Muriel se vdává (1994)

Výborná tragikomedie v čele s Toni Collette, která v roli obtloustlé a ošklivé Muriel exceluje, stejně jako Rachel Griffiths alias Rhonda.

Lev v zimě (1968)

Bezchybné herecké výkony a dialogy, celou dobu mi připadalo, že koukám na výbornou divadelní hru. Takové filmy se už dnes bohužel netočí.

Návrat Sommersbyho (1993)

Můj oblíbený film z období po skončení občanské války, stejně jako např.Jih proti severu. Naprosto dojemný konec, když při návštěvě ve vězení Jodie Foster říká "Budeš otec, zestárneme spolu, to je přece láska...", prostě lahůdka pro romantiky!

Nevěrná (2002)

Napoprvé se mi to líbilo, podruhé už jsem to ani nedokoukala. Ale jako psychologická studie všech těch zmatků a špatného svědomí, co cítí nevěrná žena, která je vlastně jen znuděná svým vlastním životem, to je dobré.

Pearl Harbor (2001)

Jednu * dávám jen za Joshe Hartnetta, který sice vůbec neumí hrát, ale dobře se na něj kouká :-) a čtyři **** za zbytek. Já mám prostě tyhle směsi akce a romantiky a amerického patriotismu od Baye ráda, dostal mě už v Armageddonu. A člověk si u toho taky hezky popláče :-)

Gorily v mlze (1988)

Mám teď nějaké africké období - takže po několika knížkách jsem taky po letech znovu zkoukla Gorily v mlze - a pořád to funguje, krásný životopisný film. S.Weaver by si toho Oscara tenkrát zasloužila. A jsem ráda, že to natočili v osmdesátých letech, protože dnes by do toho určitě obsadili Nicol Kidman a ta by to jen celé zkazila :-)

Dobrý den, smutku (1958)

Jeden z těch klasických filmů, kde jde především o příběh a herci ještě umí opravdu hrát. Psychologický příběh o životě zlaté mládeže na francouzské riviéře v 60. letech, stejně dobrý jako knižní předloha od Francoise Saganové. Navíc se mi moc líbí to slovní spojení "dobrý den,smutku..."

Magická hlubina (1988)

'Jdi...jdi a dívej se, lásko!' Pro mě jeden z nejsilnějších filmových konců, celý film je naprostá nádhera. Taky bych se tam dolů chtěla podívat :-)

Gejša (2005)

Moc hezká kamera a exteriéry, několik zapamatovatelných scén - když se Sayuri poprvé líčí, její tanec v divadle, setkání pod rozkvetlými třešněmi...přesto mě tenhle film nedokázal úplně vtáhnout do sebe, něco tomu chybělo. A v knížce to taky nebyl takový happyend.