úsporné akční roli), Kurt Russell jako statečný analytik s pár základy létání (to se vždycky hodí) a Hercule "David Suchet" Poirot. Tomu se prostě nedá odolat. Vždy když to vidím, tak si říkám... "Jo, to byly filmy. To už by dneska nikdo nenatočil."

Slavnosti sněženek (1983)

Krásný film, s lehce smutnou poetikou, na který se vždy rád podívám. Spousta vtipných a památných scén. Rudolf Hrušinský ve skvělé roli (nejenom on ale i další skvělí herci). Ten film je prostě po všech stránkách dokonalý. „Jak by tady bylo krásně, kdybych tady nebyl já.“

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Na Hobita jsem těšil asi dva roky a už dlouho jsem měl datum premiéry zapsané v kalendáři. Když jsem seděl v kině a na plátně se objevil název filmu a začala hrát hudba, tak na tváři se mi objevil trošku přihlouplý úsměv. Vzhledem k tomu, že sem četl předlohu, věděl jsem, co mám očekávat a to se také splnilo. Rozhodně mi nevadí odlehčené pojetí filmu a velké množství vtipů a komických situací, když už samotná předloha je svým stylem zaměřená spíše na děti. Je podle mě také hloupost porovnávat Pána prstenů a Hobita, protože i přes spojitosti se jedná o dvě rozdílné věci. Atmosféra fantasy světa se od Pána prstenů nezměnila, Peter Jackson zkrátka ví jak na věc. Nový Zéland je stále krásná země, a asi nikde na světě neexistuje lepší kulisa pro Středozem. Charakterní hrdinové v čele s Bilbem, Thorinem a dalšími trpaslíky jsou skvělí (vybrání jejich představitelů nemohlo být lepší). Kapitolou samou za sebe je Gandalf (i když na jeho představiteli je vidět nejvíce těch 10 let, které uplynuly od Pána prstenů, holt stáří si nevybírá), který podává skvělý výkon. Jediné co mi trochu vadilo, byli skřeti. Nevím, proč byly v drtivé většině případů vytvořené počítačem, myslím, že kdyby byly skřeti hráni namaskovanými herci, jako je to v Pánovi prstenů (dodneška to považuji za skvělou maskérskou práci), výsledek by byl mnohem lepší. I přes vysokou úroveň triků, je stále poznat na první pohled, který skřet je vytvořený počítačem a který zahraný namaskovaným hercem. Problém by někomu mohla činit délka filmu a jeho zdánlivá nezáživnost, kdy se např. první hodinu skoro nic neděje, a trpaslíci pořád sedí u Bilba v noře, ale mně to nevadilo, protože sem věděl, že všechno má a bude mít svůj smysl v dalším ději. Nakonec jsem na filmu byl (výjimečně) dvakrát a přesvědčil jsem se, že to je skvělý film. Pro fanoušky Tolkiena povinnost, pro ostatní také, když filmu dají šanci.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Průměrnej akční sci-fi film na jedno zkouknutí a zapomenutí. První půlka je mnohem lepší, bohužel ve chvíli kdy se objeví vetřelci, vznikne z toho podivný mišmaš. Kdyby natočili místo tohohle western, výsledek by byl podstatně lepší. Radši bych se díval na naštvaného Daniela Craiga v klobouku a s pistolí v ruce než na tohle.