Sophiina volba (1982)

Tak už jsem tu velkou legendu konečně viděla a docela mě to zklamalo. Streepová byla jako Sofie skvělá. Kline se mi taky líbil, například dirigentská scéna byla naprosto geniální. Ale neuvěřitelně nesympatický, slizký had Peter MacNicol mi to celé kazil a navíc mám pocit, že tu mimo děj v táboře byla spousta zbytečných keců a nudné omáčky.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Více mě děsilo novější zpracování, ale v téhle původní verzi je odporněji a detailněji vylíčena atmosféra domu. V novém masakru mě mrazilo hlavně ve sklepě, tady je to síla už při vstupu do první místnosti, ale samotné pitevně chybí to správné, hororové feng shui. Moc světla, pár háků, 2 mrazící boxy, stůl a chrochtající, zavalitý kudrnáč. Rodinka maniaků v úspornějším složení jsou větší psychopati. Nejnechutnější byl určitě mumiovitý, krvelačný děda a kudlankovitě se pohybující, postižený bratříček, to byl vážně ukázkový retard. Při scéně, kdy děda pořád dokola upouštěl kladivo, jsem se ale musela smát a nějak se mi vytratila hororová atmosféra. Leatherface mi navíc silně připomínal Richarda Genzera, hlavně v té závěrečné scéně. Strach mi nenahánělo ani jeho chování. Oběti praští, někam je zahodí, dál se s tím moc nemaže a radši běhá maratony s pilou kolem baráku. Těch záběrů na vytřeštěné oči a hysterického řevu je tam na mě až příliš. Remake vede.

Říše slunce (1987)

Válka očima malého, odvážného kluka, který si i v tak těžkých časech dokáže poradit sám. Přesto, že jde o drama, tak v rámci možností působí optimisticky, silně a odhodlaně jako "Život je krásný". Tentokrát se příběh netočí kolem Židů, koncentračního tábora, ani kolem bojujících vojáků, ale je tu vylíčeno přežívání obyčejných lidí v zajateckém táboře. Bale je skvělý herec a filmy, ve kterých je obsazen, jsou zárukou kvality. Bylo zajímavé ho vidět jako dítě a překvapil mě i mladičký Ben Stiller. Bale se mi v roli líbil, přesto to ale nebylo úplně ono. Mohlo to být zčásti nepříliš zdařilým českým dabingem, protože hlas se k chlapci opravdu nehodil. Délka mi například oproti filmu "Lovec jelenů" nevadila a i když byl děj trochu roztahanější, tak jsem nezývala nudou.

28 dní poté (2002)

Rozhodně lepší a o něco nápaditější než 28 týdnů poté, ale zombie a zkázonosný vir už jsou snad větší klišé než "není to tak, jak to vypadá." Už mě to vážně nudí. Hudba dobrá, zbytek až na pár výjimek ohraná písnička s pokusem o zvrat za každou cenu.

Kick-Ass (2010)

Film má skvělý soundtrack, hezkou myšlenku, ale unešená jako ostatní z něj nejsem. Mě tyhle komiksové trháky pro puberťáky moc neberou.

Faunův labyrint (2006)

Ústřední, krásnou melodii znám už dávno, ale až dnes jsem zjistila, že patří k téhle smutné, ale nádherné pohádce. Velmi šikovně byly vyřešeny přechody mezi krutou realitou a vysněným světem. Nezaregistrovala jsem snad jedinou prázdnou chvilku, při níž bych se nudila. Napínavý příběh mě opravdu strhl a u konce jsem řvala jak želva. Masky a triky mi chvílemi braly dech, všechno bylo vypilováno do sebemenšího detailu. Málokdy se mi stává, že při sledování filmu naprosto zapomenu na všechno kolem, prostě se tím vším jen nechám unášet a zdá se mi, že to celé uběhlo hrozně rychle. Naprosto úžasný a dojemný film o životě za války a útěku do světa fantazie.

Braindead - Živí mrtví (1992) odpad!

Mám ráda horory i komedie a v pár vzácných případech se to povede spojit dohromady tak, že z toho nevznikne takovýhle průjem. Naprosto souhlasím s Tomem Riddlem, napsal to přesně tak, jak tuhle blbost vidím já. I mistr tesař se utne a já se za tuhle slátaninu Jacksonovi klanět taky nebudu.

Re-Animátor (1985) odpad!

S rychlodabingem velký kopec srandy! Bez něj nuda, trapas a banda hereckých polen. Vřele doporučuju všem, kdo milují kočky a toporně natočená béčka bez vtipu a pointy!

Zvuky temna (1977)

Horor ani náhodou, spíš taková průměrná, otravně strnulá detektivka s otřesným zvukem a spoustou nekonečně dlouhých, nicneříkajících záběrů. Hudba z doby, kdy film vznikl, je moje srdcovka, ale tady mi opakovaně drásala uši, skutečně to pro mě byly "zvuky temna", jak stojí v názvu. Většinou to bylo jako kdyby sebou opilý pianista praštil o klavír a v nepravidelných intervalech se převaloval, houslista dostal epileptický záchvat a do toho hrál Ross z Přátel na keyboard svoje kosmické skladby. Jediná výjimka byla z kraje filmu, kdy hlavní hrdinka vchází do domu s obětí, tady zase začne hrát hudba jak ze starého porna. Druhá půlka filmu se konečně trochu rozjela a konec mě docela překvapil, ale celkově to byla slabota. Po napětí, nebo strachu ani památky. Připomínalo mi to spíš jeden z milionu dílů "To je vražda napsala", už tam chyběla jen ta vykulená, vyšetřující babizna.

Guru lásky (2008) odpad!

Další trapná debilita s nulovým dějem, chabou zápletkou, laciným a často fekálním pseudo-humorem, hromadou klišé, zbytečných nevtipných vulgarit a sprostě zprzněnou klasikou od Extreme a Stevea Millera. Čím mizernější slátanina se točí, tím krásnější herečky se tam nacpou s nadějí, že to snad ve výsledku nevyzní tak uboze, ale ani Jessica Alba s roztomilou, andělskou tvářičkou to nezachránila. Myerse bych za jeho zoufalé a podbízivé filmy nakopala do zadku i když by nejspíš reagoval jen nějakou další idiotskou hláškou, na jejímž základě by vznikl nový přiblblý film na témata k popukání jako je třeba průjem, hemeroidy, nebo anální sex.