Riskni to s Polly (2004)

Scénárista filmů s fotrem a jeho zetěm lotrem si tentokrát troufnul i na režii, ale scénář se už tolik nepoved a není z toho nic jiného než ten nejprůměrovatější nejčistčí průměr.

Na ostří nože (1997)

HA, HA, HA - Hopknise a Baldwina honí po Aljašce obří medvěd, tuhle šílenou komedii může myslet vážně leda ten bondovský cvok Tamahori.

Hon na ponorku (1990)

90% sean connery má i s parukou větší charizma než deset jiných akčích hrdinů dohromady, už jenom kvůli němu stojí film za shlédnutí. I když tohle je samozřejmně spíš psychologický thriller než akční film...

Jurský park (1993)

Dinosauáři se opravdu povedli, jsou skvěle "nakreslení," ale film je jen sbírkou otřepaných klišé, žádná zajímavá obsažná myšlenka. Pan scénárista si jenom mockrtá přečet Ostrov doktora Moreau. I když vypnu mozek a nepřemýšlim u toho, stejně je to nuda. Ty tři hvězdičky jsou za úžasné efekty.

Svět zítřka (2004)

70% Moc pěkná vizuální retro stylizace. příběh má docela spád a dobře se na něj kouká, jenom jsem se těšil na Totenkopfa, čekal jsem nějaké monstrum nebo něco podobného hrůzostrašného, jak to vypadalo ze začátku při té temné atmosféře a ono nic...jinak jsem stále nepochopil, jak se ta hnusná Gwyneth bez trochy talentu mohla propracovat k těm miliónovým honorářům.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Allenův humor moc nemusím, ale poslední povídka o ejakulaci (byť jsem čekal dotažení do nějakého pořádně absurního konce, třeba jak woody dobývá vajíčko) a předposlední parodie na Frankensteina s obřím ňadrem mě docela rozesmály a přišly mi nápadité, u zbytku jsme se ovšem už téměř nezasmál, humor mi přišel spíš trapný. Škoda, že je film tak nevyrovnaný, můj oblíbenec Gene Wilder v roli doktora zamilovaného do ovce mě hluboce sklamal. Ale hodnotím pozitivně celkový nápad filmu 65%

Fantom opery (2004) odpad!

Smtící nuda s pěknými kostými a neuvěřitelně špatně vybranými herci. Joeli, už se na to filmování fakt vykašli a užívej si penzi! Škoda, že místo muzikálu raději někdo nezfilmoval román, podle krterého muzikál vznik, z toho mohl být vynikající historický horor.

Česká spojka (2002)

50% nevtipný Rock a příliš starý Hopkins, rutina, šeď, obvyklá klišé a další štěk marka vašuta:)

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Svižná akce střihnutá trochou agitace a nepovedené psychologie. Docela dobře se na to kouká, příběh je zajímavý (zločinec slíbí sto miliónů tomu, kdo mu pomůže z vězení), ale horší už je provední jednotlivých akčních scén, obzvlášť finální souboj je totálně slabý a v té tmě a špatném nasnímání z něj nic nemáte. Vykreslení postav se moc nepovedlo, vtipné hlášky taky ne, ale potěší dobré obsazení v čele se sympatický Colinem a drsňáckým velitelem jednotky Jacksonem.