Hodiny (2002)

Úžasný depresivní film pro osamělé depresivní večery...moje tři nejoblíbenější herečky v jednom filmu + výborný Ed Harris, co chce člověk víc :-) I na podruhé mě to dostalo.

Requiem za sen (2000)

Uz to tu bylo řečeno, ale tenhle film společně se čtenim knížky Děti ze stanice ZOO bych opravdu doporučovala jako účinnou protidrogovou kampaň. Hlavní představitelé byli úžasní, hlavně Ellen Burstyn - a tady bych pochválila i práci maskérů :-) Posledních 20 minut mě jen mrazilo a hoooodně dlouho jsem pak měla o čem přemýšlet.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, co byly kdy vytvořeny. Co postava, to unikát. Co hláška, dneska už kult. Např. Albert nebo Lucy Moron by si klidně zasloužili, aby pro ně někdo vytvořil samotný seriál. I když kvalita občas kolísala (zvláště v druhé sérii), zůstává to pro mě předobrazem dnešních Ztracených, Dexterů i Zoufalých manželek dohromady.

Zběsilost v srdci (1990)

"If you are trully wild at heart, you'll fight for your dreams. Don't turn away from love, Sailor!" Jeden ze srozumitelnějších Lynchových filmů, díky kterému jsem se naučila, jak se řekne anglicky "teplouš" - "fagot" :-)

Match Point - Hra osudu (2005)

Až na několik hlášek o neurozách naprosto netypický allenovský film. Scarlett Johansson a Jonathan Rhys-Meyers byli oba úžasní, ale přesto dávám jen za ***. Scénář mi chvílemi docela skřípal, některé scény byly zbytečně zdlouhavé a nejvíc mě fascinovalo, jak se hlavní hrdinové stále "náhodou" potkávají na ulicích Londýna. A té opery bylo na můj vkus taky až trochu moc :-)

Forrest Gump (1994)

Pro mě osobně nejlepší film všech dob, Tom Hanks podal nepřekonatelný výkon. První slzy už se vždycky koulí, když Forrest nastoupí do autobusu a uvidí poprvé Jenny. Srovnání film/knížka (Winston Groom) – 9/1 – původní knižní Forrest Gump je úplně jiný, mám radši toho filmového :-)

Sophiina volba (1982)

Jeden z nejkrutějších příběhů, které se kdy na filmovém plátně objevily. Dokonalá Meryl Streep, výborně nadabovaná Zlatou Adamovskou. Srovnání film/knížka (William Styron) - 6/4 – film je stravitelnější.