Probudím se včera (2012)

Celkem příjemná komedie, nečekal jsem od toho nic a byl jsem příjemně překvapen.

Bídníci (2012)

Muzikály zrovna nevyhledávám, a tak jsem k Bídníkům přistupoval opatrně. Na začátku mě zarazilo, že takřka každá pronesená věta je zpívaná. Ovšem byl jsem dost překvapen, po několika minutách si člověk na to zvykne a nechá se unášet skvělou hudbou. Všem hercům jejich role sedli, nejvíce vyniká Russell Crowe. Při sledování jsem opravdu měl pocit, že sedím v divadle a sleduju herce na jevišti. I když film trvá 157 minut, subjektivně jsem měl pocit že to jsou snad 4 hodiny, což neberu jako nedostatek, ale jako nutnou vlastnost ke předvedení ne zrovna lehkého děje. Jde přeci o velký příběh lásky, odpuštění, svobody atd. Sice jsem se chvílemi nudil a toho patosu mohlo být méně, ale z výsledného dojmu jsem nadšen.

Kick-Ass 2 (2013)

Film příběhem a stylem vyprávění navazuje tam kde první film skončil. Takže samozřejmostí je nekorektní humor, brutální akce a hlášky. I když film nemá onen efekt "toho prvního" jako první díl, i tak je to skvělá zábava. Jim Carrey si svého Plukovníka užívá a je radost se na něj dívat. Sledovat souboj Kick-Asse s Mother Fuckerem, je pak stejně strhující jako souboj Batmana s Jokerem (ale jiným způsobem).

Revival (2013)

Příjemná komedie o tom jak se skupina čtyř starých rockeru znovu dává dohromady svojí kapelu v 21. stol. Herci si opravdu sedli, a dokážu si představit, že ta skupina existuje i ve skutečnosti. Kadence vtipů je ovšem nevyvážená, takže když přijde dobrý vtip, je někdy zmateným střihem příliš rychle odsunut do pozadí. Takže jsem chvílemi měl problém sledovat a vychutnat si všechny vtípky, narážky apod.

Vikingové (2013) (seriál)

Od seriálu jsem nic nečekal, ale už po prvním díle, jsem byl uchvácen. Postavy mají charisma, a konečně jim věřím jejich činy. Sice jsem se po celý seriál nerozhodl, jestli je mi postava Ragnara (a zároveň i herec který ho hraje) sympatická, ale je v něm něco živelného, co vás nutí ho sledovat ať už když seká na kusy Angličany nebo intrikuje a snaží se chránit svou rodinu. Ragnar není žádný svatoušek, a dělá i pěkně zlé věci, ovšem vzhledem k tomu v jaké době žije a jaké má nepřátele není se co divit. Proto mu odpustím, i pár těch vyrabovaných klášterů a zabitých zajatců. A ještě musím zmínit úvodní znělku, spolu s hudbou je to velmi dobrá práce.

Wolverine (2013)

Mnohem lepší než Origins. Wolverine znovu budí pořádný respekt a japonské prostředí mu sedne. Ovšem nevím, co je to za divnou módu snímat bitky roztřesenou kamerou, kdy nevíte kdo je kdo a nemůžete si boj pořádně užít. Jinak jsem byl v kině příjemně překvapen. Potitulkovaná scéna dává tušit, že mutanty si ještě užijeme.

Amazing Spider-Man (2012)

Celkem příjemný film, u kterého mi ale pořád připadá poněkud zbytečné když je zfilmována relativně nedávno naprosto stejné téma. Ovšem stále se něco děje, člověk se nenudí, akorát výběr hlavního záporáka v podobě Lizarda, mi připadá jako chyba, (zvlášť jeho digitální podoba).

Okres na severu (1981) (seriál)

Seriál z jiného světa, díky bohu že jsem v tom světě nežil, ta jedna hvězda je za to že se u toho člověk opravdu zasměje...

Star Trek: Film (1979)

Moje první setkání se starými Star Trek. Film na mě působil jako velmi natažená epizoda seriálu, přeci jenom ve filmu jsem čekal větší tempo vyprávění. Svými dlouhými scénami (15 min. prohlídka lodě, 30 min. průlet cizí lodí) mi film připomněl Vesmírnou odysseu, kterou mám rád, ale v tomto žánru sem tyto prvky nečekal a ani přiliš neuvítal. Chuť jsem si spravil na zajímavém konci.

Tísňová linka (2013)

Slušně natočený thriller. Takový mix mezi Dexterem a Mlčením jehňátek. První 3/4 filmu jsem uvažoval o hodnocení ****. Ovšem závěr, který vypadá jak to nejklišovitější co můžete v podobných filmech vidět (hlavní hrdinka se chová strašně hloupě) hodnocení sráží. A neuvěřitelně pitomý závěr nasazuje všemu korunu. První polovina je ovšem i tak velmi dobrá a napínavá.