Let číslo 93 (2006)

Tak už jsem zase v menšině - nemám ráda roztřesenou ruční kameru a až na posledních dvacet minut mi film přišel straaaašně nudný. Oceňuji, že ale dokázal ve mně vzbudit naději, že pasažéři přece jenom vyhrají, i když byl výsledek předem známý. Posledních deset sekund před titulkami dokonalých. Celek ale za 3, bohužel.

Ztracená (2001)

Hodně předramatizované teenagerovské drama se skvělou písníčkou při hezké milostné lesbické scéně :-)

Bílá vdova (2000)

Hodně originální scénář se skvělou Brendou Blethyn v hlavní roli (která jinak než skvělá snad ani být neumí...).

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Maličké zklamání...Na vymakaná sparťanská těla se sice hezky kouká, ale jak už podotkla Ajuska, tohle bylo naprosté vítězství formy nad obsahem. Dialogy jsou tak prosté, až jsem se chvílemi styděla. To nejlepší z celého filmu je k vidění už v traileru. Přesto je to lehčí nadprůměr.

Zlomené květiny (2005)

Na mě až přílíš pomalé tempo. Film plný podivných postav, z nichž to u mě na plné čáře vyhrál amatérský soused-detektiv. Naopak musím přiznat, že Bill Murray mi do role playboye Don Juana vůbec nesedl.

Bokovka (2004)

Skvostný kousek - dokonalé od všech zúčastněných herců až po výpravu, kameru, scénář a hudbu. Krásně melancholické a bolestné, nevím, jestli bych to psychicky unesla, kdybych byla muž v krizi středního věku jako hlavní hrdinové :-) Občasná klišé vůbec nevadí, i ten malý happy-end se mi tam hodil. Doporučuju naplno užít jen se sklenkou lahodného vína v ruce!

Nesvatbovi (2005)

Pro mě spíše zklamání. Celé mi to přišlo strašně vykonstruované a moc jsem se nezasmála. Ústřední dvojka je ale velmi sympatická, Rachel McAdams velmi krásná a slizoun Sack opravdu slizký. Ale napodruhé už bych to nezkoukla.

Faunův labyrint (2006)

Poeticky zfilmovaná krutost. Závěrečná scéna vyvolává stejné emoce jako už dnes proslavená věta "This is Neverland... "Fantasy část mi svým výtvarným pojetím připomínala obrazy Hieronymuse Bosche (záhadná postava v podzemí a její ruko-oči). Všechno dokresluje dokonalá hudba. Tenhle film se zkrátka nedá popsat, ten se musí vidět. Jen ať nikoho nenapadne na to jít s dětmi :-)

Dar od Boha (2005)

Skvělý kanadský film o tom, jak nesnadné může být dospívání v rodině s 5 bratry a otcem posedlým hudbou svého mládí, když máte dojem, že jste asi homosexuál a nevíte co s tím :-) komická poloha střídá tragickou jako na drátku, všechno propojuje úžasný soundtrack. Jsou to vlastně takové kanadské Pelíšky.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Prvních 20 minut jsem se tetelila blahem, ale pak už to bohužel nestálo za nic. Brad a Jolie jsou sice sexy, ale to je tak asi všechno.